Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:47 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Преносваненови  
Автор Чeтa (с ударение на е)
Публикувано22.05.03 11:15



Момичета, наясно ли сте с процедурите които следват след като мине термина? Моят е утре, а като че ли бебчо не иска да излиза и имам подозрението, че няма да се роди до 23.05. Интересува ме какво ще ми правят след като мине датата. Дали ще трябва да ходя всеки ден на консултация, какви изследвания ще ми правят (ако изобщо правят някакви) и т.н.
Моля ви, ако на някоя от вас и се е случвало да сподели.
Все още съм спокойна, но започват да се прокрадват притеснения у мен дали всичко с бебчо е наред.


Тези които не умеят критикуват


Тема Re: Преносваненови [re: Чeтa]  
Автор mali (happy)
Публикувано22.05.03 11:25



Здравей. Доколкото знам след термин се посещава консултацията всеки ден, където се слушат тоновето на бебето. Моята приятелка преноси една седмица и нямаше никакъв проблем. Имай предвид, че не може с точност да се изчисчи термина, така че може да закъснее бебо. Не се притеснявай Успех и ти желая възможно най-лекото раждане

Бебе Калина
04.07.2002


Тема Re: Преносваненови [re: Чeтa]  
Автор 1mama (сериозна)
Публикувано22.05.03 11:25



На мен не ми се е случвало, но знам че трябва да ходиш всеки ден за съответните изследвания /ултразвук, тонография и др./ в очакване на "включване", мисля че понякога правят един окситоцинов тест/включват окситоцин интравенозно и слушат тоновете на бебето/, но това зависи от клиниката и не е задължително.
Във всички случаи ти желая успех и леко раждане!



Тема Re: Преносваненови [re: Чeтa]  
Автор Nadin ()
Публикувано22.05.03 11:34



Ще трябва да ходиш всеки ден да слушат тоновете на бебо. Ако случайно се забави повече ще предизвикат раждане ако лекаря прецени.
Но ние ще стискаме палци да тръгне само раждането преди това!!



Тема Re: Преносваненови [re: Чeтa]  
Автор pepeliashka (tiuli)
Публикувано22.05.03 12:46



men me vodiat,che prenosvam- edinia mi termin beshe 15 mai,a drugia-po ultrazvuk-23mai...zatova,ako do subote bebeto ne trugne samo da izliza,vlizam v bolnica za sledene "otblizo" na tonovete, okoloplodnite vodi i placentata,tui kato vodite zapochvat da namaliavat,a placentata da staree... sled ponedelnika,ako niama razvitie shte me inducirat...
Inache vsiaka sedmica xodish na konsultacii - pravi se zapis na tonovete i videozon
/tova,ako prenasiah/ .
Cheta,spokoino-snoshti me uspokoixa malko,che indukciata ne e mnogo gadno prejiviavane....
Shte si stiskame palci



Тема Re: Преносваненови [re: Чeтa]  
Автор saroni (Saroni)
Публикувано22.05.03 12:55



мен ме взеха в болницата 3-4 дни преди термина,защото имах 1-2 пръста разкритие ве4е цяла седмица-родих на термина с "помощта" на лекаря ,оба4е се оказа 4е бебока е преносен 4-5 дни...



Тема Re: Преносваненови [re: Чeтa]  
Автор Nataliee (Mama na Niki)
Публикувано22.05.03 12:57



