Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:47 28.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Деца агресоринови  
Автор mali (happy)
Публикувано12.06.03 22:32



Днес едно дете на 2 години удари беба, докато пиеше вода, следствие на което тя посиня и се задави Но не това е най-лошото, от страна на майката нямаше никаква реакция. Гледаше безучастно докато аз успокоявах детето си. Цялата градинка за два дни е полудяла от това дете, което бие наред без причина , а безотговорната му майка седи отстрани и разправя колко е велика Направо не знам. В тази градинка съм откакто Калина се е родила и до сега не е имало никакви проблеми. Играят деца от 0 до 7 години и такова чудо не е имало. А това дете се появи вчера и изправи на косъм всички баби, майки, каки и т.н. Не знам как да реагирам. Направихме на въпросната "мама" забележка, но колкото стената ни е разбрала, толкова и тя. Според мен не са винавни децата, а родителите им, които би трябвало да им обяснят, че не всичко става с бой и сила. А на мен ми стана много болно, защото дъщеря ми е само на 11 месеца и си седи само в количката и на никой нищо не е направила После плака повече от 1 час и не можах да я укротя. А наглата мама пита защо всички майки и баби в градинката я гледат на криво. Ами как няма да я гледат след като детето и удря и бие всичко наред, а тя седи и пали цигара след цигара и толерира поведенитето на детето си Направо съм бясна

Бебе Калина
04.07.2002


Тема Re: Деца агресоринови [re: mali]  
Автор Дeлфин ()
Публикувано12.06.03 23:05



Ами сгащете я и и кажете кратко и ясно, че ако не си озаптява детето не само ще я гледате на криво, но и ще я пъдите всеки път като я видите да припарва до площадката. Те тези само от такъв вид общуване разбират! А и нали сте мнозинство - скочете и всички дружно да си възпитава зверчето или да си го държи вкъщи!

Аз пък досега не съм се заседявала в градинка с Ева. Все обикалям нанякъде, само като заспи си избирам самотна пейка да си чета книжка. А и сме новодомци и не познавам никакви майки освен няколко момичета от клуба и няколко мои приятелки, живеещи надалеч...изправя ми се косъма като си помисля, че трябва да завързваме контакти като проходи детето. Незнам защо така ме отблъсква тази мисъл, може би заради случки като тази, която си описала, но няколко непознати майки с деца в групичка направо ме ужасяват! Виж, друго си е клубна мама! Добре, че ви има!

Редактирано от Дeлфин на 12.06.03 23:15.



Тема Re: Деца агресоринови [re: Дeлфин]  
Автор babaToHka (старило-патило)
Публикувано13.06.03 08:41



Ох, и аз го имам този проблем - с ужаса от групичките майки. А и агресивните деца започват май да стават все повече. Ния вече е на 1,4г. и умира да си играе с някой. Даже е толкова общителна, че ходи да се гушка при разни хора дето си седят по пейките на парка. Ужас! Но пък вече ме е страх от другите деца след като в нашата градинка 2 деца я блъскаха. Единия ден аз я оставям да си ходи насам-натам и тя се приближава до някакво момиченце, гледа я, нещо и говори и после се заклатушка към мен, а онова момиченце, на около 2 годинки беше то, я настигна и я блъсна в гърба с две ръце. И подобно нещо ни се случи пак преди седмица, при това в друга градинка. А майките им ми обясняват - ами те така си играят! Аз съм спокоен човек и се опитах дружелюбно като на шега да кажа на детенцето, че ние сме още малки и не разбираме много от игри, а то отстъпи назад и после се засили и ме бутна и мен. При това момиченце!Хъх...

Жить, как говорится, хорошо! А хорошо жить - еще лучше!


