Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:09 20.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Витамин Д3 профилактика-хайде да помислимнови [re: bistra]  
Автор Nadin ()
Публикувано13.06.03 09:58



Аз давах през първите месеци по 2 капки дневно, а после минахме на 1 и на последната консултация педиатърката каза вече да не давам.



Тема Re: Витамин Д3 профилактика-хайде да помислимнови [re: bistra]  
Автор Merkata (*************)
Публикувано13.06.03 10:23



И кажете все пак наистина ...... какви са признаците на рахит - в главата ли са, в крачетата, в гръдния кош?
На мойта Ния й давах доста стриктно 7 месеца по 2 капки Вигантол и фонтанелата й като че ли си стоеше все на едно и също място. Спрях го на своя глава когато времето се запролети, като също на питането на педиатърката "давате, нали?" казвах "да, всеки ден". И фонтанелата леко се сви, но като че ли ъгълчетата са леко вдлъбнати навътре. Тя е вече на 1г1м а има дупчица колкото ....... примерно монета от 1 стотинка. Кажете, до каква възраст е нормално да се затвори?



Тема Re: Витамин Д3 профилактика-хайде да помислимнови [re: Merkata]  
Автор *Milena (Варна)
Публикувано13.06.03 12:13



ред.
изтрито по молба на авторката

Редактирано от Debora на 15.06.03 07:21.



Тема Re: Витамин Д3 профилактика-хайде да помислимнови [re: bistra]  
Автор Димa (невъзможна)
Публикувано13.06.03 17:52



Ще ти кажа какво се получава при мен в момента по тоз въпрос - 3-ма доктори - 3 ама коренно различни мнения за дозирането ...

Но първо малко история - родих на края на коември миналата година. Към 3-тия месец ни откриха рахит т.к. тя растеше с бурни темпове . До тогава давах по 2 капки Деавит. Предписаха 5 капки Деавит в продължение на 2 месеца след което ги намалих постепенно на 2 петия месец, т.к. симптомите изчезнаха.... Обаче 6-тия месец изведнъж се оказа че пак имаме симптоми .... и я заведох на трима доктори :

1-вия каза да давам по 8 капки Вигантол сутрин и вечер за 2 месеца, защото първо има симптоми на рахит, второ била прекалено едра и тези 2 капки са крайно недостатъчни, трето след време като проходела можело да има проблем с изкривяване на краката и последно образуването на вит.Д от слънчето било крайно недостатъчно и нищожно малко в сравнение с нуждите на организма .....става въпрос обаче за 16 капки на ден ........

2-рия каза че фонтанелата поддавала .....и да увелича Деавита на 4-5 капки ......което май се равнява на 7-8 капки Вигантол .....

3-тия каза че има леки симптоми на рахит - да давам за известно време 4 капки Вигантол ...а после ще ги спрем защото е лято все пак и слънце .....

А сега познайте верният отговор

и аз избрах средния вариант - давам по 8 капки сутрин и така ще давам 1 месец и после е я водя и на тримата и да видим

И всичко това като се има предвид че ние растем сравнително бързо т.е. на 6 м. сме 8.700 и 72 см.

Като сравнение обаче - с жена с която родихме заедно и еднакви по тегло бебета какво се получи: Тя дава открай време по 2 капки Деавит /по предписание на моя лекар №2/ и от 3-тия месец Вигантол. Чак сега - 6-тия месец следкато направи консултация с друг лекар се оказа че има напреднал рахит - даже деформация отпред на гърдите ....като прочетох че рахита може да причини анемия се сетих че може и от рахита нейното детенце да има анемия, която лекуват сега. И то расте доста по бавно от нашата госпожица и върви с 1 - 1.5 кг по малък.

Така че в момента съм много объркана и аз от дозите за този витамин.



Тема Re: Витамин Д3 профилактика-хайде да помислимнови [re: Nevena]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано13.06.03 18:42



на Х са им краката на повечето малки и големи - ама много на Х. И или е от рахит според мен или е от неправилни обувки при прохождане.
На Сашко как са криви?



Тема Re: Диманови [re: Димa]  
Автор bistra ()
Публикувано13.06.03 21:44



Както ти казах ромите не боледуват от рахит , много рядко. Което ме навежда на мисълта, че нещата с усвояването на калция и вкостяването не са толкова прости и не зависят само от приема на витамин Д3.
Сега, по отношение на слънчевото греене- в северните страни са изчислили че и в най-студените и облачни дни, при 2 излизания с бебо по 15 минути, ако откриеш само ръчичките се образува достатъчно витамин Д в кожата, дори май се откриваха за по 5 минути...



Тема Dneska na konsultaciata..нови [re: bistra]  
Автор Tandoori ((chick))
Публикувано13.06.03 22:11



Dneska za puri put bjahme na konsultacia( stanahme na 20 dni) i kato otidohme sled pregleda lekarkata ni izpisa Vigantol po 1 kapka dnevno. Kato vidjah sega diskusiata vi ..chudja se zashto sa ni go izpisali tolkova rano? Ne ni e goljama fontanelata, a i sme naddali 450 grama za 15 dni...A puk i az go kurmja..
Vie kakvo shte me posuvetvate?

*Za vsjako neshto koeto si struva da se napravi, si struva i da se precakash s nego*


Тема Миленанови [re: *Milena]  
Автор bistra ()
Публикувано13.06.03 22:17



Похвално е, че си се постарала да откриеш и да набереш и постнеш това.
Тази клинична картина обаче е много драстична и рядко се открива в цялото й великолепие. В замяна на това обаче доста мами, прочели тези симптоми вече ги "откриват" в бебетата си и това се чете в другите постинги по други теми. Моля те, не го приемай като обвинение, знам че си искала да направиш едно хубаво, добро дело...Обаче когато става дума за деца и особено за нашите такова подробно описание кара дори и мен да се вглеждам в бебето защо върти главата например- ами върти я, може да я върти и я върти, а за мократа възглавница в тия жеги да не говорим.
Я да каже някоя мама, ама без климатик, дали бебето и не мокри възглавницата при 27-28 стайна температура...
Това най-вероятно не е рахит, както и признаците на безпокойство и прочие...
Прощавай, не е лично, просто използувах постинга ти, защото всяка мама която се интересува ще намери и прочете тези ужасни симптоми отнякъде...



Тема Re: Миленанови [re: bistra]  
Автор ellion (sancta)
Публикувано13.06.03 22:22



я и аз пътем да попитам като тебе потят ли се много нощем дечицата тия дни? Аз вече четвърта вечер час след заспиването го преобличам, щото тениската - мокра, и обръщам възглавницата ( и тя влажна). Отворен прозорец, съвсем лека завивка, ама явно пак му е горещо... Ако има поне още две такива дечица спирам да се тормозя



Тема Re: Витамин Д3 профилактика-хайде да помислимнови [re: bistra]  
Автор dembi (J.lo)
Публикувано13.06.03 22:29



Nа мен тук доктора ми е каzал да давам на Вальо едни хапчета, които съдържат флуор и витамин Д (каzват се D-Fluoretten) до 2 годиШна въzраст.Не е имал приzнаци на рахит.Явно им е такава практиката тук,като се има в предвид климата и малкото слънце.Но все пак малко се притесних,като чета ,че вие го спирате тоzи витамин доста рано...
Как мога (видимо) да раzбера,че е предоzирано количеството,което му давам?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.