Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:21 28.09.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Zadgranichen pasport za bebe?нови  
Автор Tandoori ((chick))
Публикувано08.06.03 10:35



Momicheta, njakoi da znae kakva e porcedurata i kolko vreme otnema izvajdaneto na takuv pasport? Vuobshte si njamam ideja kude da otida za da go napravim...A si spomnjam, ce imashe neshto za deklaracija ot dvamata roditeli, ce razreshavat izlizaneto na deteto ot stranata...njakakvi takiva..
Vuobshte ne mi e jasno i kak shte hodim da visim pred posolstva s bebcho...e, to njama da e skoro, ama vse pak...

*Za vsjako neshto koeto si struva da se napravi, si struva i da se precakash s nego*


Тема Re: Zadgranichen pasport za bebe?нови [re: Tandoori]  
Автор LiaLia (хонорувана)
Публикувано08.06.03 10:43



Вие с детето извън бг ли сте?
Ако да, то тогава звънни в бг консулство и те ще ти кажат. При вас май става дума не за задграничен паспрот, а за пасаван, за да може детето да се върне в бг...Задграничният паспорт се издава в БГ, в паспортното на полицията.
Кажи ми точно каква е идеята, за прибиране с бебето ли ства дума и само ти ли ще го придружаваш? Ако е така, тогава се пише пълномощно от бащата за внасяне и изнасяне на детето от майката, а също и пълномощно от бащата да може ти да му издадеш задгр. паспорт в БГ, без това пълномощно само единият родител не може да подаде док за издаване на задгр паспорт в бг...аз имам текстове на двете пълномощни, но ми кажи точно каква е идеята...

Floss!


Тема Re: Zadgranichen pasport za bebe?нови [re: LiaLia]  
Автор Tandoori ((chick))
Публикувано08.06.03 11:44



Ne, sega i trimata sme v BG, no tatkoto shte se vrushta v US i idejata e sled izvestno vreme i nie da otidem. Prosto iskam da uredja formalnostite predi da zamine tati, ce posle shte e po-slojno.

*Za vsjako neshto koeto si struva da se napravi, si struva i da se precakash s nego*


Тема Re: Zadgranichen pasport za bebe? [re: Tandoori]  
Автор LiaLia (хонорувана)
Публикувано08.06.03 11:55



Тогава, отивате в паспортното с 2 снимки на бебто, акта за раждане и вашето брачно свидет и попълвате формуляра за задграничен паспорт, там ще ви кажата точно кое -как, пускате док и чакате...взимате паспорта на бебето...тогава таткото прави ено пълномощно, където пише:
Христо Христов (данни л.карта
Упъномощвам съпругата ми Еди коя сиЕГН, Л.карта, Задгр. паспорт серя...
да вкарва и изкарва малолетната ни дъщеря Еди коя си, ЕГН,със задгр. паспорт Серия, номер....в и от Република Бг...
това е текстът, трябва само да се оформи като пълномощно, и да се пишат всички данни - ЕГН, серия и номер на задграничните паспорти - твой и на детето, защото те това ще гледат на летището, не ги интерсеува много личната карта.....така че тряба да имате паспорта на бебето преди да пишете пълномощното....като тръгнеш да излизаш, носи ксеро копия на това пълномощно, за да може да ги оставиш на Бг паспорт контрол, ако искат, но не им давай оргинала, кажи, че ти трябва ....на US паспорт конторл няма да има проблем, защото те гледат само паспорт на теб и на детето...това е....пълномощното го пазиш за следващия път, ако се прибирате пак само двете с детето...

Floss!


