Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:06 30.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Температура  
Автор Чeтa (с ударение на е)
Публикувано09.06.03 13:32



Искам да попитам някоя от вас имала ли е температура след раждането. Започнах да я вдигам преди 3 дни и се движи около 37.5 -37.7 градуса. Като изпия един амидофен и се смъква. Появява се около обяд или следобяд.
Възможно ли е да е от кърмата? Аз го кърмя бебун и след като си изпапа сготвеното не остава нищо за изцеждане- само няколко смешни капки.
Пия и антибиотик, изписан ми от болницата, но въпреки него имам температура.
Със сигурност не е настинка, не е и от външната рана от епизиотомията (спокойна е, не е зачервена, не ме боли)
Имате ли идея какво може да е пък това чудо сега?


]

Тези които не умеят критикуват[/purple

Тема Re: Температуранови [re: Чeтa]  
Автор kopche (заинтригувана)
Публикувано09.06.03 13:41



И аз имах такава Т в продължение на 1-2 седмици. Проверявай си гърдите непрекъснато за бучки. Не от кърмата-от нея не се вдига Т. Поне аз не знам такова нещо. Пий само Парацетамол- 3x на ден. Кажи им на контролният преглед.



Тема Re: Температуранови [re: Чeтa]  
Автор mania4ka (madness)
Публикувано09.06.03 13:48



според мен ходи на доктор, защото и аз така имах температура и по-телефона доктора няма страшно, това е от гърдите, да ама не беше. Като дойде на 2-рия ден и съвсем случайно откри че имам варицела и Т била от това, а гърдите ми бяха наред.



Тема Re: Температуранови [re: Чeтa]  
Автор betanski_patilanski (с поздрав...)
Публикувано09.06.03 14:03



щом казваш, че не остава кърма в гърдите за доизцеждане, значи Т не може да е от това! и аз вдигнах Т след раждането, но при мен трудно тръгна кърмата и изобщо имах проблем с гърдите, та след като ме доиха с електрическа помпа като крава за млеконадой, веднага ми спадна Т! проверявай все пак и доизцеждай максимално, да няма някое запушено каналче! масажирай с топла вода гърдите и веднага след това цеди! хем така ще ти тръгне и повече кърма, за да спреш дохранването!

друго за което се сещам е, че без видима причина сестра ми започна да качва висока Т след раждането (секцио обаче). оказа се алергия към лекопласта с който бяха превързали раната! в последствие и алергия към конците, та я отвориха наново и така си останаха в болницата за 1 месец, а тя цялата беше в дренажи и на силен антибиотик! никога не е проявявала подобна алергия, но ето че се отпуши, та оттогава е много специална когато става дума за проста лепенка на порязан пръст! ползва специални такива! мисълта ми, да не се е получило нещо като алергична реакция към конците примерно, с които са те шили!

и последно, пак с алергия свързано! най-добрата ми приятелка тук в продължение на месец беше с Т 37.5-37.8. пие един Панадол и я смъква, но пък като цяло се чувстваше отпаднала! иначе видимо не беше болна/настинала. патолог я прати на пълна кръвна картина и резултатите и бяха абсолютно наред! много се озадъчиха всички от какво беше тази Т. предписа и някакви хапчета за алергии и тя веднага смъкна Т, докато ги пи! сега обаче ще прави изследвания за алергии, за да се установи с точност алергия към какво проявява! факт е обаче, че никога до сега не е имала оплаквания от подобен род! странно как така се отключват тези алергии!

дано при теб мине бързо и да не е на алергична основа, защото си е доста неприятно! успех и целувки на красивия мъж!



Тема Re: Температуранови [re: Чeтa]  
Автор fasulche (zelenichko)
Публикувано09.06.03 14:03



Може да е от гърдите - трябва непременно да кажеш на лекаря си, има вероятност и да си настинала, вирус или нещо такова.
Стискам палци скоро да я смъкнеш.
На нас в Майчин дом ни мериха температурата и докато не е нормална, не изписваха.
При теб като те изписаха нормална ли беше температурата?

For my dreams I hold my life
For wishes I behold my night


Тема Re: Температуранови [re: fasulche]  
Автор Чeтa (с ударение на е)
Публикувано09.06.03 14:30



Имах в деня преди изписването, дадоха ми аналгин и амидофен и я смъкнах. Някой ми каза, че може да е от кръвопреливането - реакция на организма, ама знам ли.
Малко вероятно е да е алергия към конците. Външните ми ги свалихa...гърдите след кърмене не са ми напрегнати...напрежението изчезва докато бебун суче...


Teзи които не умеят, критикуват


Тема Re: Температуранови [re: Чeтa]  
Автор fasulche (zelenichko)
Публикувано09.06.03 14:40



Все пак ако температурата продължава и утре, горещо те съветвам да отидеш да се посъветваш с лекаря си, тези неща не са никак маловажни, особено сега, в твоето състояние, пък и трябва да си силна и здрава за бебун.
Някой път и от преумора се вдига температура.

For my dreams I hold my life
For wishes I behold my night


Тема off-topicнови [re: betanski_patilanski]  
Автор amber (теменужена)
Публикувано09.06.03 15:26



Като стана дума-ужас са тия алергии. Аз съм същия случай с лекопласта, тоочно в родилното я получих, пак бях секцио и се измъчих от тия лепенки, не съм стигала до отваряне наново но 2 месеца след това личеше къде бях олепена. Какво става незнам, от двегодишна ходя на море, сега пък получавам обрив от слънце , не мога да си покажа рамената без да се разсърбя

Редактирано от amber на 09.06.03 15:41.



Тема Re: Температуранови [re: Чeтa]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано09.06.03 19:39



едва ли е от гърдите - от тях се вдига по-висока Т- над 39.
Сигурна ли си, че са ти махнали и плацентата? Защото и от това се прави Т - ако не са я изкарали цялата. Имам приятелка, която така вдигаше Т и се оказа точно това- не беше изхвърлила плацентата докрай!
Непременно иди на доктор още утре!



Тема Re: off-topicнови [re: amber]  
Автор danii (търсеща)
Публикувано10.06.03 12:12



И аз бях така Месеци наред имах белези като от изгорено там където е бил лекопласта........ Слава богу поне с конците не съм имала проблеми.
Сега за втория път си знам и направо си отивам с противоалергичния лекопласт в болицата.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.