Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:45 13.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Re: Ваксина против менингитнови [re: BEBl]  
Автор ellion (sancta)
Публикувано15.05.03 22:05



верно, боцкат само веднъж след годинката, но определено е по-добре да се направи курса 2-3-4 месец, именно защото в бебешкия период този менингит обикновено завършва с летален изход
нашата педиатърка не просто ни предложи, тя настоя да я направим тази ваксина (Act HIB)
точно по това време се появиха няколко случая на полиомиелит и менингит в страната, познайте дали съм имала въобще някакви колебания относно ваксините

so yes..as we move on as we progress (LTJ Bukem, Progression Sessions)


Тема Re: Ваксина против менингитнови [re: Шoши]  
Автор mania4ka (madness)
Публикувано16.05.03 09:49



на нас педиатърката ни препоръча да слагаме АCT HIB sслед 6м, защото през 2-3-4м и без това се слагат достаръчно ваксини за да не се натоварва детето и ние така направихме. Сега ни остава още една такава на 1г и 6-7м да му сложим. Също така ни посъветва, че лятото през големите юлски жеги, ако може да избягваме ваксинирането.



Тема Re: Ваксина против менингитнови [re: anaili]  
Автор BEBl (дружелюбна)
Публикувано17.05.03 10:26



Имам идея какво е менингит, свекърва ми го е карала през далечната 1948 година (да подчертая, че е всичко друго, но не и малоумна), а ти имаш ли идея какви времена са били това, а аз също така имам идея, че щом не е включена в задължителните ваксини противоменингитната, значи е преценено, че за БГ може и да не се сложи, ако в US, където сте вие, има менингит и е задължителна тази ваксина, ок, слагайте я, а това на кой какво може да му се размине или да не му се размине, е тема на друг разговор, който сега няма да започвам. Ако ти искаш да се самоубедиш, че е било правилно да сложиш тази ваксина на детето си, моля те, не по този начин. В крайна сметка всеки има право на личен избор, ок!



Тема Re: Ваксина против менингитнови [re: BEBl]  
Автор Nadin ()
Публикувано17.05.03 11:16



Верно, че някои са се превърнали в търговци. Аз обаче знам,че при нас тази ваксина не е от задължителните, защото държавата няма пари. А иначе чух, че в европа била задължителна, но това само майчетата, които живеят там могат да потвърдят.
И още аз бях чела някакава статия по въпроса и бях питала педиатъра без той да ми е казвал, че трябва да се слага.



Тема Re: Ваксина против менингитнови [re: BEBl]  
Автор anaili (минаващ)
Публикувано20.05.03 07:16



Ами Аз не коментирам свекърва ти - нека си е жива и здрава жената. Аз знам само каквото зълвта ми ми е казвала за неиния син. Тои сега савърши гимназиа, но тя гледа на него като инвалид. Като го гледаш нищо му няма, но щом маика мъ го смята, "че нещо му има " коя съм аз пък да я убеждавам в обртното
А дали в Илиноис тези ваксини са задължителни нямам представа още, но ако има възможност бих я предпочела пред възможността да минем с детето ни през този ад.

А къде каква болест можеш да пипнеш това вече съвсем не е районирано и дори океана не може те спаси ако е речено ще стане Така че както казваше маика ми по добре вържи попа - да ти е мирно селото




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.