Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:00 20.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Шишетата  
Автор cveti (непознат )
Публикувано21.05.03 15:20



Въпросът ми е към всички майки.На пазара има толкова шишета, че се чудя кои да изберем за нашия бебчо.Бях се спряла на AVENT, но братовчедка ми каза, че са пълен боклук и след две-три миения с четката на нищо не приличали, чувам,че Chicco си оставали най-добрите, но все пак при такъв избор.....А също незнам и колко шишета ще трябват за началото.Ако някой ми помогне ще съм много, много благодарна....



Тема Re: Шишетатанови [re: cveti]  
Автор Rympi2 (непознат)
Публикувано21.05.03 15:25



Tova, che shishetata na Avent sa bokluk e pylna prostotia (da ne bi da e kupila falshivi niakakvi?!) Az polzvam takiva veche 8 meseca i sym mnogo dovolna, imam i takyv sterilizator za mikrovylnova. Imam 6 golemi shisheta, 2 malki i 2 chashi.



Тема Re: Шишетатанови [re: Rympi2]  
Автор Merkata (*************)
Публикувано21.05.03 15:41



И аз ползвам AVENT. Майка ми беше накупувала Chicco но точно те ми се сториха отврат. Чувала съм за ментета на Chicco, но не и на AVENT. При снаха ми в Холандия също ползват масово AVENT. Първото шише ми го подариха преди една година когато се роди бебка, от гогава му сменям само бибероните с по-големи дупки, нито един биберон не ми се е разширил или деформирал. Е, верно че шишето отвън е с доста захабена картинка, но пък няма нищо вечно. А картинките на Chicco при изваряването явно омекваха и намирах отпечатъци върху другите шишета или неща, които изварявах с тях. Формата на бибероните на AVENT е близка до формата на женската гръд.
А за броя на шишетата не знам дали има смисъл да накупуваш някаква бройка. Виж, ако нямаш намерение да кърмиш дори в началото е друг въпрос, но не ми се вярва да е така. Вземи си едно-две шишета, може дори различни марки, защото бебето ще си хареса в последствие от какво да пие, не купувай голям грамаж.



Тема Re: Шишетатанови [re: cveti]  
Автор yanita (засмяна)
Публикувано21.05.03 15:42



марката зависи от твоите предпочитания. не мисля, че има едни-единствени добри шишета на пазара. аз лично купих две големи шишета на авент - по 250 мл. и едно на д-р браун - в магазина ми го препоръчаха и има логика да е добро с тази тръбичка, която отвежда въздуха на дъното на шишето и той не се смесва с млякото. освен това, помпичката на авент си вървеше с малко шише - около 150 мл. доволна съм много от тях. когато ги прибирах все още изглеждаха като нови. тези шишета (общо 4) ми бяха прекалено много. дори и в дните когато габи беше изцяло на формула. (тя се хранеше с формула 4-5 дни след изписването, след което мина на кърма и отказа формулата завинаги)
броят на шишетата зависи от начина на стерилизиране. аз използвах таблетки, които се разтварят във вода - измиваш шишето, потапяш го в разтвора и след половин час е стерилно. може да си стои вътре, докато ти потрябва. после го изплакваш с преварена вода и го ползваш. при това положение ползвах не повече от две шишета - едното за вода, другото евентуално за формула или сок. единствено ако пътувате с бебето и го храниш с формула ще са ти необходими няколко шишета предварително приготвени, които няма да можеш да стерилизираш по време на пътуването (но пак не мисля, че ще ти трябват повече от 2-3).

нашето гардже си е най-хубаво!


Тема Шишетатанови [re: cveti]  
Автор monikata (тя)
Публикувано21.05.03 17:51



Аз също съм много доволна от шишетата на АВЕНТ, както и от това на д-р Браун. Имам по едно от двете и още две други от абсолютно непопулярни марки и фирми - едното е холандско 250 мл (фирмата е БЕБЕ ЖУ, ако не греша в произнасянето), което върви в комплект с много симпатична термокутия, а другото е от 120 мл "куче-марка".

