Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:58 28.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема За прането на дрешкитенови  
Автор Mami (обичаща)
Публикувано13.04.03 13:05



Темата за алергията от прах за пране ме подсети да попитам нещо, което ме интересува.
Все още пера дрехите на дъщеря ми /10м/ отделно, на ръка и не ги пускам дори в пералнята. Някак ми се срува нехигиенично да слагам нейните нещица там, където предния път съм прала чорапи /нищо че мъжът ми ги сменя всеки ден, работи в офис и нямаме кожни проблеми/. Вероятно се престаравам, но тъй като нямам представа как може да се дезинфекцира пералня /дори ми звучи глупаво/, продължавам със средновековното пране. Кажете ми, че не трябва да се притеснявам, за да се престраша и да започна да пускам дрешките в пералня. Вие как действате по въпроса?
И като се е отворила тази тема, бих искала отново да ви попитам - какви марки прахове за пране използвате?




Тема Re: За прането на дрешкитенови [re: Mami]  
Автор ellion (sancta)
Публикувано13.04.03 14:10



Веднага ти казвам - престараваш се безсмислено Ти даже се колебаеш да ги пускаш отделно нейните дрешки, така ли? Ами започвай... просто не мога да ги мисля ръцете ти на какво са станали от пране цели 10 месеца Не виждам нищо нехигиенично в пералнята, особено при липса на кожни проблеми у останалите членове на семейството. Като се престрашиш да направиш това, скоро ще успееш да надделееш себе си и да ги пускаш заедно с вашите дрехи. Поне аз така съм правила почти от първия месец на детето (имам предвид да ги пускам неговите и нашите дрехи заедно) и никакви проблеми не е имало никога. В началото използвах бебешки прах, но от 4-5 месечната му възраст е на нашия прах - най-различни, каквото ми хрумне да взема от магазина.
Особено пък като е на 10 месеца ... досега е напипала много повече неща, които носят микроби и са били потенциално по-заразни отколкото омешани чорапи и бодита

so yes..as we move on as we progress (LTJ Bukem, Progression Sessions)


Тема Re: За прането на дрешкитенови [re: Mami]  
Автор saskia ()
Публикувано13.04.03 14:12



Мойто бебе като стана на 3 месеца и почнах да му ги пускам в пералнята, иначе и аз преди това ги прах на ръка. Аз пера дредхите му с Le Chat, то е нещо като сапун за пране на прах, за алергични хора и бебета, поне така пише на опаковката му, ама не изпира хубаво наакани дрехи .
А ако някой знае как се дезинфектира пералня, ще е вярно много хубаво да каже.



Тема Re: За прането на дрешкитенови [re: saskia]  
Автор Bezhy (kотенце)
Публикувано13.04.03 14:15



не изпира наакани дресхки, защото първо нааканите дрешки се накисват в студена вода и се изтрива нааканото и чак след това се пуска в пералнята, почти никой прах не пере наакано, както и петна от ябълка и морков, при тях е същото правило със студена вода

дано да съм ти помогнала


Martin

Тема Re: За прането на дрешкитенови [re: Mami]  
Автор oтвopeнa (open-minded)
Публикувано13.04.03 14:21



Здравей!
Пера дрехите на дъщеря ми в пералня от новородена, никога не съм прала на ръка! Естествено, отделях ги от нашите до около 2 годишна възраст, даже все още гледам да събирам пералня само с нейни дрехи, но, ако няма възможност, пускам с нашите. Иначе за това как можеш да дезинфекцираш пералнята: ами, много просто, продават се прахове за пране, които са дезинфекциращи, или още може да пише на опаковката: антибактериален, anti bac, non-bio. Аз перях дрехите на Кармен с Fairy, това е течен бебешки прах, не знам дали го има в бг, от фирмата, която произвежда Ариел е и е non-bio, тоест дезинфекциращ. Тука има и обикновен Ариел, но пише на пакета anti-bac, и той е дезинфекциращ, макар че не е специално за деца и бебета.

P.S. Когато дрешките имат лекета, първо запираш лекето със сапун или веро, ако не излезе напълно, накисваш два часа във вода и прах, и тогава пускаш в пералнята. За сега, с този метод на пране, единствено петна от ръжда ми се противят! Естествено, много е важно колкото по-рано запереш лекето, толкова по-добре!

Успех в прането и стига си се преуморявала с това пране на ръка!!!

P.S.2 Точно както е казала Bezhy, запирането се извършва със студена вода, пропуснах да спомена. А също и сега ми дойде на ума, за пералнята става въпрос, хубаво е от време на време да се пуска празна без препарати, за да може да се изплакне хубаво само с вода. Това няма нищо общо с дезинфекцирането, просто удължава живота на пералнята...

Истината боли един миг,
лъжата - много по-дълго.

Редактирано от oтвopeнa на 13.04.03 14:26.



Тема Re: За прането на дрешкитенови [re: Bezhy]  
Автор saskia ()
Публикувано13.04.03 14:34



Да бе знам , ама се надявах да може и без търкане да мине .



Тема Re: За прането на дрешкитенови [re: Mami]  
Автор userkata (юзерка)
Публикувано13.04.03 15:48



а като станат 2 деца и на 2мата ли ще переш на ръка?
аз пера в пералня всичко. на 1вото дете в началото ги перях самостоятелно. сега на 2рото ги пера с нашите дрехи. нямам време за отделно пране.



Тема Добър прах за праненови [re: Mami]  
Автор hilarius (smeshko)
Публикувано13.04.03 15:56



Препоръчвам ти прах за пране на бебешките дрешки BABY FLEX, мъжът ми го купува от била или пазара Красно село.,много съм доволнА



Тема Za dezinfekciraneto na peralnja..нови [re: Mami]  
Автор Tandoori ((chick))
Публикувано13.04.03 22:55



Az lichno kak pravja dezinfekciraneto( ne zaradi bebe, no ponjakoga se nalaga):
-slagam techna belina( edna meritelna chashka)
-slagam prah za prane Ariel( polovin meritelna chashka)
-vkliuchvam na 95 gradusa
-vurtja na pulna programa.

Tova e...

*Za vsjako neshto koeto si struva da se napravi, si struva i da se precakash s nego*


Тема Re: За прането на дрешкитенови [re: Mami]  
Автор DeboraМодератор (без титла)
Публикувано13.04.03 23:37



Когато сина ми се роди, перях всичките му дрехи на 90 градуса (първите 2 месеца, а след това на 60 градуса), и то след като бях пускала на пълна програма и максимална температура с прах за пране.
Пусках пералнята за "дизинфекция" преди прането, първите 2-3 месеца (не си спомням точно колко време). След това само ги пъхвах в пералнята. Никога не съм прала наше бельо или чорапи заедно с негови дрехи, когато започнах да пера негови с наши дрехи, то слагах от нашите тениски и други леки връхни неща. (На гости мога да отида и да видя косъм в чинията си, да го махна и да продължа да ям, за да не предизвикам внимание и въпроси, но видя ли чужд косъм на дреха на детето си, или на леглото му побеснявам). Пък и не ми е било трудно да събера пране за половин пералня.
С малката положението е друго - и до днес пера нещата й на ръка. Че си е жива мъка, спор няма! Става досадно, когато знаеш, че си принуден и нямаш друг избор, но пък ти имаш избор и не е нужно да переш на ръка.
Защото дори и леки да са детските дрешки за пране на ръка, праховете и водата изсушават кожата на ръцете и трябва непрекаснато да слагаш кремове, което само по себе си е досадно, когато трябва да се занимаваш непрекъснато с дете.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.