Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:28 20.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема ot Firebirdнови [re: Aglaiya]  
Автор bistra ()
Публикувано12.06.03 23:17



Здравей Бистра,
За вит. D - аз досега не съм давала и сега се чудя дали да му давам...
Моята майка ми е давала много старателно капките -аз съм родена през октомври и много слънце не съм видяла през първите си месеци. Въпреки редовната профилактика на около 3 год. съм имала силно деформирани ребра, а местните педиатри отсекли - рахит - и майка ми ужасно се изплашила и ме отнесла в София. Завела ме при някакви много големи светила, които се позасмели на нейната паника и единственото, което предписали, било - да спре да ми дава вит.D, за да не се калцират ребрата ми така изкривени. Да не ме стяга с колани, пояси и тем подобни бабини деветини. Това изискване внесло смут, но все пак послушали и всичко се оправило само, след година нямало и следа от това...
На Наско не му давах досага Вигантол, понеже има леко деформирана от раждането глава. Тя му се оправя постепенно, и аз се боя, че ако прекалено рано му се затвори фонтанелата, ще му остане ръбеста главата...
Ако искаш, публикувай ми бележката в темата, понеже нали знаеш - ние с екзотичните компютри.



Тема Re: Витамин Д3 профилактика-хайде да помислимнови [re: bistra]  
Автор Vache ()
Публикувано12.06.03 23:21



На Александра (2,5 месеца) й давам по една капка Вигантол. Фонтанелата й беше малка като се роди. Педиатърката каза засега да го давам, тя ще каже докога. В аптеката ми написаха на кутийката - сутрин на гладно. Първият месец изпадах в ужас, защото сутрин сънена трябваше да й давам САБ Симплекс и Вигантол. Страх ме беше да не ги объркам, ужас 15 капки Вит. Д. Така че е имало случаи когато не съм го давала вигантола.



Тема Re: Витамин Д3 профилактика-хайде да помислимнови [re: bistra]  
Автор Дeлфин ()
Публикувано12.06.03 23:22



Да, на кърма сме все още. Звучи ми разумно както си решила, пък и бабата ще го наблюдава бебочето, ще види навреме ако нещо му липсва! Ей, не е лесно лекар мама да бъде!



Тема Re: Витамин Д3 профилактика-хайде да помислимнови [re: bistra]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано12.06.03 23:24



Аз мисля, че трябва да се дава.
Дъщеря ми е есенно бебе и й давах от втория месец по 1 капка само на ден деавит. До лятото някъде - тогава спрях, защото педиатърката ми каза, че през лятото може да доведе до разстройство. Дъщеря ми беше изключително подвижно бебе, фонтанелата й се затваряше нормално.
Синът ми е лятно бебе и му давах вигантол само зимните месеци. Не мисля, че му се е отразило зле. Тук иначе не препоръчват даването на витамин Д и е пълно с рахитични деца - страшно криви крака имат.
Дъшерята е кърмена до 6 1/2 месеца, а синът ми до 4 месеца.



Тема Re: Витамин Д3 профилактика-хайде да помислимнови [re: bistra]  
Автор KaтИ. (мама)
Публикувано13.06.03 00:39



Аз давам на Митко по 2 капки дневно Вигантол от началото на втория месец,защото беше наддал много,а и фонтанелата му беше големичка.До 6 мес. е кърмен,а оттогава дохранвам и с формула.От м. април обаче започнах да му давам по 1 капка,а от края на май го спрях въобще.Ние сме по цял ден навън,освен в най-големите жеги.Оставям го на разсеяна слънчева светлина с голи ръчички и крачета.На последния преглед казаха,че е добре и за лятото мога да спра вигантола.За мен също рисковете от предозиране са по-страшни,отколкото леката форма на рахит.
Само нещо от прочетеното дотук ме притесни.Давах му калциев глюконат,защото костните ядра не бяха вкостили,а не ми казаха да спра вигантола.Има ли някакъв проблем,че ще се побъркам вече с тия доктори.

Димитър-26.10.2002


Тема Re: ot Firebirdнови [re: bistra]  
Автор Gretta (непознат )
Публикувано13.06.03 00:56



Naistina mnogo interesna tema!!!!



Тема Re: Витамин Д3 профилактика-хайде да помислимнови [re: Shanya]  
Автор Nevena (приземих се)
Публикувано13.06.03 02:44



Един може би глупав въпрос- как се познават рахитичните деца? Щото Сашко е кривокрак, но така си се роди, а и баба му и баща му са с такива крака.



Тема Re: Витамин Д3 профилактика-хайде да помислимнови [re: bistra]  
Автор MoniT ()
Публикувано13.06.03 04:23



Нашият педиатър, който е от UK (ние живеем в Канада) препоръча по 1 мл Вит D (това е еднократната доза) през зимните месеци, докато бяхме на кърма. След като преминахме на изкуствено хранене (след 7 месец), което съвпадна и с настъпването на лятото, спряхме приема му.
МониТ



Тема Re: Витамин Д3 профилактика-хайде да помислимнови [re: bistra]  
Автор ET (Dementor)
Публикувано13.06.03 08:30



на големите двама давах Вигантол по колкото ми е казвала лекарката, Кайо се роди с огромна фонтанела, а Галя с много малка, и двамата въпреки вигантола и това, че бяха летни бебета и са държани голи по цял ден имаха рахит - и изпотяване и "броеница" на ребрата, не са наддавали по много..... с увеличена доза капки за месец мина - сега да не наскачате, че не минава така - цитирам само което са ми казали докторките

сега на Велимир на всяка консултация педиатърката ми казва да намалявам капките, че много бързо му се затваря фонтанелата, а аз й казвам добре и продължавам да не му давам капки изобщо - роди се с малка фонтанела, още е основно на кърма, няма и не е имал никакви признаци на рахит



Тема Re: Витамин Д3 профилактика-хайде да помислимнови [re: bistra]  
Автор babaToHka (старило-патило)
Публикувано13.06.03 08:30



Ние също пием ВигантОл редовно още от малки, даже когато Ния беше на 4-5 месеца започна да наддава твърде бързо и беше с 2-3 кг над нормата ни казаха да увеличим дозата от 2 на 4 капки. Но дойде лятото и лекарката ни каза да го спрем, защото той бил мнооого мазен и в горещините става вреден, а и мисля, че спомена нещо за това, че от слънцето също се образува витамин Д и така капките не са необходими, защото се получава по естествен път. Есента почнахме да и го даваме пак и така до последните месеци, като дозата беше 2 капки на ден.

Жить, как говорится, хорошо! А хорошо жить - еще лучше!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.