Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:02 23.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Шейново......нови [re: mali]  
Автор Чeтa (с ударение на е)
Публикувано18.05.03 21:36



Да за ВИП-а е ставало въпрос, ако имам късмет и аз ще съм там, но да видим. Терминът ми е на 23.05 и хем вече ми се иска да родя, хем ме е страх.

Тези които не умеят критикуват


Тема Re: Шейново......нови [re: Чeтa]  
Автор lzi_ (@_@)
Публикувано18.05.03 22:59



Zdravei,
Minalata godina okromvri rajdah v Sheinovo, bez nikakva ugovorka s nikoi, i moga da ti kaja she rajdaneto(bolnica, lekari...i t.n) e edin ot hubavite mi spomeni...ne kazvam che e idealno imam predvid obstanovkata, no tova e nai-malkoto koeto v tozi moment me e valnuvalo....ta Zarev togava beshe (veroqtno e oshte) zavejdash otdelenieto...ima stranno chustvo za humor, no ne mislq che e chak tolkova losh.

Uspeh na vsichki, leko i bezporoblemno rajdane



Тема Д-р Мишел.....нови [re: lina_]  
Автор cveti (непознат )
Публикувано19.05.03 08:38



Някой знае ли нещо за д-р Мишел. Лично на мен мнението ми е доста колебаещо се....



Тема Окръжна б-ца в Софиянови [re: cveti]  
Автор vesi1 (лудата)
Публикувано19.05.03 09:56



Тъй като въпросът "къде да родя?" е доста често задаван, а и аз прерових целия архив за мнения за болници и пр. и стигнах до извода, че е късмет. Ние, които живеем в София пак имаме доста голям избор - това не е хич малко!
Фактът, че дадена жена е раждала при еди кого си и всичко е било ОК, се дължи (по мое мнение) повече на здравия организъм на жената и че при нея просто не е имало усложнения!
Добри и лоши лекари има навсякъде и пак късмет на кого ще попаднеш!
Аз за себе си съм избрала Окръжна болница "Св. Анна". Най-близко ми е до вкъщи, натовареността не е голяма - това означава, че ако тази нощ раждам само аз - цялото внимание ще е за мен и ще е относително спокойно.
А що се отнася до Шейново - какво искате от една сграда отпреди 100 години. То в коридорите едвам се разминаваш!



Тема Re: Не раждай там!нови [re: Zenda]  
Автор kopche (заинтригувана)
Публикувано19.05.03 10:31



Тоя Зарев и аз го запомних тогава.
Пълен изверг някакъв. Чувах го как крещеше на майчетат преди мен.
За щастие през ноща, когато аз раждах екипа му се смени и родих в крайна сметка при Ненов. Голям сладур е. Много симпатичен и приятен. Много ми помагаше по време на раждането. Лично ми прегледа шевовете на контролният преглед след няколко дни, даваш напътствия и т.н.

За мръстоията е така 1:1.

Но аз бях доволна от самото раждане. Не съм имала уговорка с никой. За плащане -и дума не е ставало. Нормално раждане. Епизиотомия.

Това принудителното раждане- мен ме напъваха още на 4 см разкритие. А други на 3 см. пък изкуствено предизвикаха на едно момиче, хапчета някакави и слагаха и накрая -секцио и правиха. Цял ден му предизвикваха раждане. И тоя Зарев вика, вика. Измъчиха го това момиче -едно младо мургаво момиче (да не ме линчува някой сега)
А същият този Зарев- отивам със симптоми за раждане. Дига ме на стола гледа ме и вика -а, няма скоро да раждаш. И аз тогава изплашена -а ми да си ходя тогава, аз живея тука на близо. Ааааа, вика ми, да не си идвала, мойто момиче, горе има свободни легла.Лежах цял ден там с ясното съзнание, че ми е още рано и не ми е там мястото. Наслушах се на раждащи викащи, крещящи жени, агонизиращи жени. Сложиха ме да лежа със жени с проблемна бременност, чакащи секцио от 10 дена, и всички ми викат с досада- айде и те ще родиш преди нас. Същата нощ родих в 3,40ч.




Тема Re: Шейново......нови [re: mali]  
Автор eternity (експериментатор)
Публикувано19.05.03 10:52



