Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:41 29.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема кърменетонови  
Автор mammy6 (най-мама)
Публикувано10.04.03 22:09



напоследък ми прави впечатление че се задават все повече въпроси относно кърменето и излизат непрекъснато нови теми- затова се питам няма ли да е добре ако има една тема която винаги стои отгоре/само дето незнам как става това / и да може всеки да си прави справки там без да се налага да ровим в старите теми из архивите
предлагам в тази тема всеки да сподели кърмаческия си опит- как сме се справяли с проблемите с кърменето- за първото кърмене;за болезнените зърна ;за недостатъчното мляко-рецепти всякакви за увеличаване;за нощното кърмене..абе за всичко което се сетим
кой е ЗА ?


ЩАСТЛИВА СЪМ !!!!


Тема Re: кърменетонови [re: mammy6]  
Автор bubanka (mamka)
Публикувано08.04.03 10:40



идеята ти е много добра, но темата няма ли стане много голяма и да се отваря трудно? ако има начин това да се избегне, може да има теми за адаптираното и киселото мляко и т.н.



Тема Re: кърменетонови [re: mammy6]  
Автор tinkerbell (fair(y))
Публикувано08.04.03 10:58



По скоро трябва да се добавят линкове в първата тема. Изобщо изникват много интересни теми. Най-добре да се поровим назад и да напускаме бележки на дебора кое ни се вижда полезно да отиде в темата с линковете.



Тема Re: кърменетонови [re: tinkerbell]  
Автор mammy6 (най-мама)
Публикувано08.04.03 14:03



ами незнам и аз как д а го направим- затова и реших да питам
например преди няколко дни около два и повече часа рових из архива защото си спомнях че някъде имаше в мнение предложена една книга за кърмене....че изчетох де що тема имаше относно кърменето докато намеря точно това мнение....
и затова си мисля че този въпрос вълнува във всеки един момент някоя мама -нова или стара- а хората които са писали мнение по дадена тема може да ги няма вече тук или да не пишат отново и отново при всяко повдигане на същия въпрос...и така много добри мнения които биха помогнали остават скрити ....


ЩАСТЛИВА СЪМ !!!!


Тема Re: би било много полезнонови [re: mammy6]  
Автор lenny (щастлив)
Публикувано08.04.03 14:10



така че давайте !!!



Тема Re: кърменетонови [re: mammy6]  
Автор Hera1 (неопитна)
Публикувано08.04.03 14:12



Аз съм ЗА - нямам познанията как трябва да се направи за да е лесно за отваряне, но определено това е тема, която ме вълнува и ще се радвам ако е лесно достъпна.



Тема Re: кърменетонови [re: Hera1]  
Автор mammy6 (най-мама)
Публикувано08.04.03 14:47



ами дайте да започнем пък каквото стане- като з а начало предлагам да обсъдим темата докога се кърми -във въпросната книга четох как майки спонтанно кърмели децата си до 3-4 годишни....това откровено казано ме шокира... аз кърмех до годинка но сега лекарят ми каза че след шестия месец в кърмата оставало само водното съдържание така че нямало смисъл- детето не поемало никакви полезни вещества...


ЩАСТЛИВА СЪМ !!!!


