Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:05 20.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Ваксина против менингит  
Автор Шoши ()
Публикувано14.05.03 15:13



Педиатърът ни предложи ако искаме, да направим на Теди ваксина срещу бактериален менингит. Ако се прави след 6-ия месец, се правят две ваксини до навършването на една годинка и една ваксина след това. Каза,че това било различно от вирусния менингит и че в Западна Европа се правила задължително заедно с ДТК.
Какво мислите по въпроса? Да я правя ли?



Тема Re: Ваксина против менингитнови [re: Шoши]  
Автор Marssy (непознат)
Публикувано14.05.03 15:53



Правили сме я тази ваксина на 1г и 3 м. Казвaше се мисля "АCТ HIB" струваше около 13 лв.( 2001г.) И нашата лекарка каза, че е много добре да я сложим. Проблемо не сме имали.



Тема Re: Ваксина против менингитнови [re: Шoши]  
Автор Flash_ (дочака пролетта)
Публикувано14.05.03 16:03



Не са ни я предлагали и затова не сме я сложили!Аз по-принцип съм ЗА ваксините...А пък и менингита е такова гнусно нещо, че...ще питам аз за тази ваксина докторката!




Тема Re: Ваксина против менингитнови [re: Шoши]  
Автор SveGab (светулката)
Публикувано14.05.03 16:45



Здрасти,
Ние ще я слагаме на следващата консултация, т.е. Габи ще бъде точно на 7 мес. Около мен всички бебоци я имат, а и докторката ни я препоръча...



Тема Re: Ваксина против менингитнови [re: Шoши]  
Автор doktorka (neredovna)
Публикувано14.05.03 17:46



Питай за коя точно ваксина става въпрос-пневмококова или ХИБ (хемофилус инфлуенца тип Б).И двете са против менингит( особено е важна ХИБ-а)..И двете са с минимални странични реакции. ( не са като Дифтеткока напр)..
Ако трябва да сме точни, тези ваксини се започват на 2 месеца ,но и по-късно да е пак има полза...
Последния път, като имах дете с ХИБ менингит, беше 4-месечно бебе ( беше получило само една доза ХИБ-ваксина) и не беше никак добър изходът...
не се замисляй..слагай я...
как е твоето бебе?
Ние сме вече 21 lbs и 8 oz..(9,7 кг)...и в понеделник му дадохме 6-месечните ваксини( едната от тях беше 3-тата доза на антипневмококовата ваксина)...



Тема Re: Ваксина против менингитнови [re: Шoши]  
Автор Nadin ()
Публикувано14.05.03 17:58



Митака го водих да му я слагат(АСТ НIB) на 2-3-4 месеца и нямаше странични реакции.



Тема Re: Ваксина против менингитнови [re: doktorka]  
Автор Шoши ()
Публикувано15.05.03 10:19



Аууу, колко сте големи!!! А за ваксините всички ме убедихте: ще я слагаме, която и да е!



Тема Re: Ваксина против менингитнови [re: Шoши]  
Автор BEBl (дружелюбна)
Публикувано15.05.03 17:04



Ами и на нас ни предложиха, Елица е на 6 мес. и 1 седм,аз питах тук-там и засега мисля да се въздържа, ако се прави след 1 год., боцкат само веднъж. Една друга педиатърка, не личната, ми каза, че опасен е вирусният менингит, а тази ваксина не предпазва от него.



Тема Re: Ваксина против менингитнови [re: SveGab]  
Автор BEBl (дружелюбна)
Публикувано15.05.03 17:08



Абе то и нашата ни я препоръча и каза, че само малцинствата не си я слагали, но аз докторите ги разглеждам като "Еднолични търговци", простете, счетоводител съм, професионална деформация, ама всичко в днешно време се обяснява с принципа за търсенето и предлагането



Тема Re: Ваксина против менингитнови [re: BEBl]  
Автор anaili (минаващ)
Публикувано15.05.03 21:31



Imash li ideia kakwo e meningit?
Ubedeba sym ne iskash dteto ti da ostane maloumno za cial zhiwot e mozhe i da mu se razmine ama nali kazwat - Vyrzi popa da ti e mirno seloto

Zaminawai




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.