Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:16 07.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Курсове за бременни: “ За и Против”нови [re: 9 мeceцa]  
Автор Flash_ (дочака пролетта)
Публикувано01.05.03 13:44



Тъй и тъй темата е отгоре - да си напиша и аз. Не за друго а защото се почувствах изключение някакво!
Не съм посещавала курс за бременни и при двете си бременности. Не съм и помисляла, че няма да се справя с раждането и не съм била несигурна!
То първия път 89-та година не че е имал и възможност...ама както и да е!
Нали има лекари - водят ти раждането, слушаш и изпълняваш и готово!
Списанията.
Наистина ли научавате нещо от тях?
Признавам си - никога не съм си купувала ни едно от изброените по горе.
Не са ми интересни...




Тема Re: Курсове за бременни: “ За и Против”нови [re: Flash_]  
Автор Kitke (Bube)
Публикувано03.05.03 14:12



И понеже дълго ме нямаше не съм напълно в час ще си кажа мнението като член на този клуб 1 и като читател на въпросното списание 2.
Така не знам за вас в София и чужбина но за мен тук във Враца курсовете са нещо като да тичаш пред вятъра. Ще обясня....
Тук нямам алтернативи за раждане освен родилно отделение. Възможностите за присъствие на таткото са никакви. Бих посетила такъв курс само в случай че трябва да координирам поведението си със него. Иначе не съм сигурна че има смисъл да се харча. Каквото и да ми кажат или не кажат мога да намеря тук.Няма по добър начин да науча каквото и да е от опита и мненията намайките. Не ми е необходимо само едно мнение. Истината е в многото такива.
Относно списанието нищо интересно чак толкова чета го редовно и си го взимам от 7-8 месеца почти нищо ново и този път, дори се замислям дали да го копувам още.

Между другото имам една книжка незнам да ли я има на пазара сега от Дьолае
казва се " Радостта от раждането" и никакъв курс не може да мия замени.



Тема Re: Курсове за бременни: “ За и Против”нови [re: Kitke]  
Автор Flash_ (дочака пролетта)
Публикувано03.05.03 17:31



Като каза книжка... тази не съм я чела...ама една приятелка ми даде нейната "Аз чакам дете"Л.Перну....много архивна книга с уговорката, че която я е прочела е родила много леко и бързо!
Този брой точно бил магьоснически!
И наистина родих общо за 3,5 часа с последна фаза 10 минути без нито един шев!!! И сега съм я обещала на една позната...




Тема Re: Курсове за бременни: “ За и Против”нови [re: Kitke]  
Автор KAMELlA (stastlivka)
Публикувано03.05.03 18:23



Не е съвсем така.Аз посещавах такъв курс и то без таткото и определено ми беше полезен.НауЧават се лЮбопитни и интересни неща,споделяш болки и тревоги с други жени в твоето състояние,и най-важното-можеш да си зададеш хилядите вапроси и да полуЧиш разумен и компетентен отговор(поне така се предполага).В моя курс се наблегна много темата за упойките,гледахме раждания с и без такива.Пускаха ни и много материали за кърменето,заЧатието и развитието на плода,които бяха страшно интересни.Освен това имаше и практиЧеска Част с упражнения,които след това повтаряхме вкъщи.Практикувахме и доста дихателни упражнения,които много ми помогнаха по време на раждането.Таткото присъства,но без предварителна подготовка от негова страна,но гордо мога да кажа,Че се справи блестящо....

[


Тема Re: Курсове за бременни: “ За и Против”нови [re: Flash_]  
Автор Дeлфин (търсеща)
Публикувано03.05.03 21:45



Аз явно съм изключение, защото я четох и даже като започнаха през ноща контракциите си преговарях по нея как и кога да дишам - бях сигурна, че съм напълно подготвена за нормално раждане, а освен това и си пуснах яйце през пазвата като прекрачвах вратата(също ритуал , гарантиращ лесно раждане). В колата пак си преговорих кога трябва да дишам и как, внушавах си, че съм много спокойна(а си и бях м/у другото), абе бях сигурна, че всичко ще е наред, ама нъцки - цял ден гадни болезнени контракции на няколко минути и разкритие до вечерта само 3 см., индуциране, а после и спешно секцио



Тема Re: Курсове за бременни: “ За и Против”нови [re: Дeлфин]  
Автор Flash_ (дочака пролетта)
Публикувано03.05.03 21:58



Важното е, че всичко е свършило добре!
Нали така!?
Пък книгата...признавам си, че не ми беше интересна много/нали вече казах и за списанията...не ме влекат нещо!!/...но бях прочела за дишанията. Аз също бях с индукция/ по собствено желание, че вече ми се раждаше/ и когато контракциите зачестиха и болката се засили...си мислех:..".Еееех, ако бях чела като хората внимателно...щях да знам как да дишам и да ме боли по-малко"...и реших да дишам както си мога поне да оживея!
Това за яйцето не го знаех....




Тема Re: Курсове за бременни: “ За и Против”нови [re: 9 мeceцa]  
Автор yчилищe MA-MA (непознат)
Публикувано19.05.03 23:17



Много изчерпателна дискусия, която ми помогна да сеориентирам ЗА.Намерих добър курс на бул Стамболийски 143 тел.226035. Аз ще го посещавам от 20.05 Информацията е за всички които се интересужат.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.