Тема Re: Zadgranichen pasport za bebe?нови [re: LiaLia]  
Автор .leni. (непознат )
Публикувано08.06.03 13:02



Zdrawei Tandoori !
LiaLia ti e opisalanaistina wsichko. i nie minahme po syshtata procedura. samo che az w byrzinata zabrawih da naprawia kopia na pylnomoshtnoto i na aerogarata im dadoh originala .... ta sega kato si hodia w BG shte triabwa da prawia nowo che da mojem s bebo da ostanem malko po dylgo ot tati.
no inache niama nikakwi burokratichni wyrteli - wsichko si e reglamentirano!
leko pytuwane :)



Тема Re: Zadgranichen pasport za bebe?нови [re: Tandoori]  
Автор din-din (минаващ)
Публикувано08.06.03 13:10



mislia ce se slaga pecat na pasportite na roditelite...a ako iskasc informacia nai viarna i tocna vlez v sitoto na yahoo...tam ima nai tocnite informacii



Тема Re: Zadgranichen pasport za bebe?нови [re: Tandoori]  
Автор userkata (юзерка)
Публикувано08.06.03 15:43



доплънение към лиа:
времето, за което можеш да извадиш пасп. на дете (бебе) е както и за възразстен от 24ч. до 1м. цена за експресната е 14лв. (нещо такова).
за всеки случай носи акта за раждане и копие при излизане от страната, може да ти го поискат (не е задължително), за доказване че си майката на детето.



Тема Re: Zadgranichen pasport za bebe?нови [re: Tandoori]  
Автор Di5 ()
Публикувано08.06.03 19:13



Ние изкарахме задграничен паспорт на Диана веднага щом взехме акта за раждане. По-горе момичетата са ти казали как става. Само да ти кажа мен за какво ме връщаха няколко пъти. Първо че не бяхме двамата родители, нищо че съпругът ми беше подписал формуляра и му носех личната карта, трябвало лично пред служителката да го подпишем и двамата, дори и бебето трябвало да видят, ама благоволиха и без да го видят щото тогава беше ужасно студено. После когато уж приеха документите и въведоха данните в компютъра се оказа че не е дошъл някакъв запис от есграонната служба и Диана я няма още в компютрите им. Това ставало до 2 седмици след получаване на акта за раждане, но една от служителките се оказа много любезна раззвъня се насам натам и обещаха че до 5 дни ще го имат и така и стана. После когато най-после приеха документите и уж всичко беше наред се обадиха че трябвало бебето да има и адресна регистрация, та се връщах и такъв документ да попълвам, пак трябва да е подписан от двамата родители. Е накрая вече паспорта може да се вземе от единия родител само като носи личната карта на другия.
А за US посолството не беше нужно да водим бебето, занесохме само паспорта и акта за раждане и те ни издадоха писмо с което бебето да пътува с нас. Най-добре е да се обадите там и те ще ви кажат какво е нужно да направите за вашия случай.



Тема Ujasno sum pritesnena!!!нови [re: Tandoori]  
Автор Tandoori ((chick))
Публикувано08.06.03 21:36



Blagodarja vi za burzata i izcherpatelna informacia!
Imam samo oshte edin vupros..ako njakoi e kandidatstval za US sus bebe..dali ima shans da mu otkajat viza? Mnogo se pritesnjavam da ne navredja na deteto t.e da ne poluchi otkaz..i za tova dosta se pritesnajvam da kandidatstvam s nego.
Az samata imam 3 otkaza za F1 viza ( za supruga na mejdunaroden student), no tatkoto sega vzema rabotna viza, i spored tjahnoto zakonodatelstvo uj njamalo pravo da otkajat na semeistvoto mu da otide..ama znam li...Mnogo sum pritesnena za tova.

*Za vsjako neshto koeto si struva da se napravi, si struva i da se precakash s nego*


Тема Re:нови [re: Tandoori]  
Автор arrows (оранжева)
Публикувано09.06.03 11:28



Ако детето е гражданин на страната в която пребивава,отивате в паспортното (нашето е в кметството),носите паспортна снимка на бебока и каквито се сетите документи (не zнам какво ще ви потрябва,zащото мъжо се zанимава с документацията въобще в нашето семейство ),а ако нещо ви липсва те ще ви кажат.Иначе при нас всичко стана zа 5 мин.Включ. и внисането на таксата.
А в България НЕ се иска адресна регистрация на бебока.Само на бащата,ако не е българин.

... оранжевите майки с оранжеви дечица, оранжеви китари-оранжево звънят...

Само да уточня,че ние живеем в Германия,бащата е немец и бебока е с немско гражданство.Не zнам как е в България.

Редактирано от arrows на 09.06.03 11:36.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.