Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:56 07.07.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема абортътнови  
Автор saroni (Saroni)
Публикувано11.04.03 13:03



опасно ли е да се прави аборт?има ли опасност д ане можеш да забременееш след време отново?има ли на4ин да се премахне нежелана бременност по по-лек на4ин?изжекции?хап4ета?билки?



Тема Re: абортътнови [re: saroni]  
Автор mammy6 (най-мама)
Публикувано11.04.03 13:25



направи го само ако наистина нямаш изход
ще съжаляваш ужасно


ЩАСТЛИВА СЪМ !!!!


Тема Re: абортътнови [re: mammy6]  
Автор saroni (Saroni)
Публикувано11.04.03 13:29



нямам изход;)))))



Тема Re: абортътнови [re: saroni]  
Автор ashli (повърхностна)
Публикувано11.04.03 13:43



Сарони, абортът е нещо ужасно! И ДА има опасност след това да не можеш да забременееш, както и да имаш проблеми с бремеността, ако забременееш. Освен това изживяването е ужасно неприятно и гадно. Вярно, че моето беше спонтанен аборт, но след като докторът ми направи кюретаж,каза, че най-болезнената и гадна част от аборта при мен я е пропуснал, а именно насилственото разкритие на шийката - при мен беше станало още преди намесата на доктора. Таке че, ти си знаеш най-добре, но помисли хубаво, защото после може цял живот да съжаляваш.
А и няма да си единствената на този свят, която има деца с разлика помежду си 1 година и половина :)



Тема Re: абортътнови [re: saroni]  
Автор avgust (непознат )
Публикувано11.04.03 14:15



Извинявам се че се намествам но на мен ми предстой аборт ако евентуално не се предизвика от само себе си просто плода е мъртъв е се очаква да се самоизхвърли-От тази позиция на човек дето ще му се случи а не го иска ти казвам не го прави не знаеш как утре ще те завърти живота и какво ще ти се случи -Децата са по важни от всичко на света -Мисля че и в най безизходната ситуация има повече от един изход който ще може да включи запазването на детето-Ако пак имаш съмнения посети клуба на Проблемното забременяване и виж колко жени има там как се борят да имат деца и явно това не е лесна работа и не става просто така -
Не знам всеки решава сам но добре помисли и пак и пак си мисли мисли за бъдещето също не само за настоящето след 10 години ще мислиш друго-
Поздрави



Тема Re: абортътнови [re: saroni]  
Автор Flash_ (чака пролетта)
Публикувано11.04.03 14:21



Опасно е разбира се и ти си го знаеш. То кое ли е безопасно...
Ако обаче наистина сте го решили и такова е желанието ти/ви...иди веднага при гинеколога си и говори с него. Колкото по рано, толкова по-добре. Билките и магиите ги забрави. Знам, че има инжекции, знам тук във Варна кой гинеколог ги "практикува", те се ползват съвсем, съвсем в началото на бременността.
Аз имам един аборт. Около 1,5-2 гдини след Гого. Беше абсурд да родя отново. Направиха ми го в АГ-болница Варна. Преживяването е гадно откъдето и да го погледнеш. Но не е болезнено! Поне при мен не беше. Не разбирам от упойки...тази която ми поставиха тогава беше венозна/в ръката/ за секунди "заплувах" нанякъде, не усещах абсолютно тялото си но чувах всичко. Излизането от упойка беше най-гадното...полежах няколко часа и се прибрах у дома. Никакви последствия нямаше. Абсолютно редовен цикъл, ето пак родих с нормална бременност и раждане. За лекарите това си е рутинна манипулация която обаче трябва да се извърши добре и от специалист!
Мисли и решавай бързо!
И се пази!




Тема Re: абортътнови [re: saroni]  
Автор Kitke (Bube)
Публикувано11.04.03 14:23



Аз направих аборт когато синът ми беше на 8 месеца.
Винаги съжалявах после но и аз нямах избор.
Ако си решила със сигурност няма по лесен начин от оперативния, нито по-сигурен. Не се опирвай с бабешки илачи да правиш глупости ще си навредиш трайно. Има два начина с упойка и без упойка.Ако го направиш при специалист нямаш основания да се притесняваш. Гадно е но трае 10 ина минути.
Искам да ти кажа че аборт без упойка е за предпочитане. Няма опасност да те изтържат повече от необходимото и доктора може да наблюдава реакциите. Болките са ужасни обаче аз припаднах и първия път и втория през миналият август беше спонтанен обаче.
Ако мислиш че изкаш да чуеш подробности какво точно се прави пиши ми бележка нямам нищо против да ти обясня.
Ако имаш колебания просто избегни аборта!!



Тема Re: абортътнови [re: Flash_]  
Автор Kitke (Bube)
Публикувано11.04.03 14:26



Точно така!



Тема Re: абортътнови [re: Kitke]  
Автор ellion (sancta)
Публикувано11.04.03 14:29



извинявай, ама това ме потресе - за предимствата на аборта без упойка... откъде накъде докторът ще наблюдава реакциите ти, да не би да е практикувал в концлагер?? а колкото до това, че без упойка няма да те остържат повече от необходимото - направо е абсурд, не се засича за време колко е необходимо да почистят... не знам в какви случаи се правят без упойка, може би при спешност ако не са проверили реакциите на анестезията, но направо е безумие човек да избере такъв вариант

so yes..as we move on as we progress (LTJ Bukem, Progression Sessions)


Тема Re: абортът [re: saroni]  
Автор vimares (непознат)
Публикувано11.04.03 14:40



Не бих си позволила да давам съвет... Аз правих аборт преди 2 месеца - с деца на 3 и 1 г. и огромно желание за трето дете... Исках си го и си го "направих"..., но това е друга история.

Провери във 2-ра градка болница, д-р Мирчев мисля, че се казва.
Значи при мен процедурата трая 10-15 мин. и след това отидох на работа!!!
Прави се с индивидуален набор на вакуум , който е скъп. Местна упойка и търпима болка.
Успех, каквото и да решиш.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.