Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:25 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Каша и кърмененови  
Автор Шoши ()
Публикувано15.04.03 01:28



Пак въпроси за захранването. Вече съм заместила обедното кърмене с пюре, сега ще започвам да давам каша следобед. Та въпросът ми е: след като я кърмя сутрин 2 пъти, после 2 пъти ще пропускам и след това пак ще я кърмя 2 пъти (в 20,30 и 24,00), няма ли изведнъж кърмата ми да намалее? Как ще се регулира така, че да има за кърменията? Нали трябва детето да суче, за да се произведе кърма? Или трябва да се изцеждам
Леле, за това кърмене толкова изговорих, толкова изчетох, толкова изписах и толкова сълзи пролях (в тази връзка поздрави на mammy6)
Помоощ!



Тема Re: Каша и кърмене [re: Шoши]  
Автор helen (natural)
Публикувано15.04.03 02:55



bi sledvalo kyrmata ti da namalee do tolkova kolkoto da se propusne tova qdene bez problem no da si ima za tezi s kyrmeneto
nai veroqtno ste otneme nqkolko dena dokato organizma se prigodi napylno i prez tova vreme nai veroqtno ste si useshtash gyrdite po pylni s mlqko no tyi kato e samo edno qdene na obstiq fon ne bi trqbvalo da e chak tolkova tejko
ne se predpolaga da se izcejdash
ostavi organizma sam da razbere ot kolko tochno mlqko ste ima nujda bebcheto i toi ste se prigodi

pozdravi

PS vqrno tova kyrmene si e dosta slojno a uj izglejda estestveno

I want it all and i want it now.


Тема Re: Каша и кърмененови [re: Шoши]  
Автор userkata (юзерка)
Публикувано15.04.03 09:23



от собствен опит знам, че ще стига на детето.
кърмата трябва да се произвежда в момента на хранене, така че не храниш - няма кърма и така....



Тема Re: Каша и кърмененови [re: Шoши]  
Автор KaтИ. (новак)
Публикувано15.04.03 19:51



Моя син е долу-горе,колкото твоя/26,10,2002/.Аз реших проблема така-преди кашата или пюрето давам по малко да ме посуче-само колкото да ми се облекчат гърдите.



Тема Re: Каша и кърмененови [re: KaтИ.]  
Автор Шoши ()
Публикувано15.04.03 22:31



Сега пък друго: няма да започваме каши, а само плодови пюрета, защото Теди е 7,350 в 5-ия месец и ако започнела с кашите щяла много да надебелее. Но благодаря на всички, съветите са успокояващи, така или иначе ще замествам храненето.
Идеи от какво да правя плодови пюрета освен ябълки и банани?



Тема Re: Каша и кърмененови [re: Шoши]  
Автор helen (natural)
Публикувано15.04.03 22:56



nie sme 8.085kg i sme na 4 meseca i polovina / 64cm
koi ti go kaza tova za kashite ?
moje li da razkajesh poveche?
to az predimno smqtam da i davam piureta ot plodove ili zelenchuci i da i davam mlqko ako iska
obache tq ne iska da qde qbylki i krushi da rechem
a kato i razredq 1:1 s orizova kasha i si go izqde cqloto
togava ?
ako ne qde dostatychno se budi kato novorodeno na 3 chasa daje i prez nostta :(
a sega moje da napravi daje i 5-6 chasa interval mejdu qdenetata prez denq
kak tochno da q ogranichavam?
a e jiva?

I want it all and i want it now.


Тема Re: Каша и кърмененови [re: Шoши]  
Автор tinkerbell (fair(y))
Публикувано16.04.03 00:59



ММ беше казала, че прави и от сушени плодове - кайсии, сливи...Щом прави, значи може....Не съм пробвала.
Въпрос: Как ще заместваш хранене с плодово пюре? В него няма достатъчно калций и белтъчини. Лиляна Трифонова казва, че на тая възраст бебетата не трябва да остават без млечно хранене. Вярвам й.



Тема Re: Каша и кърмененови [re: Шoши]  
Автор helen (natural)
Публикувано16.04.03 03:47



авокадо, папая, манго - tova pak ot MM
osven tova sym vijdala ot krushi i pypesh
ot susheni plodove i az sym vijdala recepta da ima - za kaisii

I want it all and i want it now.


Тема Re: Каша и кърмененови [re: Шoши]  
Автор Шoши ()
Публикувано16.04.03 08:47



Ами вчера бяхме на консултация и лекарят каза, че ако започна да й давам всеки ден кашички, както е напред с килцата, може доста да напълнее. Аз знам, че от 4-ия месец е нормално бебетата да наддават по около 500 гр, тя този месец наддаде 700 само на кърма и 1 път дневно пюре. Сигурно затова ми каза. Относно белтъчините: решихме да й давам млечна каша 2 пъти седмично, други два пъти плодовото пюре да разреждам с адаптирано мляко (аз ще опитам и с кърма евентуално) и остават три пъти чисто плодово пюре. Не мисля, че ще страда от липса на белтъчини... Не знам. От друга страна се съмнявам да се засити само с плодово пюре, прави сте. Когато й дам варен банан ще я засити, но само ябълково например?
Предложението за сушените плодове малко ме притеснява: от една страна сини слини не трябва да се дават в никакъв случай заради черния дроб, така съм чувала, а сушени кайсии не искам да й давам, защото съм уверена, че са пълни с много химикали и в редките случаи, когато съм си купувала сушени кайсии винаги ми е ставало лошо
А в България къде манго и папая?!
Не знам, не си бях задавала тези въпроси. Правилно ли разсъждавам? То ще си покаже



Тема Re: Каша и кърмененови [re: Шoши]  
Автор helen (natural)
Публикувано16.04.03 11:34



pozdravi shoshi i kysmet
i nie ste se borim s podobni problemi
ako ne te zatrudnqva dryj me v techenie na belejki kak vi se razvivat nestata

blagodarq predvaritelno

I want it all and i want it now.



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.