Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:11 04.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Котка вкъщи  
Автор Чeтa ()
Публикувано20.03.03 11:51



Здравейте, мили момичета!
Имам следния проблем. В най-скоро време предстои преместване на свекър ми и свекърва ми за няколко месеца вкъщи. Аз съм в 7-ми месец и като нищо ще са тук и когато се роди бебето. Само че те имат котка и колкото и да е чиста и добричка се притеснявам да съжителствам с нея докато съм бременна и после и с бебчо. Аз обичам котки, но чесно казано много се притеснявам от факта, че ще ми е в къщата.
Според вас има ли някаква опасност и да се боря ли със зъби и нокти да дадат някаде животинчето докато живеят у нас?
Страх ме е да не докара някоя алергия на бебенцето ми, а и семейството на мъжа ми са податливи на алергии...
Моля, помогнете ми със съвет!





Тема Re: Котка вкъщинови [re: Чeтa]  
Автор yanita (засмяна)
Публикувано20.03.03 12:04



чувала съм, че котките са сред най-вероятните преносители на токсоплазмоза. а и по всички книги пише, че такова съжителство не се препоръчва.

нашето гардже си е най-хубаво!


Тема В тази връзка и аз да попитам:нови [re: Чeтa]  
Автор Adelle (brand new)
Публикувано20.03.03 12:12



Има ли проблем, ако се "срещаме" с котката само от време на време, без да я пипам или да я гушкам?! Майка ми и свекърва ми и двете имат котки и макар да живеем отделно, се притеснявам.
И още: Необходимо ли е да си правя някакви изследвания за токсоплазмоза, докато съм бременна? Как въобще се открива тази гадост?!



Тема изследванетонови [re: Adelle]  
Автор yanita (засмяна)
Публикувано20.03.03 12:18



мисля, че влиза в стандартния пакет от изследвания по време на бременността. поне на мен докторът ми го назначи заедно с всички останали изследвания.

нашето гардже си е най-хубаво!


Тема Re: изследванетонови [re: yanita]  
Автор Чeтa ()
Публикувано20.03.03 12:39



Na men ne sa mi go naznachavali i si mislq, che ne beshe zaduljitelno. Az ne sam si pravila, no mai shte go napravq.



Тема Re: В тази връзка и аз да попитам:нови [re: Adelle]  
Автор kopche (заинтригувана)
Публикувано20.03.03 12:54



Значи алерголожката, която посещавам специално за котките ме предупреди, че има едни от най-силните алергени и те са в козината на животинчето. Не е нужно да я пипаш. Както и праха който вдишваме.

Аз съм категорично против. Като знам навремето какъв силен астматичен пристъп съм получавала от сиамката на сестра ми.




Тема Re: Котка вкъщинови [re: Чeтa]  
Автор marid (:)))
Публикувано20.03.03 13:13



Изследването наистина не влиза в стандартния пакет.Иначе и аз много се притеснявах - като стана ясно че ще имаме бебе и мен като ме хванаха параноите... и изчетох почти всичко за токсоплазмозата- ето какво открих : тя може да бъде опасна само ако майката се зарази по време на бременността и болестта се прояви в тежка форма- температура, подуване на лимфните възли и пр., така че за това не се притесняваи излишно, ако котето е ваксинирано.Съвсем отделен е въпросът за алергиите :(, а и за твоето спокойствие - все пак не е сега момента да експериментирате с това съжителство:))



Тема И аз да добавянови [re: Adelle]  
Автор _Kally_ (florist)
Публикувано20.03.03 13:31



това, което знам за котките и токсоплазмозата. аз също четох всякаква литература, тъй като ми се наложи да съжителствам тези първи 5 месеца с не с една , а с две котки. Не мога да скрия, че е опасно. Трябва да имаш перфектна хигиена на ръцете, дори и да не пипаш въобще котката. Моите ръце редовно изсъхват от непрестанното миене със сапун, но кремът за ръце помага в случая. Другото, което поне аз спазвам е котките да не влизат в нашата стая никога, а аз стоя основно там, защото моите родители са и пушачи, а на мен не ми понасят цигарите. Малко като изолирана съм, но знам, 4е е добре за мъничкото човече в мен и това ми дава сили.
Иначе след около половин месец се местим в нашия си нов дом-до тогава ще търпя.
Надявам се да съм помогнала поне с малко.
Лека и спокойна бременност на всички.



