Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:50 26.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Шейново......нови  
Автор cveti (непознат )
Публикувано17.05.03 13:40



Майчета, доволни ли сте от Шейново?Аз специално от женската им коснултация изобщо не съм доволна и страшно съжалявам, че се записах там, при д-р Духовников ходех на свободен прием и с извинение ми скъса задника от плащане и разкарване, лекувахме какво ли не....Установи, че шийката ми се била скъсила, но нямало нужда да спирам работа и да лежа, а да съм отидела пак след три дни/сответно нови 30 лв/ и т.н. Досега бременноста ми е излязла към 1000лв. до момента.Страх ме е да родя там, но няма начин вече.....А вие?



Тема Re: Шейново......нови [re: cveti]  
Автор Чeтa (с ударение на е)
Публикувано17.05.03 13:50



Аз не съм ходила на консултацията им - стори ми се излишно набутване като се има предвид че в поликлиниката прават съшите неща. При Духовников съм ходила само веднъж в средата на 8-ми месец за консултация, защото знам че бил добър специалист, но не смятам да му плащам за раждане. До няколко дни ми предстои раждане точно в Шейново, та ще мога да ти дам по-достоверна информация. За всички родилни съм чувала и страхотии и добри неща, та важното е на какви хора ще попаднеш.
Ти коя седмица си?


Тези които не умеят критикуват


Тема Re: Шейново......нови [re: cveti]  
Автор _OZZY (dreamer)
Публикувано17.05.03 13:54



Здрасти,
аз също ще раждам там, но моята докторка (работи в шейново), която до сега и един лв. не ми е взела, но и ме е преглеждала само ведъж - в началото, изрично ми каза да не се записвам на женската консултация. Нямало смисъл да си давам парите за нещо, което мога да получа безплатно в поликлиниката...
Не се притеснявай, аз съм чувала много добри отзиви за Шейново от жени, които не са имали уговорка с никого и не са плащали на никого там.
Пожелавам ти леко доносване, безпроблемно раждане и здраво бебче



Тема Re: Шейново......нови [re: Чeтa]  
Автор cveti (непознат )
Публикувано17.05.03 13:54



В 31.00 г.с. и имам чуство, че много бавно минава времето..



Тема Re: Шейново......нови [re: cveti]  
Автор Чeтa (с ударение на е)
Публикувано17.05.03 14:03



Ами не знам какво да те посъветвам, ако можеш да си продължиш консултациите някъде другаде бягай, но цакането всеки път на Духовников по 30 кинта ми се струва излишно.
Моят термин е на 23.05, а немам никакви признаци за раждане, та не знам какво да ти кажа за бавно минаващото време


Тези които не умеят критикуват


Тема Не раждай там!нови [re: cveti]  
Автор Zenda (na Ancheto)
Публикувано17.05.03 14:49



