Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:51 25.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: стерилизатор за микровьлнованови [re: golden]  
Автор Чeтa (с ударение на е)
Публикувано27.06.03 10:18



Колебая се между стерилизатор за микровълнова и тези разтвори. В момента доизразходвам едно шише с течност за студена стерилизация и се чудех дали да си купя стерилизатор или пак разтвор, та за това разпитвам. С разтворите ми е зверски удобно, като имаш предвид че имам 2 шишета. Твоят стерилизатор колко шишета побира? А какъв е? Моите и двете шишета са на др.Браун, има и стерилизатор за тях, ама точно него ли трябва да си взема или може и друг?


Teзи които не умеят, критикуват

Тема Re: ниманови [re: Pyжa]  
Автор bejb (слънчице)
Публикувано27.06.03 10:30



ми като е толкоз стерилна защо карат майките да я изваряват преди да я дават на бебетата:)) . хехе
А има случаи и на зарази, чрез тая стерилна чешмяна вода:))

дай да си говорим за действителност, а не за теория:)



Тема Re: ниманови [re: bejb]  
Автор dodo_dodo (само веднъж)
Публикувано27.06.03 11:23



Аз съм боязлива в това отношение и предпочитам да си създам ако трябва малко повече затруднения и работа, отколкото да живея в страх. В този смисъл спокойствието ми е по-уютно от улеснението, още повече че става въпрос за бебето. Ако беше за мен или някой друг - едва ли щях да се старая толкова. И аз мисля, че водата която тече е ужасно мизерна. Имаме филтър на батерията, който периодично почистваме. Е, не искам да ви казвам какви тини, каманаци и мизерии махам от него.
До 7 месечна възраст някъде съм стерилизирала шишетата и бибите в стерилизатор. Сега вече изварявам много рядко, колкото да не е без хич.
Давала съм и продължавам да давам само преварена вода.

Едно е да говориш много, друго е да кажеш нещо.


Тема Re: изваряванетонови [re: Debora]  
Автор Taнчe (майка)
Публикувано27.06.03 14:53



Мазнеят, истина е, но аз ги мия докато е още прясно изцедена кърмата и тогава още не е полепнало. За бибероните - плюе ги и не ги ще, пък и той не реве много, само, ако е гладен.
За ръцете - първо ги мия, после ги стерилизирам с "Purell", което дезинфектира с едно намазване и чак тогава го сменям, кърмя, играя, и въобще като го пипам. Пак инструкции от болницата.
От бебешката вода ми повръща - става въпрос за водата Pedialite.



Тема Re: ниманови [re: dodo_dodo]  
Автор Taнчe (майка)
Публикувано27.06.03 15:06



И аз съм се напатила от софийската чешмяна вода. Поне там, където аз съм живяла течеше блато от чешмата. Дали от тръбите, дали от самия източник, но, когато пиех от чешмата, неотменно ме болеше корем след това. В началото си мислих, че е от лакомия, защото пиех много вода, но после като видях, че и от малко ме боли, се усъмних. Един ден си направих експеримент и напълних пластмасова бутилка с чешмяна вода, оставих за около месец на спокойствие. Резултатът беше дебел слой кафява утайка по дъното. Е не вярвам това да е от хлора.



Тема Re: ниманови [re: Taнчe]  
Автор dodo_dodo (само веднъж)
Публикувано27.06.03 15:11



Водата просто е отврат тука!
Незнам тоя филтър доколко успява да прецеди, но силно се надявам да не оставя гадории.

Едно е да говориш много, друго е да кажеш нещо.


Тема Re: ами вече и аз...нови [re: Taнчe]  
Автор MoniT ()
Публикувано27.06.03 15:16



"Ти в Канада ли си?"
Да.
МониТ



Тема Ами данови [re: bejb]  
Автор Pyжa (цвете)
Публикувано27.06.03 16:41



Виждам че не си запозната много с материята, с която се опитваш да боравиш. Водата се изварява за 5-10 мин за да се омекоти и да не дразни стомаха на бебето. Нали си виждала "котлен камък" ха! ТОВА НЕ Е СТЕРИЛИЗАЦИЯ. За да постигнеш "СТЕРИЛНОСТ" трябва да изваряваш доста по дълго време. В зависимост от температурата се променя времето на стерилизация, но със сигурност е повече от 40 мин, като се има в предвид че това е обикновено изваряване а не е под налягане....
Късмет!



Тема Re: изваряването-bistraнови [re: bistra]  
Автор Pyжa (цвете)
Публикувано27.06.03 16:56



Радвам се че си се разровила толкова надълбоко във материята, явно темата доста те вълнува. Какво, дане си работила в зъболекарски кабинет , хехе , или в поликлиниката хахаха. Мила, сега разбирам защо познанията ти са на такова лошо ниво.
Ами да, капка вода "посята" във хранителна среда и оставена при балгоприятни условия "да порасте", не дава никакъв растеж, защото е практически стерилна. Няма достатъчно патогенни бактерии, които да навредят на човека, ДОРИ И ПРИ ДИРЕКТЕН КОНТАКТ СЪС ПЕРИТОНЕУМА. (както вече обясних всяка оерационна зала използува чешмяна вода при стерилизацията на ръцете на операционния екип). Незнам дали в ПОЛИКЛИНИКАТА си виждала как ХЕИ-то проверява за стерилност. (сигурно не си, защото там освен шпатулите за гърло друго не стерилизирате хехе) та... със стерилен тампон "избърсва" повърхността на каквото иска да провери, и след това го посява във среда.. ако след 48 часа не порасте, значи е стерилно.
Та така Бистра, мила. Успех в борбата със водните бактерии!! хехе



Тема Re: изваряванетонови [re: Taнчe]  
Автор Vache ()
Публикувано27.06.03 17:17



Ма как може да се препоръчва да се дава на пеленаче чешмяна вода (непреварена), а в същото време да си стерилизираш ръцете с незнам какво си....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.