Здравей,
Първо искам да те успокоя, че няма причина да се притесняваш. На мен ми се случи и всичко мина безпроблемно. Терминът ми беше на 25 март, но Бебо реши, че на 29 март му харесва повече
Лекарката, която ме наблюдаваше през бременността ме извика на преглед на 24 март, направиха ми запис на тоновете и като видя, че няма данни за скорошно раждане ми каза да ходя всеки ден за запис, докато бебето тръгне само да излиза.... После тя беше в почивка чак до 27-ми. Изпаднах в ужас, че лекарката е в почивка, точно когато се очаква да се появи бебето.... Правиха ми записи всяка сутрин.... На 27 моята лекарка ме прегледа вагинално, да провери дали имам разкритие.... Не зная дали от прегледа, но от тогава нататък започна да ме наболява по малко.... Следващия ми запис трябваше да е на 28 вечерта, когато докторката застъпваше нощна смяна....
Чудих се какво става, като започна да ме боли по повече, защото вече се бях отчаяла, че ще имам мартенско бебе.... (още в 6-7 месец ми бяха казали, че бебето не е много едро и може да позакъснее, не знам как го определиха, не ми обясниха подробности).... На 28 март следобед вече доста се притесних и почнах да засичам колко често са контракциите..... Извиках мъжа ми да дойде и да ме заведе до болницата да видим дали ще раждам, или пък има нещо друго.... Тъкмо да тръгнем (смятахме да не разнасяме сака излишно) и ми падна слузестата запушалка, та добре че го взехме багажа.....
Приеха ме в 17,30 с 2 см разкритие. Биха ми някаква инжекция (май беше окситоцин) за ускоряване на контракциите, защото ту зачестяваха, ту пак губеха ритъм, а разкритието си стоеше 2 см.
В 2,13 минути на 29 март се появи бебе Николай, пооплетен в пъпна връв, но гласовит и с овенски инат и си беше 3,180 не чак толкова дребен, колкото се бях стреснала преди това....
Ти къде ще раждаш? Не зная как постъпват в други болници, но на мен ми бяха казали, че до седмица след термина изчакват бебето само да тръгне и ако не започнеш да раждаш тогава предприемат нужното...
Желая ти леко и безпроблемно раждане и здраво и сладко бебоче.
Много щастие и усмивки.



Тема Re: Преносваненови [re: pepeliashka]  
Автор Чeтa (с ударение на е)
Публикувано22.05.03 12:58



Вече нямам търпение! До утре ще пощръклея - тогава ще ходя на консултация.

Тези които не умеят критикуват


Тема Re: Преносваненови [re: Чeтa]  
Автор mimi75 (непознат )
Публикувано22.05.03 13:41



Хей, не се шашкай излишно, може пък бебче да си чака неговата дата.
Стискам ти палци всичко да е ОК и скоро да пуснеш тема за най-хубавото бебче на света, което е зарадвало мама и тати



Тема Re: Преносваненови [re: Чeтa]  
Автор kremi_to (непознат )
Публикувано22.05.03 13:48



Zdravei:)
Nqma ot kakvo da se pritesnqvash. Terminut ne e tolkova to4no iz4islenie (vupreki 4e pri mnogo hora suvpada). Moqt termin beshe na 18.04, a rodih na 2.05, pri rajdaneto specialno pitah dali ima prenosvane - lekarkata mi kaza 4e nqma (pri prenosvane kojata na bebeto zapo4vala da se liushti). Ina4e procedurata e slednata - purvata sedmica ot prenosvaneto vseki den hodish na konsultacii , za da sledqt tonovete na beb40, 2-rata sedmica bi trqbvalo da te vzemat v bolnica, za da te sledqt "otblizo" . Na 14 den nai-veroqtno shte te inducirat, no vse pak zavisi ot precenkata na lekarq. Men me bqha planirali za indukciq na 2.05, no za shtastie bebeto si trugna samo nqkolko 4asa predi zaplanuvanoto. Tq beshe s 2 puti usukana pupna vruv pokrai vratleto i si mislq 4e za tova se e zabavila. Slava Bogu vsi4ko mina dobre. No za datata na termina ne se shashkai mnogo - qvno ne e tolkova to4na. Edno momi4e ot bolnicata si beshe rodilo to4no na termina i i kazali 4e e prenoseno beb4eto. Taka 4e...

Uspeh i leko rajdane!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.