Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:44 25.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: изваряванетонови [re: bistra]  
Автор Pyжa (цвете)
Публикувано26.06.03 19:55



...Ама водата не е стерилна!...
ГРЕШКА !!
Водата в България се счита за 100% стерилна според БДС. Всяка операционна зала използъва чешмяна вода + препарат за стерилизиране на ръцете на операционния екип. Последното изплакване става с вода без препарат. Подсушаването на ръцете преди обличане и поставяне на ръкавиците става със стерилна марля или компрес.
Стерилното поле вътре във какъв да е съд (вкл. и шишето) се запазва при поставяне на стерилен капак. Стерилния капак може, и най-често е замърсен отвън, което не замърсява вътрешността на контейнера. Стерилно поле в домашни условия е вътрешността на самия стерилизатор.
Още нещо... повечето микроорганизми се нуждаят от определена температура (около 37 градуса) + влажност на средата за да отцелеят. Има много малко изключения, които биха отцелели във нормална вода, едното от тях е ХОЛЕРА !
Мога да ти изпиша поне още 10 страници за стерилна техника и микробиология, имам доста години стаж в оперативно отделение.




Тема ниманови [re: Pyжa]  
Автор bejb (слънчице)
Публикувано26.06.03 20:41



искаш да кажеш, че водата, която тече от чешмата във всеки дом е стерилна?!?!?!


я обясни какво значи "стерилна" че да не би да съм в грешка..

Редактирано от bejb на 26.06.03 20:42.



Тема Re: ниманови [re: bejb]  
Автор Pyжa (цвете)
Публикувано26.06.03 21:52



Ами да, стерилна е, според БДС. т.е. не съдържа никакви живи микроорганизми или спорите им.
Ти нали правиш разлика между серилна и химически чиста. хехе



Тема Re: изваряванетонови [re: Taнчe]  
Автор mali (happy)
Публикувано26.06.03 22:12



Да си призная честно, аз стерилизирах до 6 месеца, а и сега от време на време. Макар че това е понякога вманиячаване, защото когато сме навън беба хвърля по 15 пъти шишето на земята, после само го изтривам и измивам с водаНе знав вече кое е правилно и кое не

Бебе Калина
04.07.2002


Тема Re: изваряването-Ружанови [re: Pyжa]  
Автор bistra ()
Публикувано26.06.03 22:35



Много интересно как така е стерилна водата ...Според БДС отпреди 50 години??? И аз имам известен стаж, част от който в подобни места на изброените от теб и това, което пишеш ме изненадва...Едно от първите упражнения по биология в училище е наблюдение на капка вода под микроскоп. Спомняш ли си какво се вижда? Някои хора така си спомнят за цял живот как са видели едноклетъчния микроорганизъм -чехълче.
За пример: ПДК /пределно допустима концентрация / за бактерии е под 100 в 1 мл вода. Не казвам, че бактериите са патогенни, нали?!
Но да твърдиш, че водата, която тече от крана е стерилна е меко казано смешно.
Т.нар. "коли индекс" е до 3 коли бактерии /мл вода.
Някои изчисляват тези стойности на кубичен сантиметър вода, ама както и да е...
Разбираш какво искам да кажа, предполагам.
Ето ти част от текста от "Справка за екологичния анализ на водата" в гр. Сливен, 2000 година например:


"Бактериологично замърсената вода се характеризира с количеството бактерии, съдържащи се в 1 куб. см. вода. Водата е годна за пиене, когато в 1 куб. см. не се съдържат повече от 100 бактерии. Най-много замърсени са повърхностните води, особено протичащите през населените места реки, които съдържат голям брой микроби. "


"Питейната вода не трябва да съдържа патогенни микроорганизми. Това са микроорганизми, които причиняват инфекциозни заболявания, предаващи се по воден път – дизентерия, коремен тиф, холера, хепатит, салмонелоза, тения и други. Коли – бактериите са нормален обитател на чревния тракт на човека поради, което коли- титърът е специфичен показател за фекално замърсяване на водата. Коли – титърът е най- малкото количество вода, в която се открива поне една бактерия от групата на коли."

