Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:37 01.07.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Алргия към белтъка...нови [re: _ile_pile_]  
Автор batBoiko (непознат )
Публикувано04.04.03 16:07



Gledai sega kak se pravi (edin mlad tatko da ti kaje):
1. Vzemash si ot GP-to edno napravlenie za konsultativna poliklinika kam Medicinska Akademia.
2. Otivash tam, vzemash si chas i se konsultirash s niakoi tejak dotzent.

Te shte ti kajat (shte probvat) kakvo mliako e nai-podhodiashto. Zashtoto ot mlekata s izvlechen beltak na kraveto mliako ima pone 10. No te sa na nai-razlichna osnova (soeva, etc.). I pri tova ako deteto e predlazpolojeno kam alergii (obremeneno semeistvo, moeto e takova) - to i DORI MLIAKO S IZVLECHEN beltak moge da navredi pak.

Az napravih tochno taka - i sega (jiva i zdrava da mi e shterkata) e super!

To si e absolutno tvoia rabota, no zdraveto na deteto ne e ...



Тема Re: Алргия към белтъка...нови [re: _ile_pile_]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано04.04.03 16:17



Ами много майки тук ме считат за пристрастна и сигурно е така, но на мен, а и на Вики този доктор (и преди това баща му - лека му пръст!) много ни помага. Та според мен, ако се опасяваш от алергия - отиди на една кондултация. Особено, ако имате обрив или нещо друго, за да го видии прецени. Иначе контактният дерматит е първото, което правят бебоците :( А ако е алергия към белтъка - вземи си протол за Фризопеп, Мустаков може да го даде, но и други лекари.
За тестове е малък по принцип, този кръвният е единственият възможен в момента, ако се налага тест. За нормалните трябва май да е на 3-4 годинки детето.

Успех и ни дръж в течение. Гадна работа е това :(

Милена



Тема Re: Алргия към белтъка...нови [re: batBoiko]  
Автор mania4ka (madness)
Публикувано04.04.03 20:28



И как преценят кое мляко е най-подходящо?



Тема Re: Алргия към белтъка...нови [re: _ile_pile_]  
Автор mania4ka (madness)
Публикувано04.04.03 20:43



И твоят ли е Марти? Да ти е жив и здрав
Според мен се консултирай като за начало с педиатър за млякото.
Ние в началото като спече нашият почнахме да питаме познати и сумати млека изпробвах върху него за една седмица (загубена работа ама като не знаеш, пък тотко му много инициативен и си мисли че на адругите им действа, че и при нас ще е така), а на всичкото отгоре не познавах и абсолютно всички млека които се предлагат. Аборигетска работа. И при педиатърката накрая с колики и запек и нон стоп рев. Пооправихме си с Омнео и минахме без лекарства и капки, но аз съм страшно доволна от неч поне в началото, когато нищо не вдявах и за всичко питах нея, винаги беше много отзивчива и наистина следеше как се храни детето и как му се отразява това дето го яде. Само че сега като я види нашия, му удря един магарешки рев само му бера срамотията.
Ние си пиехме после Нутрилон (по препоръка на педито) до 1 год, че бил много хубав, заради тия пребиотични хранителни влакнини и нямало да има запек детето, че ни беше мъка това дело.



Тема Re: Алргия към белтъка...нови [re: batBoiko]  
Автор _ile_pile_ (малко тъжна)
Публикувано04.04.03 22:04



Бат Бойко , аз ходих в тази поликлиника с направление към гастроентеоролог,но незнам кои са тежките доценти там. Ако ти имаш някоя идея , моля те сподели!



Тема Re: Извинетв ме за изпуснатото(е) на (алргията)нови [re: _ile_pile_]  
Автор _ile_pile_ (малко тъжна)
Публикувано04.04.03 22:08







Тема Re: Алргия към белтъка...нови [re: Millena]  
Автор чaдъpчe (много розовко)
Публикувано04.04.03 22:19



Ама защо лека му пръст?

Примирете се с факта, че животът е несправедлив!


Тема Re: Алргия към белтъка...нови [re: _ile_pile_]  
Автор Ancheto* ()
Публикувано06.04.03 09:22



Нас ни пратиха в център "Детско здраве". Там също работели доктори от медицинска академия. Приемат и с направления. Нас ни консултира д-р Стоименова. Засега сме доволни. Ще видим какво ще ни каже другата седмица, защото определено се оправихме. Иначе като уцелихме млякото ни издаде и протокол да го взимаме безплатно.
Нашият симптом на алергията бяха слузести жълто-зелени изпражнения и разстройство. Това се случи, когато Петър беше на около 2 месеца. Докато ни направят изследвания, че не е бацил, стана на 3 (тогава уцелихме точно празниците и никой не работеше 2 седмици). Но сега почти на 6, чукам на дърво детето се чуства много добре. А ако имате съмнения за алергии - тичайте веднага, че GP-то да не реши да ви бие някоя ваксина.....



Тема Re: Алргия към белтъка...нови [re: чaдъpчe]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано06.04.03 12:35



Ами защото почина наскоро



Тема Re: Алргия към белтъка...нови [re: Millena]  
Автор doktorka (neredovna)
Публикувано06.04.03 20:13



sega puk az da vi kaja...
nai -chestata klinichna kartina pri alergiite kum "beltuka"..i po-tochno kraveshkia beltuk sa: zapek,diaria,poduto koremche..ne iska da iade..povrushtane..obriv po dupeto..i edva sled tova obrivi po tialoto...moje da ima eczema,no tova moje da ima cial kup srugi obaisnenia..I както Бат Боико e posochil ,se opredelia ot mnogo drugi faktori...
i znaeteli zashto?..zashtoto bebetata niamat dostatuchno dobre razvita imunna sistema ,koiato moje da "razpoznava" alergeni i da reagira kum tiah s obrivi i pr takiva.
moje da go napravi tova kum po-golemi beltuchni molekuli( ne samo mlechni)..Nai-ujasni sa alergiite ( s obriv i pr takiva ) kum beltuka na iacata,zashtot molekulata na tozi beltuk e mnogo goliama i tialoto dori i na bebe moje da ia razpoznae...
kolkoto do tova che ako ednoto dete e alergichno ,znachi i drugoito shte e ...e nevidena rabota...
kakto i da e...kakto vinagi..vsichki se vglejdame v edinicnia slushai na "susedkata Penka" i si mislim che i nashia sluchai e takuv..bez da tursim niakoe drugo obiasnenie...
Sorry za nazidatelnia ton...neshto mi e krivo dnes...





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.