Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:17 20.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Котка вкъщи  
Автор Чeтa ()
Публикувано20.03.03 11:51



Здравейте, мили момичета!
Имам следния проблем. В най-скоро време предстои преместване на свекър ми и свекърва ми за няколко месеца вкъщи. Аз съм в 7-ми месец и като нищо ще са тук и когато се роди бебето. Само че те имат котка и колкото и да е чиста и добричка се притеснявам да съжителствам с нея докато съм бременна и после и с бебчо. Аз обичам котки, но чесно казано много се притеснявам от факта, че ще ми е в къщата.
Според вас има ли някаква опасност и да се боря ли със зъби и нокти да дадат някаде животинчето докато живеят у нас?
Страх ме е да не докара някоя алергия на бебенцето ми, а и семейството на мъжа ми са податливи на алергии...
Моля, помогнете ми със съвет!





Тема Re: Котка вкъщинови [re: Чeтa]  
Автор yanita (засмяна)
Публикувано20.03.03 12:04



чувала съм, че котките са сред най-вероятните преносители на токсоплазмоза. а и по всички книги пише, че такова съжителство не се препоръчва.

нашето гардже си е най-хубаво!


Тема В тази връзка и аз да попитам:нови [re: Чeтa]  
Автор Adelle (brand new)
Публикувано20.03.03 12:12



Има ли проблем, ако се "срещаме" с котката само от време на време, без да я пипам или да я гушкам?! Майка ми и свекърва ми и двете имат котки и макар да живеем отделно, се притеснявам.
И още: Необходимо ли е да си правя някакви изследвания за токсоплазмоза, докато съм бременна? Как въобще се открива тази гадост?!



Тема изследванетонови [re: Adelle]  
Автор yanita (засмяна)
Публикувано20.03.03 12:18



мисля, че влиза в стандартния пакет от изследвания по време на бременността. поне на мен докторът ми го назначи заедно с всички останали изследвания.

нашето гардже си е най-хубаво!


Тема Re: изследванетонови [re: yanita]  
Автор Чeтa ()
Публикувано20.03.03 12:39



Na men ne sa mi go naznachavali i si mislq, che ne beshe zaduljitelno. Az ne sam si pravila, no mai shte go napravq.



Тема Re: В тази връзка и аз да попитам:нови [re: Adelle]  
Автор kopche (заинтригувана)
Публикувано20.03.03 12:54



Значи алерголожката, която посещавам специално за котките ме предупреди, че има едни от най-силните алергени и те са в козината на животинчето. Не е нужно да я пипаш. Както и праха който вдишваме.

Аз съм категорично против. Като знам навремето какъв силен астматичен пристъп съм получавала от сиамката на сестра ми.




Тема Re: Котка вкъщинови [re: Чeтa]  
Автор marid (:)))
Публикувано20.03.03 13:13



Изследването наистина не влиза в стандартния пакет.Иначе и аз много се притеснявах - като стана ясно че ще имаме бебе и мен като ме хванаха параноите... и изчетох почти всичко за токсоплазмозата- ето какво открих : тя може да бъде опасна само ако майката се зарази по време на бременността и болестта се прояви в тежка форма- температура, подуване на лимфните възли и пр., така че за това не се притесняваи излишно, ако котето е ваксинирано.Съвсем отделен е въпросът за алергиите :(, а и за твоето спокойствие - все пак не е сега момента да експериментирате с това съжителство:))



Тема И аз да добавянови [re: Adelle]  
Автор _Kally_ (florist)
Публикувано20.03.03 13:31



това, което знам за котките и токсоплазмозата. аз също четох всякаква литература, тъй като ми се наложи да съжителствам тези първи 5 месеца с не с една , а с две котки. Не мога да скрия, че е опасно. Трябва да имаш перфектна хигиена на ръцете, дори и да не пипаш въобще котката. Моите ръце редовно изсъхват от непрестанното миене със сапун, но кремът за ръце помага в случая. Другото, което поне аз спазвам е котките да не влизат в нашата стая никога, а аз стоя основно там, защото моите родители са и пушачи, а на мен не ми понасят цигарите. Малко като изолирана съм, но знам, 4е е добре за мъничкото човече в мен и това ми дава сили.
Иначе след около половин месец се местим в нашия си нов дом-до тогава ще търпя.
Надявам се да съм помогнала поне с малко.
Лека и спокойна бременност на всички.



Тема Re: В тази връзка и аз да попитам:нови [re: Adelle]  
Автор pepeliashka (tiuli)
Публикувано20.03.03 15:49



Tazi "gadost" moje da ti skusa nervite...Oshte s purvite izsledvania,koito ti puskat za bremenostta e xubavo da ti pusnat i toxoplasmoza.No povecheto lekari /poliklinikite/ ne se seshtat i e xubavo da im se kaje
Ako ne sa ti kazali,mojesh vinagi da si poiskash tova izsledvane.Po princip nai-sigurna bila amniocentezata ,no ne se plashi-purvo praveli kruven test i ,ako neshto ne e kakto triabva,togava praviat i amniocenteza.Vse pak ,ne zabraviai ,che amniocentezata se pravi nai-kusno do 22 g.s.
Eventualno,ako ti otkriat toxoplasmoza sled tazi sedmica,moje da ti se napravi lechenie s xomeopatichni sredstva...No nikoi ne moje da ti dava 100% siguren nachin za spasenie.
V debelite knigi pishe sushto,che toxoplasmoza moje da se xvane ot absolutno vsichko - meso,zelenchuci.... Za kotetata vaji nai-veche ,ako sa "ulichni" ,a ne domashni...
No po-dobre ne se shashkai,che moje da vleznesh v ludnicata...
Tova,koeto na men mi preporuchaxa,beshe da si napravia izsledvane za toxoplasmoza za titurite Ig G /na maikata/ i Ig M /na bebeto/ . Ako Ig M e otricatelno,znachi bebeto ne e zarazeno...
Moga da ti preporucham Cibalab /ul."Lulin planina" 40 ; www.cibalab.com / Cenata beshe okolo 40lv ,no ti spestiavat ludostta ot poliklinikata - chakash 22dena , a tuk -sled 18h vlizash v neta i si vijdash rezultata?!



Тема Re: Котка вкъщинови [re: Чeтa]  
Автор Kitke (Bube)
Публикувано20.03.03 16:10



Всички ли сте с параноя!!!!!

Това е възможно но не е задължително...Доказано е че само 2 от 1000 жени които контактуват с домашни подчертавам домашни животни се заразяват от вируси. Не е само токсплазмозата има поне още 5-6 вида бацили вредни не само за бременните, но ще ви кажа че в повечето случаи се разболяват точно тези които не контактуват често с животни.
Такааа, сега от както се помня все си имам котка и куче . Котаракът ми най обичаше да спи върху корема ми , когато се роди Алекс спеше в кошарата му,
не знам колко пъти ме е събуждал точно когато детето се дави или е напишкано. Сега съм в 7 месец живея с немска овчарка на дивана и не мисля че ще имам проблеми!

Не се излагайте!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.