Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:04 23.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Шишетатанови  
Автор cveti (непознат )
Публикувано21.05.03 15:20



Въпросът ми е към всички майки.На пазара има толкова шишета, че се чудя кои да изберем за нашия бебчо.Бях се спряла на AVENT, но братовчедка ми каза, че са пълен боклук и след две-три миения с четката на нищо не приличали, чувам,че Chicco си оставали най-добрите, но все пак при такъв избор.....А също незнам и колко шишета ще трябват за началото.Ако някой ми помогне ще съм много, много благодарна....



Тема Re: Шишетатанови [re: cveti]  
Автор Rympi2 (непознат)
Публикувано21.05.03 15:25



Tova, che shishetata na Avent sa bokluk e pylna prostotia (da ne bi da e kupila falshivi niakakvi?!) Az polzvam takiva veche 8 meseca i sym mnogo dovolna, imam i takyv sterilizator za mikrovylnova. Imam 6 golemi shisheta, 2 malki i 2 chashi.



Тема Re: Шишетатанови [re: Rympi2]  
Автор Merkata (*************)
Публикувано21.05.03 15:41



И аз ползвам AVENT. Майка ми беше накупувала Chicco но точно те ми се сториха отврат. Чувала съм за ментета на Chicco, но не и на AVENT. При снаха ми в Холандия също ползват масово AVENT. Първото шише ми го подариха преди една година когато се роди бебка, от гогава му сменям само бибероните с по-големи дупки, нито един биберон не ми се е разширил или деформирал. Е, верно че шишето отвън е с доста захабена картинка, но пък няма нищо вечно. А картинките на Chicco при изваряването явно омекваха и намирах отпечатъци върху другите шишета или неща, които изварявах с тях. Формата на бибероните на AVENT е близка до формата на женската гръд.
А за броя на шишетата не знам дали има смисъл да накупуваш някаква бройка. Виж, ако нямаш намерение да кърмиш дори в началото е друг въпрос, но не ми се вярва да е така. Вземи си едно-две шишета, може дори различни марки, защото бебето ще си хареса в последствие от какво да пие, не купувай голям грамаж.



Тема Re: Шишетатанови [re: cveti]  
Автор yanita (засмяна)
Публикувано21.05.03 15:42



марката зависи от твоите предпочитания. не мисля, че има едни-единствени добри шишета на пазара. аз лично купих две големи шишета на авент - по 250 мл. и едно на д-р браун - в магазина ми го препоръчаха и има логика да е добро с тази тръбичка, която отвежда въздуха на дъното на шишето и той не се смесва с млякото. освен това, помпичката на авент си вървеше с малко шише - около 150 мл. доволна съм много от тях. когато ги прибирах все още изглеждаха като нови. тези шишета (общо 4) ми бяха прекалено много. дори и в дните когато габи беше изцяло на формула. (тя се хранеше с формула 4-5 дни след изписването, след което мина на кърма и отказа формулата завинаги)
броят на шишетата зависи от начина на стерилизиране. аз използвах таблетки, които се разтварят във вода - измиваш шишето, потапяш го в разтвора и след половин час е стерилно. може да си стои вътре, докато ти потрябва. после го изплакваш с преварена вода и го ползваш. при това положение ползвах не повече от две шишета - едното за вода, другото евентуално за формула или сок. единствено ако пътувате с бебето и го храниш с формула ще са ти необходими няколко шишета предварително приготвени, които няма да можеш да стерилизираш по време на пътуването (но пак не мисля, че ще ти трябват повече от 2-3).

нашето гардже си е най-хубаво!


Тема Шишетатанови [re: cveti]  
Автор monikata (тя)
Публикувано21.05.03 17:51



Аз също съм много доволна от шишетата на АВЕНТ, както и от това на д-р Браун. Имам по едно от двете и още две други от абсолютно непопулярни марки и фирми - едното е холандско 250 мл (фирмата е БЕБЕ ЖУ, ако не греша в произнасянето), което върви в комплект с много симпатична термокутия, а другото е от 120 мл "куче-марка".

Между другото аксесоари и принадлежности на въпросната BEBE JOU се продават в магазините на НЕДЕЛЧЕВ. Има страхотни дъски за повиване, чашки, шишета с термосче, сервизчета от чинийка, купичка, виличка и лъжичка, ножички за бебешки нокти, четки и гребенчета за коса, термометри за сетна и вана и т.н. Има много симпатична серия в приятно бананово-розов цвят съссиво слонче. Вюбих се в този дизайн!
http://www.bebe-jou.com
Това беше малко лирично отклонение!

В началото ползвах предимно това на АВЕНТ (Крис е на изкуствено хранене от втория си месец). Много е удобно, има най-различни силиконови накрайници, които са според възрастта на детето и вида на храната (има и такива за каша!).

Шишето на д-р Браун започнах да ползвам по-активно, когатоКрис стана на 3 месеца - до тогава лакомникът нямаше търпение за здравото дърпане, което трябва, за да се нахрани.


Другите две шишета ползвам за сок, вода и чай.

Предпочитам пластмасово шише, защото риска да изтървеш по трасето е напълно реален, а сътклените трудно понасят паданията! Иначе се стерилизират абсолютно по един и същ начин. Ааз бях на древния метод с варенето в тенджера - така и не се наканих да си купя стерилизатор. Сега си давам сметка, че не съм изпуснала много.

Тези шишета (общо 4-тири) ползвам вече почти 10 месеца и са ми напълно достатъчни.



Тема Re: Шишетатанови [re: cveti]  
Автор Чeтa (с ударение на е)
Публикувано21.05.03 19:19



Aз съм си приготвила 2 шишета на DrBrown's от 250 мл и едно на AVENT от 150 мл което си върви с помпата. Не знам дали ще са ми необходими, но исках да съм подготвена и за вариант формула.

Тези които не умеят критикуват


Тема Re: Шишетатанови [re: cveti]  
Автор Димa (невъзможна)
Публикувано22.05.03 10:42



И аз съм много доволна от Авента - имам две такива - голямо и средно и вече 6 месеца не са мръднали. Междувременно смених доста други.



Тема А възможно ли е....нови [re: cveti]  
Автор cveti (непознат )
Публикувано22.05.03 11:11



бебето да откаже да суче от някое шише?



Тема Re: А възможно ли е....нови [re: cveti]  
Автор kopche (заинтригувана)
Публикувано22.05.03 11:26



по-скоро от някой биберон.



Тема Re: Шишетатанови [re: cveti]  
Автор mali (happy)
Публикувано22.05.03 11:30



Аз използвам Авент още от самото начало и мога да кажа, че са най-добрите шишета. Имах и на Chicco, което след едно падане се спука. А Авент колко падане и хвърляне са видяли... НЕ мога да кажа,че не се драскат, но трябва да използваш по-мека и широка четка и няма да иамш такива проблеми. Иначе моите шишета са видели какво ли не

Бебе Калина
04.07.2002



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.