Тема Re: кърменетонови [re: mammy6]  
Автор Tina ()
Публикувано08.04.03 15:30



Bravo, mammy6!!! Ideqta ti e mnogo dobra -kyrmeneto e neshto mnogo vajno i vinagi ima neshto za pitane,neshto neqsno, osobeno za neopitni maiki. Az chestno kazano rqdko se rovq v arhiva, zashtoto mi e dosadno, a i se izmorqvam byrzo, oshte dokato cheta novite temi. Predi proverqvah temite v pyrvata tema na Debora,no tam lipsvat dosta interesni neshta, mislq, che shte e dobre tq da sedopylni, zashtoto inache shte stanat mai mnogopostoqnnite temi na 1 stranica. Tova e moeto skromno mnenie.
Moeto pitane otnosno kyrmeneto e ot koga bebo zapochva da si otbiva hraneniqta, t.e namalqva si sam broq na kyrmeniqta? Sigurno e razlichno,noimali nqkakvo pravilo ili zavisimost? Nie veche 2 den qdem 4-5 pyti, ne iska da qde sled banqta i se sybujda 7-8 chasa sled poslednoto qdene, a kato bqhme s 4 broq qde sled pochti 12 chasa pochivka, a nie oshte nqmame 3 meseca, a i sme pod 6 kg?!?!?!????



Тема Re: кърменетонови [re: mammy6]  
Автор summer ()
Публикувано08.04.03 17:34



По повод мнението на лекарят на mammy6, имам чувството все едно, че много от българските педиатри са дистрибутори на адаптирано мляко ли, или дистрибуторите им дават процент, за да ги приказват такива. Уж в България много се държи на кърменето, но като чета във форума, повечето майки почват да дохранват с адаптирано мляко само няколко седмици след раждането и това се възприема за нормално и дори се препоръчва от педиатрите. И не спирам да си задавам въпроса защо точно в България, където майките имат по година платен отпуск да си седят в къщи с децата и при положение че адаптираното мляко не е евтино, е толкова разпространена тая практика. Но, като виждат че много хора така правят, на младите майки явно това им се вижда естествено, не срещат подкрепа у педиатрите и няма кой да им помогне с проблемите с кърменето които са почти неизбежни. В майчиното мляко и след 6 месеца продължава да има имунна защита, растежни хормони, липиди които са необходими за развитието на нервната система и пр. полезни екстри които е трудно или невъзможно да се добавят в адаптираните млека.
Адаптираните млека са и ще си останат несъвършено копие на майчиното мляко. Защо да даваме на децата си това, като можем да им дадем нещо по-добро? Вярно, и с адаптирано мляко може да се отгледа здраво и жизнено дете и всяка майка която не иска да кърми не бива да изпитва угризения да спре. За детето е по-важно майката да е спокойна и усмихната, отколкото да е кърмено. Но да се утвърждава изкуственото хранене като норма (па било то и след 6 месечна възраст), а кърменето като излишно - нямам думи! Според световната здравна организация, чиито препоръки са базирани на многобройни научни изследвания и са израз на мнението на медицинската общност в световен мащаб, до навършване на една година, когато може да се въведе краве мляко, кърменето е най-доброто за детето. Всеки лекар, които твърди другояче изразява собственото си мнение базирано на субективни предпочитания.
Извинявам се, че се повтарям за n-ти път, но и сценария "не ми достига млякото-доктора каза да дохранвам-минахме изцяло на адаптирано мляко" с присъединяването на нови майки към форума се повтаря отново и отново. Та се надявам на поне една от тях да мога да убедя, че не е нужно да е така и че доктора не винаги е прав.



Тема Една майка, която по препоръка нанови [re: summer]  
Автор Virgo (зодия Virgo)
Публикувано08.04.03 17:49



педиатъра кърми дъщеря си за сега до 4-ти месец, а се надявам живот и здраве и още два месеца да не разреждаме млякото с каши, пюрета и т.н. И в последствие поне до 1 година да сме на кърма сутрин и вечер!
Зависи кой те консултира - за съжаление аз съм единствена, която го прави от моите познати
И не разбирам как може да не достига мляко??? Аз лично незнам колко изяжда моето дете и незнам как по-точно да го премеря.
Детето ми е много жизнено и наддава наравно с връстниците си (малко по-малко от тях, но това е защото не е "напомпано") и на тегло и на височина!
Препоръчвам този метод - удобен е и за майката и за детето (не плаче докато приготвяш храната му и яде с по-голяма охота)

Да дариш живот - това е най-голямото щастие за една жена



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.