Изобщо не си длъжна да раждаш там!
И аз мислех така, но се оказа, че можеш да раждаш, където си искаш.
В Шейново изобщо не ти препоръчвам - за мен женската им консултация беше ОК, но като влязох да раждам...
1. Напънаха ме да раждам на 7 сантиметра вместо на 10, както си му е редът. Дали имаше някаква връзка това, че си правеха нещо като банкет? (беше 3-ти януари). Метод на израждане - лекарят ми заби лакът в корема. През цялото време ми говореше грубости като "Стига стиска гъза ма". Впрочем тъй като смятам, че подобни екземпляри трябва да се знаят, казваше се доктор Зарев.
2. След като в крайна сметка изгубиха тоновете на бебето и трябваше да ме свалят за секцио, на другия ден ми казаха, че в еди колко си часа ще ми донесат бебчо за кърмене. Идва въпросният час, бебето никакво го няма. Питам защо - ами не знаем, няма връзка между отделенията. Ще слезе педиатър да ви каже. Е, не слезе - нито на този ден, нито на следващия, нито на по-следващия. Побърках се. Майка ми беше разбрала само, че е в кувьоз. На третия ден, когато вече можех чат-пат да ставам, отидох пред детско интензивно с идеята да кибича там, докато някой ми каже нещо повече за бебето. Е, оставиха ме да стърча час и половина, както си бях оперирана, защото ги снимала телевизията, пък после не знам си какво. След това с много връзки почнах да получавам инфо за бебето, но все пак не можех да го виждам повече от веднъж дневно за 45 минути, таткото изобщо не беше допускан, затова пък в "свръхстерилното" отделение редовно влизаха журналисти.
3. Мръсотия, мръсотия, мръсотия. В отделението за раждащи жени има 1 тоалетна тип "дупка в земята", която НЕ СЕ МИЕ. Изобщо. Лежах един месец поради прееклампсия и нито веднъж не ми лъхна на препарат. Казанчето беше развалено и така и не го оправиха. Това е тоалетната, където ходят раждащите жени, на които е направена клизма. Да не ти казвам как жени с контракция мъкнат кофа с вода от банята, за да почистят след себе си. В съседство имаше друга тоалетна, но тя беше за персонала и се държеше под ключ. Другите отделения също са с по 1 тоалетна, там и банята е в същото помещение. Санитарките позамазват само пода преди визитация.
4. Никакви посетители вътре, може само във фоайето - където има 2 пейки и те бързо се запълват , в двора, където през зимата е невъзможно, и в изключително опушеното кафене на двора. Тъй като раждах през януари, а "униформата" е тяхна нощница и никакви гащи, представи си как точно се гази през снега, за да стигнеш във въпросното кафене. А не можеш да не идеш, защото храната, която дават, просто не се яде, а и никой не очаква от теб да я ядеш - в общи линии санитарките си я събират, защото гледат животни.
5. Някои от сестрите бяха свестни, даже много, но имаше и пълна отврат, способни да ти вдигнат скандал, ако им прекъснеш рахата, за да им поискаш например аналгин.



Тема Re: Шейново......нови [re: cveti]  
Автор Griphoncho (детето)
Публикувано17.05.03 15:08



Здравей:)
и според мен консултациите там са си набутване, но още ходя там платила съм си. Ама тоя доктор си е направо прескъпичък. Иначе и аз (поне засега) мисля да раждам там, но до август може и да се разколебая... Особено като чета мненията тук.
Пък и вече лежах там януари и не съм безкрайно очарована .
А за раждането там наистина не си задължена!
Аз се чудех как ли е в Окръжна болница?!?



Тема Re: Шейново......нови [re: cveti]  
Автор Pataran (ex-keji)
Публикувано17.05.03 15:23



Ужассссс...Ей затова се отказах от Шейново. Моя близка също сподели недоволство от формалните женкси консултации там, за които всеки път неформално си плащала по 20 лв, и също спомена за някакъв абонамент, който струваше над 100 лв..Изобщо, изтърсиха я като брашнен чувал. А друга жена е имала "уговрка" с Духвников за раждането, майка й му дала на ръка 300 $ ( и то предварително, ама че будала!), и той поел" ангажимент" да дойде за раждането. Е, така и не дошъл-случило се да е почивен ден, той да не е на смяна. Разбира се, раждането се състояло, то връщане назада няма, работата свършил дежурния екип, на който не е било платено. Разбира се, хората преди да я поемат я попитали с кого "има уговорка", и тя им казала, станало й конфузно, че един гушва парите, а други му вършат работата. Макар че всички май са се превърнали в ходещи "прасета-касички"...
Аз лично си направих "класация" и си избрах Окръжна болница, дай Боже всичко да е наред.
Желая лека бременност и успешно раждане на всички, където и да е!