Между другото аксесоари и принадлежности на въпросната BEBE JOU се продават в магазините на НЕДЕЛЧЕВ. Има страхотни дъски за повиване, чашки, шишета с термосче, сервизчета от чинийка, купичка, виличка и лъжичка, ножички за бебешки нокти, четки и гребенчета за коса, термометри за сетна и вана и т.н. Има много симпатична серия в приятно бананово-розов цвят съссиво слонче. Вюбих се в този дизайн!
http://www.bebe-jou.com
Това беше малко лирично отклонение!

В началото ползвах предимно това на АВЕНТ (Крис е на изкуствено хранене от втория си месец). Много е удобно, има най-различни силиконови накрайници, които са според възрастта на детето и вида на храната (има и такива за каша!).

Шишето на д-р Браун започнах да ползвам по-активно, когатоКрис стана на 3 месеца - до тогава лакомникът нямаше търпение за здравото дърпане, което трябва, за да се нахрани.


Другите две шишета ползвам за сок, вода и чай.

Предпочитам пластмасово шише, защото риска да изтървеш по трасето е напълно реален, а сътклените трудно понасят паданията! Иначе се стерилизират абсолютно по един и същ начин. Ааз бях на древния метод с варенето в тенджера - така и не се наканих да си купя стерилизатор. Сега си давам сметка, че не съм изпуснала много.

Тези шишета (общо 4-тири) ползвам вече почти 10 месеца и са ми напълно достатъчни.



Тема Re: Шишетатанови [re: cveti]  
Автор Чeтa (с ударение на е)
Публикувано21.05.03 19:19



Aз съм си приготвила 2 шишета на DrBrown's от 250 мл и едно на AVENT от 150 мл което си върви с помпата. Не знам дали ще са ми необходими, но исках да съм подготвена и за вариант формула.

Тези които не умеят критикуват


Тема Re: Шишетатанови [re: cveti]  
Автор Димa (невъзможна)
Публикувано22.05.03 10:42



И аз съм много доволна от Авента - имам две такива - голямо и средно и вече 6 месеца не са мръднали. Междувременно смених доста други.



Тема А възможно ли е....нови [re: cveti]  
Автор cveti (непознат )
Публикувано22.05.03 11:11



бебето да откаже да суче от някое шише?



Тема Re: А възможно ли е....нови [re: cveti]  
Автор kopche (заинтригувана)
Публикувано22.05.03 11:26



по-скоро от някой биберон.



Тема Re: Шишетатанови [re: cveti]  
Автор mali (happy)
Публикувано22.05.03 11:30



Аз използвам Авент още от самото начало и мога да кажа, че са най-добрите шишета. Имах и на Chicco, което след едно падане се спука. А Авент колко падане и хвърляне са видяли... НЕ мога да кажа,че не се драскат, но трябва да използваш по-мека и широка четка и няма да иамш такива проблеми. Иначе моите шишета са видели какво ли не

Бебе Калина
04.07.2002


Тема И аз да питамнови [re: cveti]  
Автор Mими и Лили (каки)
Публикувано22.05.03 13:47



"американските мами".
Шишетата продавани там - оразмерени ли са в европейски стандарт или са само в унции?
От

например не се вижда много добре.
Още един въпрос- дилема:
"Авент" или "д-р Браун"?

И последно някоя от вас ползва ли този
и ако "да" какво и е мнението???



