Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:11 13.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: първи октомвринови [re: yanita]  
Автор klamerche (новак)
Публикувано05.06.03 14:14



Доста майчета чакат бебчета в началото на октомври, така че може да има още желаещи да празнуват на този ден. Дай боже!!!



Тема Re: първи октомвринови [re: yanita]  
Автор _OZZY (dreamer)
Публикувано05.06.03 14:18



И моят термин е на първи октомври... Казаха ни със сигурност че е момиче. Ще я кръстиме Рая.

Поздрави!



Тема Re: Имената на нашите децанови [re: klamerche]  
Автор Aglaiya (mama)
Публикувано05.06.03 14:35



И ние нямахме натиск отникъде, относно името на беба. Мъжа ми каза аз да реша. Ама то много трудна работа- отговорна, за цял живот остава това име, мислих, мислих. Реших, че ще е име на цвете, защото знаехме със сигурност, че ще е момиченце, но на баткото нещо не му харсваха цветята. В крайна сметка оставихме на съдбата, защото термина ми беше на 4 януари- едната лекарка казваше, че ще се роди по Коледа или Нова година (именни дни наоколо, колкото искаш), а другият лекар твърдеше, че ще е на 6 или 7 януари (Йордановден и Ивановден). И така бебка се роди в 6.12 часа на 6 януари и казах- Богдана. Семейството ми го харесва. А и други казват, че е много хубаво име. Важното е тя да си го харесва. Засега незнам



Тема Re: Имената на нашите децанови [re: klamerche]  
Автор lenny (тъжна)
Публикувано05.06.03 15:06



нямам време да чета всички мнения така че предварително се извинявам ако повторя някой. Та на въпроса и двамата си сина кръстих съвсем умишлено с имена различни от тези и в двете фамилии. Когато се роди големия чакахме момиче и бяхме измислили поне 10 имена за момичета и като дойде изненадата изподнохме в недоумение - как да го кръстим - мъжът ми искаше само името да е българско и да звучи добре - така че след кратки консултации стигнахме до взаимо съгласие - че най-хубавото име е Борислав. Когато бях в 8-мия месец с малкия разбрах че ще имам още един син, изкушавах се да го кръстя на баща ми - един прекрасен човек, но от друга страна исках това дете да бъде себе си а не да го свързавт с дядо му. Бях се спряла на името Владимир - харесваше ни и на двамата, но в момента в който ми го показаха - просто установих че не мога да нарека това слънце - с това сериозно име - и така името само си дойде - Лъчезар. Така че мила, слушай сърцето си то ще ти подскаже - само го чуй, и знай че каквото и име да избереш на детето си важното е да е с любов



Тема Re: Имената на нашите децанови [re: klamerche]  
Автор yanita (засмяна)
Публикувано05.06.03 15:17



сетих се за една майка, която роди две момчета - близнаци, когато аз родих вики - бяхме в една стая заедно с още 6 жени. та жената чувстваше някаква принуда да кръсти поне едно от децата на свекърва си - цветанка. да, ама искаше детето хем да е кръстено на нея, хем това много-много да не си личи. съсипахме се да изброяваме имена на растения - дървета, цветя, подправки.... и накрая като дойдоха да запишат имената на бебетата, майката гордо заяви, че близнаците ще се казват александър и кориандър. често се чудя как ли ще се обръщат към хлапето съучениците му...

нашето гардже си е най-хубаво!


Тема Re: първи октомвринови [re: _OZZY]  
Автор geryt (непознат)
Публикувано05.06.03 15:19



Моят термин е на 5.10. но ако съдя по предишното си раждане , вероятно ще избързаме
Много искам бебето да се роди на 1.10 ,защото майка ми е на тази дата и това дете искам да го кръстя на нея.Тя се казва Иванка и подобни имена за момичета има от хубави по-хубави - Ива , Йоана, Иванина , Ваня. Още повече ,че покровител на зодия Везни е св.Йоан Рилски.
До тук добре , само че 2 доктори видяха пак мъжки поли съм затруднена с името.



Тема Re: Имената на нашите децанови [re: yanita]  
Автор Biba (hamster)
Публикувано05.06.03 15:24



Кориандър???
Горкото дете. На това му се вика "ОтмъЩението на майката"




Тема Re: Имената на нашите децанови [re: Biba]  
Автор yanita (засмяна)
Публикувано05.06.03 15:26



а дали свекървата е останала доволна?

нашето гардже си е най-хубаво!


Тема Re: първи октомвринови [re: _OZZY]  
Автор Bezhy (червено дяволче)
Публикувано05.06.03 15:31



poznavam edin dakel na ime Raq :))))



Тема Йоананови [re: yanita]  
Автор gugolinka (непознат )
Публикувано05.06.03 15:47



 е хубаво име.

Така нарекохме нашата дъщеричка (1,8 г.). Аз бях категорично против
кръщаването на баби и дядовци, обаче мъжът ми е доста консервативен
и уважава традициите. Въпреки, че ме беше оставил сама да решавам
тайничко искаше да уважим някоя баба.
Аз да си призная изобщо нямах никаква идея за име, а знаех, че чакаме
момиченце. В края на краищата таткото предложи Йоана (с прозрачното
желание на уважим свекървата Йорданка). На мен ми хареса, защото има
общ корен с моето име Яна. Така, че всички харесваме името, за нея
още не знаем, а свекървата е много щастлива.
По повод именните дни на Йоана е много интересно, защото може да се
празнува на няколко дати - Ивановден (6.01), Еньовден (24.06) и на Св.Иван
Рилски (19.10). Ние специално празнуваме на Ивановден.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.