Никога няма да имаш втори шанс за да направиш първо впечатление


Тема Re: Шейново......нови [re: Чeтa]  
Автор kisel4o (непознат)
Публикувано17.05.03 16:33



ЗДРАВЕЙТЕ МОМИЧЕТА!АЗ ОТ ШЕЙНОВО ВОБЩЕ НЕ СЪМ ДОВОЛНА!!ТАМ ТЕ ЧАКАТ ОТ ВРАТАТА ДА ИМ ДАДЕШ ОПРЕДЕЛЕНАТА ОТ ТЯХ СУМА!ПРАВИХА МИ ЛАПАРОСКОПИЯ/ИМАХ КИСТА И ОГЛЕДАХА ТРЪБИТЕ ЗАЩОТО ИМАХ СТЕРИЛИТЕТ/ БЯХ С НАПРАВЛЕНИЕ НО ПЛАТИХ ЗА ИЗБОР НА ЛЕКЪР И 100ЛВ. ДАРЕНИЕ НА БОЛНИЦАТА-ТАКА СЕ БИЛО ПРАВИЛО!НЕ СИ БЯХА СВЪРШИЛИ РАБОТАТА КАТО ХОРАТА ,ЗАЩОТО ПО ВРЕМЕ НА БРЕМЕННОСТА СЕ ОБРАЗУВА КИСТА НА СЪЩИЯ ЯЙЧНИК!РОДИХ В ОКРЪЖНА БОЛНИЦА -СОФИЯ МНОГО СЪМ ДОВОЛНА,ИЗКЛЮЧИТЕЛНИ ЕКИПИ.ТАМ РАЖДАТ ПОВЕЧЕ МОМИЧЕТА ОТ ОКОЛНОСТИТЕ НА СОФИЯ!НИКОЙ НЕ МИ ИСКА ПАРИ !



Тема Re: Шейново......нови [re: cveti]  
Автор Merkata (*************)
Публикувано17.05.03 17:17



Четейки клуба поглеждам и подобни теми, които от 1 година насам не ме касаят много, защото родих. Понякога се изкушавам да дам съвет за болницата, в която аз родих, но не го правя защото винаги има и ЗА и ПРОТИВ. Но ще си позволя да ти подметна да се поинтересуваш за родилното отделение на Втора градска болница.
1. Преди 1 година беше ремонтирано и подновено. Има си "цивилизавани" тоалетни и бани с душове, където никой не ми направи забележка че се къпя. Предупредиха ме само да не използвам сапун (естествено аз реших да използвам и разбрах какво са имали предвид). Всеки ден дезинфекцират по 2-3 пъти подовете, поне по веднъж дневно мивките в стаите, в които къпят всеки ден бебетата.
2. Не мога да разбера защо ИСКАТЕ ДА СИ ПЛАЩАТЕ и мислите, че това е практика и така се прави задължително. Казах на гинеколожката при която ходех на консултации, наистина платени, че нямаме възможност да я ангажираме, защото това за нас е свързано с финанси и си отидох с направление за раждане от личния лекар. То НЕ е за конкретна болница, може да решиш къде да родиш чак като почнат контракциите например. А и реално погледнато еквивалента на 300-350$ ще ви стигне за бебешка кошарка, количка и повечето първоначално необходими ви неща. Не ми поискаха нито 1 лев, пък било то и под формата на "спонсорство за болницата".
3. Бебетата са при майките непрекъснато, което на мен не ми допада от сегашната ми гледна точка - раждането си е шок, колкото и да ти се иска да гушкаш малкото същество е по-добре да ти се поуспокоят малко хормоните, а не когато едното бебе в стаята спи, другите две да грачат. Когато се налага ги дохранват с кърма (имат си банка със замразена), а не с адаптирани млека. Освен това ми направи впечатление начина, по който го правят. Не е от шишета с биберон, което казват, че е причина повечето малки бебета да свикват с хубавото и лесното и да отказват да сучат, а с най-обикновена лъжица и от нея "вливат" от шишето кърмата в устата на бебето
4. Няма много наплив и ти отделят внимание. Дори от 5-те дни които седях там, 3 бях сама в стаята. Лекарите са внимателни, неонатолозите - също. Обясняват ............. ако попиташ, иначе не си правят излишен труд. Акушерките са малко цапнати в устите ама като им викнеш по веднъж и кротват.
Съветвам те да гледаш много спокойно на цялата история около раждането, разпитвай подробно за правата си и така можеш да ги отстояваш - специално това със заплащането. Успех




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.