Тема Re: Шишетатанови [re: cveti]  
Автор veronikka ()
Публикувано22.05.03 14:06



do 3mesechna vazrast izpolzvah tezi na camera i si misleh che sa strahotni dokato ne mi podariha chicheto na d-r browns s koeto manika napravo se prerodi
inache barkam mljakoto v chiche na camera za da ostane pjanata v nego a bebcho go pie ot tova na browns.
ako imach vazmognost gorechto ti preporachvam da zakupich chicheto na d-r browns ponege ot nego bebeto poema mnogo malko vazduh,njama go tova usilie i napregenie da suche vse po-barzo /vsichki chicheta sazdavat nechto kato vakum -naljagane i bebeto e prinudeno da suche vse po barzo koeto vodi do uvregdane na uhoto a i se zadavja dosta chesto/a s tova na browns bebeto si iszokva mljakoto spokoino,moja dage zaspiva che se nalaga da mu poduhvam v lizeto zachtoto ako ne iszoka mljakoto do 10-13min zapochva da izliza alkoto vazduh koito e pogalnal
Vie na karma li ste iszjalo?
Ako ne ste na karma chte ti tyrjabvat 2chicheta za mljako/ednoto rezervno ako drugoto se pukne sluchaino/i 2chicheta za chai.
Na camera sa mnogo udobni malkite chicheta do 140ml,bebo pie mnogo trudno chai ili mljako ako chicheto e dalgo,ne mogech da go hvanech udobno i t.n
Preporachvam ti 2chicheta za chai ponege az na moja ne sam mu davala samo edin vid chai a pravja 2vida i gi reduvam inache mu omrazvat dori kogato beche na 1mesez:)
Ne se preporachva edno chiche da se upotrebjava poveche ot 2meseza,tova vagi i za biberonite.
Ami tova ot men,pogelavam ti prijatno pazarene



Тема ot chicheto lesno se otbivaнови [re: cveti]  
Автор veronikka ()
Публикувано22.05.03 14:10



taka che ako ot karma minete kam chiche mnogo chte mu haresa ponege e po-lesno,dosega ne sam chuvala njakoja poznata da mi e spomenavala che bebeto ne haresva dadeno chiche i otkazva da pie mljako
malkite gladnizi ne otkazvat nezavisimo kolko e neudobno da se pie ot dadeno chiche



Тема ВАЖНО!!!!!!!!!!!!!!!!!нови [re: veronikka]  
Автор monikata (тя)
Публикувано22.05.03 14:22



Ако по някаква причина се наложи временно или за по-дълъг период от време бебо да се храни смесено (кърма + адаптирано мляко) в никакъв случай не давай млякото от шише - само с лъжичка!!! Знам, че звучи невъзможно, но от горчив личен опит ти казвам, че това е единствения начин да не се отбие и да не откаже да суче от гърда. Иначе с шишето се научава на лесно и до там с кърменето. А да се цедиш и да даваш кърмата от шише не е най-добрия вариант, повярвай!



Тема малко опровержениенови [re: monikata]  
Автор yanita (засмяна)
Публикувано22.05.03 14:52



за връзката между шишето и отбиването. габи беше хранена само с шише от първия ден докато навърши един месец. след това започнах да я кърмя - естествено очаквах, че няма да иска да суче от гърда при положение, че не познава друго освен биберон. тя обаче така лакомо засука от гърдата, че... след това с много усилия успях да й дам мляко от шише 3-4 пъти и то след много рев. вода и сок пиеше от биберон всеки ден, но мляко - не. така си и порасна. така че не съм убедена, че шишетата водят до отбиване.

нашето гардже си е най-хубаво!


Тема Re: малко опровержениенови [re: yanita]  
Автор cveti (непознат )
Публикувано22.05.03 14:55



Явно си е според детето, според мене.



Тема Re: малко опровержениенови [re: yanita]  
Автор monikata (тя)
Публикувано22.05.03 15:35



При мен случаят беше обратен - наложи се от втората седмица Крис да мине на смесено хранене кърма+формула. Формулата му давах от шише (на д-р Браун ) и един прекрасен ден просто токаз ада суче - въртя глава, рева, а на шишето не отказа. Опитах пак на следващото хранене и на по-следващото и така още 2-3 дни с един и същи резултат - не искаше да суче. Започнах да му давам и кърма през шише и след няколко дни пак се опитах да го накарам да суче. Едно хранене понесе и от следващото - пак не! Направих пак 2-3 дни пауза и пак опит - пълен провал. И накрая мина изцяло на изкуствено хранене.

