Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:10 01.07.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: кърменетонови [re: миз]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано02.05.03 01:39



докторът е казал, че прекаленото кърмене е довело до прекалена привързаност към майката и от там възникват и други малки проблемчета, от които разбира се най-важния е лошите й хранителни навици - ти вярвай в каквото си искаш
Само че не ми се вярва да държиш сина си 10 месеца само на кърма. Някъде бях чела, че и формула му даваш



Тема Re: кърменетонови [re: summer]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано02.05.03 01:46



на 8 месеца детето е искало да се отбие, но майка му по съвет на приятелката си шведка не е спряла (в Швеция според шведката бозаели до 3 години). Тъй като педиатърът им не се е намесил, кърменето е продължило и от там са започнали проблемите. Съседката ми беше много горда, че е успяла да кърми толкова много, но 3 години вече й идват в множко и започва да се замисля. Още повече, че гледа сина ми, който е близо 2 години по-малък от нейната дъщеря и умее да се катери, скача и прочие. Както и децата на приятелките й - които са били на формула главно и макар й захранени около 10ия месец нямат такива проблеми - жената просто си прави изводи...



Тема Re: кърменетонови [re: Shanya]  
Автор миз (минаващ)
Публикувано02.05.03 03:55



формула му давах когато се налагаше поради намаляла кърма, след като кърмата ми се увеличи повече от два месеца не съм давала формула. и този период само ме е убедил още повече в преимуществата на кърменето, защото единствено тогава даниел е имал колики. не смятам да го държа само на кърма 10 месеца, не мисля, че след шестия месец само кърма е достатъчна за задоволяване на хранителните нужди на едно бебе, но това не означава, че няма да направя всичко необходимо да продължа да го кърмя въпреки, че му давам да яде и други храни.



Тема защонови [re: миз]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано02.05.03 16:47



приемаш даването на формула като престъпление? Какво лошо има в това детето ти да е на формула или на коминирано хранене?
Аз лично съм за кърменето, но не и в прекалеността, с която го прилага Ана_Д - аз на нея й написах, че на 10 месеца бебе не може да е само на кърма и че би имала доста проблеми от това, а вие с лятото веднага наскачахте.
Ще извинявате ама тази тема за кърменето, както е закачена най-отгоре много повече вреди на начинаещите майки. Защото на практика какво се получава: всяка от тях е изпаднала в тих ужас от проблемите с кърменето, и вие вместо да я успокоите й предлагате решения, които я довеждат до още по-голямо изтощение. Аз си мисля, че далеч по-важно е майката да се чувства добре и спокойна, отколкото ако наистина не върви с кърменето да се мъчи не само себе си, но и детето си.
Пресен пример. Имам 2 приятелки, родили наскоро. И двете имаха проблеми с кърменето- за първи път са майки. Е подхода им беше различен, макар да иамха много сходни проблеми. Едната избра да кърми на всяка цена (защото така настоява педиатърката й). Кърмата й определено недостига според мен - храни 3 месечно бебе все още -по 10-12 пъти на ден. Събират й се по 2-3 часа сън на нея. Бебето й е неспокойно, ревливо, будуващо. И не само сигурно, защото е гладно, ами защото има достатъчно изнервена и недоспала майка... Другата дохранва с формула- бебето й е спокойно - почти на 3 месеца е - спи по 8 часа нощем. Важното е, че майка му е спокойна и преживя кризата с кърменето.
Още веднъж казвам кърменето е строго индивидулано и не бива да е мания. Както са различни бебетата, така и проблемите с кърменето са безброй и с хиляди вариации.
И още нещо предлагам да се откачи темата за кърменето. Абсолютно е излишна вече, защото както се вижда никой не я чете. За времето което е закачена проверих, че грубо има още поне 4 теми с въпроси за кърменето - поставени отделно, именно, защото майките имат нужда от отговор, който не могат да получат, ако зададат въпроса си в тромавата закачена тема, която голям % от майките, не четат.



Тема Re: защонови [re: Shanya]  
Автор миз (минаващ)
Публикувано02.05.03 19:24



shanya, в никакъв случай не приемам даването на формула за престъпление. единственото, с което не се съгласих, е че дългото кърмене води до забавено физическо и емоционално развитие, какъвто пример беше дала ти.



Тема Re: защонови [re: миз]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано02.05.03 21:24



точно така си е - съседчето си е живо доказателство за дете, което е било само на кърма почти до година. И до ден днешен не ми е ясно как е оцеляло?!?
никой не ти пречи да кърмиш и до 10 годишна възраст щом искаш - просто трябва да си достатъчно готова да си поемеш и последствията Вярно децата са различни и би им се отразило по различен начин, но едно е ясно - обикновено след година(че даже и по-рано) кърмата, която произвеждаш е с толкова лошо качество, че просто е излишно да я даваш.



Тема Re: кърменетонови [re: summer]  
Автор anaili (непознат )
Публикувано03.05.03 03:09



Az sam nova tuk.Prostawai che taka rebrom postawiam vaprosa.
Saglasna sam s mnenieto ti, no poneze sam edna ot maikite w shemata, pitam naprawo kakvo po- dobro ni predlagas oswn adaptirano mliako



Тема oste edno obisnenie za bolkata pri kurmeneнови [re: summer]  
Автор anaili (непознат )
Публикувано03.05.03 04:39



I az minah prez ada na boleznenoto kurmene i imam oste edno obisnenie za neia.
Ne dostatuchno otworeni kanali. Ne sa mnogo nestata deto mogat da se naprawiat.
Ednoto e torbichki s led na zurnata sled kurmene. Edna priatelka se smeese che izpolzwala torbichli zamrazen grah.
Wtoroto e goresti kompresi /dushove predi karmene. Az si prikriwah zurnata s raka po tova wreme za da se spasia ot bolkata i da ostana po dalgo pod dusa.
Sega Vicky e na 3 meseca i skoro osaznah che weche ne me boli
No pi wsichki sluchai me e bolialo pone 40 dni - kanski. Rewiahme dwete sglas. Maza mi mi predlozi dori da spra. Edinstweno misalta, che tova kurmene e uzasno vazno za neia me zadurza w grupata na kurmachkite. Maikite w tova polozenie naistina imat nuzda ot podkrepa i okurazhiavane.



Тема Re: Как се кърми бебе, което има зъби?нови [re: tinkerbell]  
Автор anaili (непознат )
Публикувано03.05.03 05:44



Oste ne sam go probwala ama moia doktor kazwa taka - Ti si maikata - ti opredelias prawilata. Ako te hape chuknia s prist po buzkata - dai i da razbere,che ne tie priatno i e neprawilno



Тема Re: как разбирате стига ли кърмата?нови [re: Millena]  
Автор anaili (непознат )
Публикувано03.05.03 05:59



Milenche, pises "Хемоглобина си му беше ОК, на 1 год. - 123. Но пък яде много магданоз, спанак, лапад, брюкселско зеле (замразено от Била), броколи." Za kakvo tolkova pomagat tia zelenchuci?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.