Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:01 01.07.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: не ставанови [re: Shanya]  
Автор summer ()
Публикувано06.05.03 17:55



Ами тук въпроса опира до начина по който майката възприема ситуацията. Щом тя се възприема на края на силите си, трябва нещо да промени. В каква насока - това е нейно решение.
Ако и тя като теб е против съвместното спане с бебето, не е странно че е изтощена. Първите 3 месеца и аз не спях с детето и се чувствах по-уморена отколкото след това когато почнах да спя с нея.
За Lа Leche League - ти си си организирала кърменето обратно на техните препоръки, как да важат тогава за твоята ситуация.



Тема Re: не ставанови [re: summer]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано06.05.03 18:13



вторият път ми дадоха помпа в болницата още на втория ден, защото гърдите ми бяха като гюлета. Лелята, коят беше луд фен на лигата ми каза, че трябва да цедя )преди това ми каза, че трябвали да изтърпя -но нали не са нейните гърди!) . А за цеденето ми беше ясно, бебето ми беше второ, имах си опита с кризите от първия път и ми беше ясно какво ме чака - и въпреки всички съвети, които лелята каза, че ще ми помогнат, пак вдигах 40 градуса. Какво искаш - да се предам и да не се цедя ли.

Не знам къде спи бебето на моята приятелка - предполагам че си има креватче и е логично да спи там.



Тема Re:нови [re: summer]  
Автор dodo_dodo (само веднъж)
Публикувано06.05.03 18:17



Би ли обяснила по-подробно каква е логиката, когато бебето не спи при майката, тя да е по-уморена?
Моята логика е точно обратната - ако детето спи при мен, ще съм умряла отдавна от безсъние в страха си да не го затисна.....

Едно е да говориш много, друго е да кажеш нещо.


Тема Re: кърменетонови [re: Anna_D]  
Автор dodo_dodo (само веднъж)
Публикувано06.05.03 18:29



Наясно съм съм с пропуските и грешките си. И не само, ами и не се притеснявам да ги казвам на глас.
Правя всичко възможно в посока ограничаването им.
Никой не е перфектен, нали?

Едно е да говориш много, друго е да кажеш нещо.


Тема Re:нови [re: dodo_dodo]  
Автор tikota (w kraq na sweta)
Публикувано06.05.03 20:26



Идеята, е че когато бебето спи при теб може да го кърмиш легнала /но това е само при полужение, че не те е страх, че може да го задушиш и т.н/. Та докато кърмиш легнала имаш въсможност да спиш. Съответно не ставаш 3 пъти през ноща първите месеци и имаш доста повече време за сън.
Това обаче е много индивидуално както се оказва, в действителност ако си постоянно под пара, че може нещо да се случи на бебето ако ти се отуснеш, логиката се губи
Моя кратък опит с нощните ставания завърши с това, че сутрин неможех да се събудя в продължение на поне 30 мин



Тема Re:нови [re: dodo_dodo]  
Автор summer ()
Публикувано06.05.03 21:07



Естествено, че се притеснявах в началото, но инстинкта работи. Сигурно не за всеки това е правилно решение, но е по-лесно да подадеш гърдата и да спиш отколкото да ставаш, да кърмиш и пак да лягаш.



Тема ох фффффффнови [re: mammy6]  
Автор saroni (Saroni)
Публикувано07.05.03 01:00



неще да ми спира кърмата:((от 1 месец ве4е бебето е на изкуствено...а моите гърди са си все същите и те4ностите вътре...дали е от бирата която пия 4есто напоследак?а как да я спра тая кърмаааа.....дори не мога да се изцедя ве4е;(



Тема Re: кърменетонови [re: mammy6]  
Автор mammy6 (най-мама)
Публикувано07.05.03 17:22



не бях влизала в клуба от доста време и като видях толкова много мнения в темата се зарадвах много ама...трябваше да се сетя че като всяко друго нещо което подлежи на по-широко обсъждане и тук темата ще стане място за безконечни спорове...така че наистина е може би по-добре да отключим темата защото тя далеч не е това което си представях и наистина исках не да се превръщаме в секта проповядваща кърмене и който не кърми да гори в ада-исках просто всеки който може да помогне с нещо на начинаещите майки да го направи защото за бебето е наистина най-добре да се храни с млякото което е специално за него а много от майките са объркани и обезкуражени в началото и лесно се предават а всяка трудност е решима ако знаеш как и има кой да ти даде съвет....


ЩАСТЛИВА СЪМ !!!!


Тема Re: кърменетонови [re: mammy6]  
Автор Дeлфин (търсеща)
Публикувано07.05.03 22:25



Аз предлагам да се изтрие ненужното и да остане поне това, което saskia си е направила труда да преведе и препише, а после темата да се заключи и който има допълнителен въпрос да си пуска нова тема...само дето нямам идея кой ще го направи, освен да помолим някой админ. Продължавам да твърдя, че има нужда от такава закована тема и кърменето не трябва да се сравнява с всеки друг възникнал бебешки проблем! Сгеа мисля да изровя и книгата за кърменето, който иска да си я поръча
Ето

и , благодарение на mrezhata!
Още нещо, ако все пак се откачи темата, нека поне Мамма качи това и преведения текст в сайта



Тема Re: кърменетонови [re: mammy6]  
Автор mania4ka (madness)
Публикувано07.05.03 23:18



въпреки че не съм от кърмачките, четох цялата тема с голямо любопитство и колям кеф. направо се възхищавам на такива мами, които издържат толкова дълго да кърмят, защото аз оспях само до третия месец, тъй като съм си опърничава и не слушах много, много какво ми казва педиатърката, но се убедих че не съм била много права. Предпочитам да чета за трудностите които възникват при кърменето и как някоя мама се е преборила с тях от колкото някакви маркетингови проучвания от рода "какво адаптирано мляко да купя"




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.