По-късно, като кометирах случката с други майки, казаха че е заради шишето. Някои от тях бяха аналогичен случай. Дохранването трябвало да се прави с лъжичка. И педиатри го потвърдиха.

Но пък при теб не е имало такъв проблем (за щастие!). Не зная дали има значение това, че Габи е била малко по-голяма като си я закърмила.

Може и Цвети да се окаже права - да си е до дете, а не до шише!



Тема Никой ли няма информациянови [re: Mими и Лили]  
Автор Mими и Лили (каки)
Публикувано23.05.03 11:18



за това продаваните в Сащ бебешки шишета оразмерени ли са в милилитри или милиграмове???



Тема Сетих се каквонови [re: cveti]  
Автор bejb (слънчице)
Публикувано23.05.03 13:24



четох наскоро в една книжка. Не е много по темата, но пак е за шишетата. Аз доста се притесних и от тогава започнах да не слагам пластмасови съдове и шишета в микровълновата или да ги загрявам много. Ето защо:

/няма да преписвам всичко щото е много, а само отделни пасажи/

В продължение на години зъболекарите използваха амалгами, съдържащи смес от метали, половината от които живак. Доста неуместно решение, тъй като живакът е токсичен. Във Франция много зъболекари се рзтревожиха, създадоха сдружение и след 1997 г пресата се мобилизира за популяризиране на по-сигурни алтернативи като полимерните смоли.
Но нито лекарите нито печатът ви съобщават, че има опастност новото решение да се окаже толкова неприятно колкото и старото.
Смолите за зъбни пломби често съдържат значителни количества синтетично вещество наречено бисфенол А (БФА). През 1996 Ана Сото, професор по биология в Бостънския университет "Тъфтс", открива малки количества БФА в устата на пациенти с нови пломби от комбинирани смоли.
Тя нямаше да се заинтересува от БФА, ако три години по-рано, Дейвид Фелдман, учен от Калифорнийския университет (Станфорд), изследващ хормоните в маята, не беше попаднал на хормон от нов вид.
Фелднам изолирал в маята рецептори, от типа на тези които са предназначени да приемат женски хормон. Оставало да открие съответния хормон. Една сутрин извикал от радост, попадайки на вещество, което действително се свързва с рецептора, както ключ влиза в ключалка! Но след необходимите проверки се разочаровал: женският хормон, който идентифицирал не бил този от маята, а вещество отделило се от съдовете от поликарбонат (ПЛАСТМАСАТА ОТ КОЯТО СЕ ПРАВЯТ БЕБЕШКИТЕ ШИШЕТА) в които стерилизирали водата в лабораторията. Това вещество с поведение на женски хормон било БФА. ..."
Няма да преписвам повече, а само ще добавя, че по нататък се обаснява как точно вреди този БФА дори само от това, че е поглъщан от бременната и как се отразява на бебетата (конкретно беше обяснено, че се нарушават половите функции)...

УЖАС, и това ставало при загряване на шишетата, пластмасовите съдове..
Аз бая се уплаших, като си направих сметка, че досега винаги бях загрявала вода в пластмасово съдче в микровълновата. Сега минах на порцеланови съдове, ама бая късно се сетих. Това важи също и за стерилизацията на бебешките шишета. По тоя повод го преписах защото доколкото знам от някой мами има и такива стерилизационни таблетки. Разбира се не можем да знаем дали това вещество го има в нашите шишета, но дали пък на производителя му пука особено от такива "дреболии"...
Ето още един довод да си купим хубави шишета (не, че цената определя качеството, но може би известните марки държат на реномето си)...Кой знае...

Редактирано от bejb на 23.05.03 13:27.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.