Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:35 17.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Шишета и чаши  
Автор mania4ka (madness)
Публикувано11.04.03 10:10



Вече сме на 1г и 3м и не искаме да пием от чаша (некапеща) вода, хвърляме я на земята, тръшкаме се, викаме и накрая си носим шишето.
Какво да го правя, този малкия. Голям е инат



Тема spoko:)нови [re: mania4ka]  
Автор Reza (новак)
Публикувано11.04.03 10:54



niama losho da si pie ot shishe:) shte porastne i sam shte poiska ot chasha:)



Тема Re: spoko:)нови [re: Reza]  
Автор Flash_ (чака пролетта)
Публикувано11.04.03 13:29



И аз така мисля. Освен разбира се ако не държиш детето да се "развива" по книга!
За статистиката ще ти кажа, че и моята дъщеря предпочита шишето пред чаша, въпреки че може да пие много добре и от обикновена чаша. Ама си е друго да си лапнеш бибата!
Едва от месец някъде /тя е на 21 месеца/ не и давам шише с биберон през деня. Победата ми е частична...защото въпреки, че през деня не го търси, стане ли 21 часа и обезумява. Тя все още си иска мляко /кисело/ и опитите да го яде с лъжичка са абсолютно безуспешни! Та вечер си пийва млякото с шише. После го скривам и така до следващата вечер.




Тема Re: Шишета и чашинови [re: mania4ka]  
Автор yanita (засмяна)
Публикувано11.04.03 13:37



дай му време. ще започне да пие от чаша. просто всички деца са различни. габи от седмия месец пие само от чаша и преди време като й показах бебешките шишета не знаеше какво да ги прави - започна да ги търкаля по пода. вики пък до годинка си пиеше вода от шише.
но-най напред е добре да му дадеш да опита от "капеща" чаша - като му потече сокче в устата ще види колко вкусно и лесно е...

нашето гардже си е най-хубаво!


Тема Re: Шишета и чашинови [re: mania4ka]  
Автор Bebina ()
Публикувано11.04.03 14:00



Можеш да опиташ да сложиш малко ябълков сок във водата и да му я предложиш с чашка. Опитай в началото само с няколко глътки. Можеш също така да му предложиш и други течности с малка, пластмасова чашка - сок, нектар, плодово мляко и т.н. Ако те е страх, че ще се залее би могла да опиташ с чашка със наконечник(тренинг чаша).
Моята Бебина много бързо свикна с нея (за 2-3 дни) и след седмица опитваше по няколко глътки от обикновена чашка.
Ако се заинати, можеш да пробваш да му дадеш и сламка. Предполагам, че ще му хареса и много бързо може сам да се откаже от бутилката.
Имай предвид само, че трябва да си постоянна и постепенно да му предложиш заместител на любимото шише.
Изберете заедно (ако е възможно) НЕГОВАТА НОВА ЛЮБИМА ЧАША. Нека той да си я избере и да знае, че е НЕГОВА.
Успех и търпение!



Тема Re: Шишета и чашинови [re: Bebina]  
Автор mania4ka (madness)
Публикувано11.04.03 14:33



С тренировъчния накрайник няма проблеми нищо че се олива маалко, но пък киселото млекце си го пийва. Този накрайник е на Авент и по-никои магазини няма вече такива, че не се внасяли. Та му купих от тези с клапите, но той не ги ще само за дъвкане ги използва. До сега не е проявявал претенции относно шише или биберон, важното е била да пуска нещо си, но тия чаши с накрайниците направо ги ненавижда. Вярно е че се опитва да пие, но не му харесва и си носи шишето с бибата.
Бях чела, че за да се научи детето само да пие от шише или такава чаша, трябвало да го оставя само да разбере на какъв принцип са т.е. на само да ги дъвче, но и да откриело, че като се обърнат пускат вода например. Та така съм направила от както е проходил (на 1 год), но продължава да ми носи шишетата и аз да му ги държа, а междувременно достатъчно си играе с тях и лубимото му е да гледа как капят или течат да се опитва да хване течността. Само за това му стига пипето



Тема Re: Шишета и чашинови [re: mania4ka]  
Автор Kitke (Bube)
Публикувано11.04.03 14:38



Моят пиеше със биба до 3 години. Нищо му няма. Колкото повече го принуждаваш толкова ще се дърпа. Опитай с уж безразличие да го убеждаваш че мъжете пият с чаши.Слагай го на масата при вас да ви гледа подражанието им е присъщо!



Тема Re: Шишета и чашинови [re: mania4ka]  
Автор Marнoлия (искрена)
Публикувано12.04.03 08:41



И ние сме на толкова и по същия начин си хвърляме чашата.И жалко за сока който съм сипала вътре.А да не говорим че изливаи по килима и паркета.Чувала съм и друго че, когато се пие дълго от чаша има вероятност да се изместят предните зъби навън.Просто щръкват и не изглежда съвсем добре.



Тема Re: spoko:)нови [re: Reza]  
Автор Bezhy (kотенце)
Публикувано12.04.03 16:14



na mojta sysedka dyshterichkata 4g vse oshte pie soka si ot shishe s ogromna dupka, taka che nqma kakwo da se pritesniavash ima si takiva deca i tova shte otmine


Martin


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.