Тема Re: Деца агресоринови [re: Дeлфин]  
Автор mali (happy)
Публикувано13.06.03 08:51



Да, наистина е добре, че ви има

Бебе Калина
04.07.2002


Тема Re: Деца агресоринови [re: babaToHka]  
Автор amber (теменужена)
Публикувано13.06.03 09:28




...уфф, и аз се чувствам неловко детето като ходи по пейките при чуждите хора и иска да седи в тях , знам, че е добре контактно дете но..
а иначе от такива 2-3 зрънца по-големи деца, чакаме с часове да се доредим до люлките..хората са всякакви и различни, такива стават и децата им общо взето



Тема Re: Деца агресоринови [re: mali]  
Автор Virgo (зодия Virgo)
Публикувано13.06.03 11:13



Ужас! Как може да има такива родители???
Предложението да изпъдите майката от градинката е май най-доброто!
Честно казано и аз съм от майките дето не седят в градинките. Понеже живеем извън града и сме почти в гората за сега нямаме нужда от ежедневно разхождане в градината, а си спим на терасата и когато излизам не се заседявам, но май ще е така докато пораснем и имаме нужда от контакти с други деца. Но от това, което чух направо ми настръхнаха косите...
А защо не ошамарите малкия агресор за да разбере кой е по-силния или май шамарите са по-подходящи за "великата мама"???

Да дариш живот - това е най-голямото щастие за една жена


Тема Re: Деца агресоринови [re: Дeлфин]  
Автор dara (osobena)
Публикувано13.06.03 11:38



А аз си мислех, че съм уникален случай. За 2 години обикаляне по градинки не съм обелила и думица с другите майки. Стоя си на 2 метра от децата и си ги гледам. Опитвали са се някои майки да се сближат с мен, но аз просто не съм имала такова желание. Не мога да вися по кафенета и да си зарежа децата сами. Дори подобна мисъл ме ужасява. А и щом съм завела децата в парка, значи съм там заради тях и да се занимавам с тях ми е основната задача.

А пък и честно казано, никога не съм имала нужда от контакт с останалите майки по градинките. Или аз съм нещо ненормална или те. Второто обяснение е по-задоволително за мен и аз съм приела, че тези разходки са изцяло посветени на децата. Ако искам лафче с приятелка - излизам с приятелка. Може би това е така, защото нямам приятелки с деца.

Колкото до споменатия слуай - ами кажете й съвсем в прав текс на госпожата какъв е проблема. Щом всички сте пропищяли от нея защо сте я оставили да се чуди? Аз ако съм директно съм я вдигнала във въздуха. Имала съм един такъв случай, беше ми доста неприятно, но имах грозен разговор с родител на площадката. Съвсем тихичко и спокойно отидох при родителите на детето и им казах каквото имах за казване. Те си прибраха детето и си тръгнаха от парка. Никой от останалите родители дори не разбра.

Ние не знаем какво е самотата
И до къде се простира тя...



Тема Re: Деца агресоринови [re: Дeлфин]  
Автор KAMELlA (stastlivka)
Публикувано13.06.03 11:47



И аз съм като теб,но защото тук мамите са много странни,поЧти не завързват контакти.Всяка си седи и си гледа нейното дете,а и половината деЧица са с гледаЧки -латиноамериканки,с които няма какво да си говоря.При подобен конфликт си представям каква война ще стане.

[


Тема Re: Деца агресоринови [re: mali]  
Автор Flash_ (дочака пролетта)
Публикувано13.06.03 13:23



Според мен пък майките с дечица из градинките не са по-лоши от ползващите интернет и пишещите тука!
Вие ги изкарахте егати малоумниците. Наистина ме подразниха коментарите ви. Предполагам защото аз специално познавам повечето майки /особено на деца на възраст като Сиси/от нашия квартал и са си чудесни нормални жени!
Както и да е.
Деца агресори е много силна дума за дете на 2 години!




Тема Re: Деца агресоринови [re: Flash_]  
Автор Cпacka (добра ламя)
Публикувано13.06.03 14:15



Flash, несе хващай за думата! Едва ли някоя от нас иска да обиди мамите от градинките, та нали и ние в един момент сме такива!

А за агресията, макар и да е спорна темата, съм склонна да приема, че я има и у двегодишните деца. Наблюдавам подобни случаи в квартала. Определено има 1-2 деца, които системно упражняват "детско" насилие над останалите. И затова в тази възраст на детето мога да обвинявам само родителите им. Не само за това, че в момента не реагират адекватно, но и защото явно имат проблем при възпитанието на децата си. Най-вероятно поради проблем със собственото си такова.

Единствения съвет, който бих си позволила да дам, е да се реагира към родителя с ясно изразена категоричност. Поне да не допуска детето си до моето. От това едва ли ще промени мирогледът му или поведението на детето му. Но поне можем да опазим собственото си дете от "набези".

Пътят към ада е постлан с добри намерения



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.