i az se prisyedinqvam kym izkarzanoto polojitelno mnenie za Sheinovo. hodih tam i na jenska konsultaciq, no osven taksata (togava beshe 120lv) drugi pari ne sym plashtala. Sheinovo mi go preporycha moq priqtelka, koqto syshto hodeshe tam na kosultacii i tam rodi, a sega syshto chaka vtoro dete i otnovo tam si sledi bremennostta i tam smqta da rajda. az vlqzoh v bolnicata nqkolko dni predi termina poradi nqkolko prichini i ne sym ostana s vpechatlenie za podobna myrsotiq v toaletnite, nezavisimo, che beshe sredata na lqtoto. v obshti linii sanitarkite chisteha i dezinfekciraha. qsno e obache, che ne mogat da chistqt sled vsqko poseshtenie na vsqka jena tam. ot lekarite syshto sym dovolna (pone ot tezi, koito mi vodeha rajdaneto) - d-r Dmitrieva i d-r Dimitrov. e, imashe i edin lekar, na smqna predi tehniq ekip, na kogoto kato mu kazah, che imam kontrakcii i mi se iska da me pregleda nqkoi i ako trqbva i da me vkljuchat na monitor predi da vlqza v predrodilna, toi samo mi otvyrna: mi hubaVO SHTOM RAJDASH, AMA RAJDASH TI, A NE AZ. IMA OSHTE VREME ZA MONITORA. edva po-kysno razbrah kakvo ima predvid, prosto vlqzoh s razkritie 5 sm v predrodilna, a se iznenadah, che e minalo pochti cql den samo za tiq 5 sm. ot izrajdashtiq ekip kakto kazah sym mnogo dovolna. edinstveniq problem pri men beshe, che me chakaha prekaleno dylgo (30-45 min) s pylno razkritie, poneje iskaha da rtodq po estestven nachin. edva sled kato se razbra, che bebeto ne sliza po kanala sled bezuspeshnite mi napyni, za otricatelno vreme me svaliha v operacionnata i bebcho go izvadiha za 20 min ot razrqzvaneto do zashivaneto mi. kogato me prevedoha ot reanimaciq v staq, d-r Dimitrov idva na dva pyti da me vidi sled operaciqta. akusherkite na vtoriq etaj syshto bqha mnogo svestni. te i v drugoto otdelenie bqha dobri (samo edna imashe, koqto mi kreshteshe po vreme na rajdaneto, ama posle razbrah, che tq po princip si e takava). bebeto posle mi go davaha za po edin chas prez dva chasa, kakto e spored tehniq pravilnik. edinstvenoata neshto za koeto sym napylno syglasna s vsichki mneniq e, che banqta za rodilkite e samo edna na etaj (i to s toaletnata), koeto beshe neudobstvo. nalagasheshe da se redim na opashka za da se izmiem ili po nujda. iskam da otbeleja, che nezavisimo ot tova, che mi postaviha epiduralna upojka, nikoi ne mi e poiskal i edin lev. nqmah predvaritelna ugovorka s lekar i edinstvenota neshto, koeto sym kupila sled operaciqta beshe higurgichna prevryzka za ranata (vodoustojchiva), tyj kato nqmaha, a slagaha otgore obiknovena marlq. nakraq samo podarih cvetq, bonboni i butilka s alkohol za lekarite. na kontolniq pregled mi kazaha, che vsichki organi sa se vyrnali na mqstoto si i dori i ne mi se e promenila koi znae kolko figurata:-)

pak kazvam: vinagi ima kakvo oshte da se jelae, no ne biva da se zabravq, che tuk e Bylgariq, a ne chujbina.


PS: mali: vidqh, che si rodila tvoeto momichence na 4.7. 2002. i az bqh po syshtoto vreme v Sheinovo: rodih na 3.7 2002. dali ne sme se vijdali tam??:-)))))))))

@целува всички в клуба и им желае щастие


Тема Re: Шейново......нови [re: eternity]  
Автор Laydee (defender)
Публикувано19.05.03 11:17



Е, хубаво е да се чуят и добри думи :-)

Аз точно днес се записах в женската консултация (таксата е 180 лева вече). Включва се пълно наблюдаване на цялата бременност и (по желание) раждането. Ходя там за втори път, всички бяха много мили. При доктор Ковачева съм, казаха ми, че била много добра.

Когато ходих първия път, на видеозона бебо изглеждаше много по-малък, отколкото го очаквахме и докторката май тогава се притесни повече и от мен. Беше ми казала да не бързам да се записвам и да плащам, а първо да видим дали всичко е наред. Днес се оказа, че всичко е наред, просто бебо наистина е на по-малко седмици, отколкото го смятахме, но си е пораснал нормално и даже го видях как шава :-)))))

Както вече казах и докторката и сестрите бях страшно мили и се държаха много добре. Даже, когато споменах за един страничен проблем, веднага ми пуснаха изследвания за него, без и дума да стане за плащане. Иначе цялото заведени (поне тези части, които видях) изглеждат много добре - чисто, хигиенично. Е, не е като западните болници от филмите, но като за България си е супер. За момента съм доволна. Ако възникне проблем, обещавам да ви разкажа, но искрено се надявам, че това ми добро първоначално впечатление ще се запази :-)

He may lay the queen of spades


Тема Re: Шейново......нови [re: lzi_]  
Автор Чeтa (с ударение на е)
Публикувано19.05.03 11:22



Аз не го познавам Зарев, но гледам, че има много лоши мнения за него и за това се притеснявам.
Интересува ме само условията да са прилични (поне да е чисто), не ми трябва хотел, а родилно все пак и лекарите да са на ниво.


Тези които не умеят критикуват

Редактирано от Чeтa на 19.05.03 11:25.



Тема Re: Шейново......нови [re: Laydee]  
Автор Чeтa (с ударение на е)
Публикувано19.05.03 11:34



Ей! Радвам се че при теб в крайна сметка всичко се оказа наред. Казах ти аз, че бебчо е по-малък. Успешна и лека бременност ти желая!

Тези които не умеят критикуват


Тема Re: Шейново......нови [re: Чeтa]  
Автор Laydee (defender)
Публикувано19.05.03 11:48



Мерси :-)

Леко и успешно раждане и сладко бебе! Ще разказваш после :-)

He may lay the queen of spades



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.