Ти си специалист и знаеш особенностите на имунната система на човека и значението от "запознаването " й с различни агенти, провокиращи имунен отговор...

P.S. Някои хора и без да са били в операционна знаят за понятието "микробно число" на водата...А за това, че съдържимото вътре в стерилизирания съд е стерилно -си права, ама какво става с биберона като махнем капака на шишето? А пък аз специално не стерилизирам млякото заедно с шишето, нито водата- преварявам я предварително, нищо че по БДС е "стерилна", хе !

Редактирано от bistra на 26.06.03 23:06.



Тема стерилизатор за микровьлнованови [re: Чeтa]  
Автор golden (24 карата)
Публикувано26.06.03 23:43



Никой ли не изпозва такьв?Много са удобни.Студената стерилизация не ми се нрави много.Знам,че фирмите пишат,че разтворите са безвредни,но все пак това са химикали...които допьлнително алергизират организма.
Според мен стерилизаторите за микровьлнова или тези с вграден нагревател са най-добрият вариант.

[


Тема Re: изваряванетонови [re: Taнчe]  
Автор Taнчe (майка)
Публикувано27.06.03 01:22



Значи, аз не стерилизирам (пък и повечето от храненията са ни от гърдата направо). Бутилките от кърма ги изплаквам на чешмата с гореща вода и, ако има нещо като следи от мазнина от млякото, останали по стените, минавам с четка за бебешки бутилки. Никога не съм ги мила с препарати, стерилизирах всичко наведнъж в най-голямата тенджера, която имам, само първия път и толкова. Такива бяха инструкциите от болницата, пък и педиатърът всеки път ни повтаря същото. С препарати и веро не съм мила, така казаха и така правя, пък и в книгата го пише.
Вчера като бяхме на доктор, той каза да давам на Виктор вода и то без значение дали е от чешмата или от бутилка от магазина. Каза да не преварявам водата, нямало смисъл. Ами като се замисля, като изплаквам бутилките по тях остават капчици - той и тях ги пие и нищо му няма. Много обичам да си опростявам живота!



Тема Re: изваряванетонови [re: Taнчe]  
Автор MoniT ()
Публикувано27.06.03 01:35



По въпроса за чешмяната вода: преди няколко години в един малък град близо до Торонто избухна епидемиа от Е. Коли която бе предизвикана от недостатъчно хлорирана вода. Имаше няколко смъртни случаи и тази трагедия все-още се коментира. Заради това аз се страхувах да давам непреварена вода.
МониТ



Тема ами вече и аз...нови [re: MoniT]  
Автор Taнчe (майка)
Публикувано27.06.03 03:42



се страхувам, ъхххх.
Ми аз и без това нямаше да му дам от чешмата, защото аз самата не я пия. Имаме си абонамент за изворна вода, идва всеки 3 седмици пред вратата и дори с нея готвим. Но не е страшно да се изплакват съдове и шишета с чешмяна водица.
Ти в Канада ли си?



Тема Re: изваряванетонови [re: Taнчe]  
Автор DeboraМодератор (без титла)
Публикувано27.06.03 08:02



Мий ги поне с препарат бутилките (а след него изплаквай с гореща вода по-дълго), след като не ги стерилизираш!
Ако не го правиш скоро ще забележиш какво се наслоява по бутилката, или пък като изсъхне бръкни с пръст вътре в нея и ще видиш, че той ще ти мазнее.
Лично аз съм стерилизирала и на двете деца (с първото първите 3 месеца почти бях психясала на тема микроби, та и ръцете със 90 градусов спирт си миех преди да вляза при него) до момента в който започнаха да пълзят по земята.
Биберони залъгалки затова и съм купувала по много, за да мога като падне на земята да заменя със стерилизирана, а не само да изплакна.

За водата - изворната вода наистина е хубава, но аз нея започнах да давам едва след годинка. До тогава купувахме от бебешката.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.