Тема Re: В тази връзка и аз да попитам:нови [re: Adelle]  
Автор pepeliashka (tiuli)
Публикувано20.03.03 15:49



Tazi "gadost" moje da ti skusa nervite...Oshte s purvite izsledvania,koito ti puskat za bremenostta e xubavo da ti pusnat i toxoplasmoza.No povecheto lekari /poliklinikite/ ne se seshtat i e xubavo da im se kaje
Ako ne sa ti kazali,mojesh vinagi da si poiskash tova izsledvane.Po princip nai-sigurna bila amniocentezata ,no ne se plashi-purvo praveli kruven test i ,ako neshto ne e kakto triabva,togava praviat i amniocenteza.Vse pak ,ne zabraviai ,che amniocentezata se pravi nai-kusno do 22 g.s.
Eventualno,ako ti otkriat toxoplasmoza sled tazi sedmica,moje da ti se napravi lechenie s xomeopatichni sredstva...No nikoi ne moje da ti dava 100% siguren nachin za spasenie.
V debelite knigi pishe sushto,che toxoplasmoza moje da se xvane ot absolutno vsichko - meso,zelenchuci.... Za kotetata vaji nai-veche ,ako sa "ulichni" ,a ne domashni...
No po-dobre ne se shashkai,che moje da vleznesh v ludnicata...
Tova,koeto na men mi preporuchaxa,beshe da si napravia izsledvane za toxoplasmoza za titurite Ig G /na maikata/ i Ig M /na bebeto/ . Ako Ig M e otricatelno,znachi bebeto ne e zarazeno...
Moga da ti preporucham Cibalab /ul."Lulin planina" 40 ; www.cibalab.com / Cenata beshe okolo 40lv ,no ti spestiavat ludostta ot poliklinikata - chakash 22dena , a tuk -sled 18h vlizash v neta i si vijdash rezultata?!



Тема Re: Котка вкъщинови [re: Чeтa]  
Автор Kitke (Bube)
Публикувано20.03.03 16:10



Всички ли сте с параноя!!!!!

Това е възможно но не е задължително...Доказано е че само 2 от 1000 жени които контактуват с домашни подчертавам домашни животни се заразяват от вируси. Не е само токсплазмозата има поне още 5-6 вида бацили вредни не само за бременните, но ще ви кажа че в повечето случаи се разболяват точно тези които не контактуват често с животни.
Такааа, сега от както се помня все си имам котка и куче . Котаракът ми най обичаше да спи върху корема ми , когато се роди Алекс спеше в кошарата му,
не знам колко пъти ме е събуждал точно когато детето се дави или е напишкано. Сега съм в 7 месец живея с немска овчарка на дивана и не мисля че ще имам проблеми!

Не се излагайте!!!



Тема Re: Котка вкъщинови [re: Kitke]  
Автор pepeliashka (tiuli)
Публикувано20.03.03 16:58



Absolutno sum suglasna s teb! Az sushto jiveia s jivotni otkakto sum se rodila.No kotarakut mi pochina malko predi da razbera,che sum bremenna ... Zapochna se edin maluk ujas v glavata mi,otdelno,che i sama si naiasno ,kolko po -informirani sme nie,koito sme jiviali cial jivot s lubimcite , otkolkoto tezi,koito ne sa imali tova shtastie.V edin prekrasen moment zapochnaxa da mi pulniat glavata s glupostite na tema toxoplazmoza vupreki,che imuniteta si e imunitet,nali?
Taka,che kolkoto i da se govori na tazi tema niama da mojesh da ubedish nikoi,che tova e bezopasna rabota.Samo procheti edna statia na tazi tema i shte poluchish surdechen pristup... Prosto tezi,koito gi pishat statiite ne sa se suobrazili,che mejdu chitatelite ima i bremenni ...



Тема Котка и папагалнови [re: Чeтa]  
Автор Лeoнapтиc (Таткото на Аги)
Публикувано20.03.03 17:54



Привет!
Вероятно можеш да се притесняваш за присъствието на свекървата и свекъра ти, но що се отнася за котката мисля, че притеснението ти е излишно, особено, ако тя не ходи по улиците и е ваксинирана. У дома имаме много злобен сиамски котарак и папагал нимфа. Преди Доди да забременее, бяхме се наслушали на какво ли не за опасността от птици и котки в дома. За капак се грижим в гаража и за едно куче, което пък докато Доди беше бременна се окучи и тя дори ходеше да наглежда и храни малките. Всички изследвания за токсоплазмоза бяха чисти.
След като се роди Аги се опасявахме как нашият агресивен котарак, който лови птички и ги разкъсва ще се отнесе към нея и дали няма да проявява нездраво любопитство към бебето. Оказа се, че Джино, котаракът, почти я игнорира.
Първоначално жена ми също мислеше да махаме папагала и котарака. Не сме кой знае колко суеверни, но майка ми подхвърли, че... котките проклинали, ала бала такива неща и не знам дали и с това се съобразихме, но оставихме животинките. Лично аз мисля, че ако трябва да се избира между детето и домашния любимец - място за избор няма. Но пък ако се спазва добра хигиена, съжителството на бебето и котката няма да е проблем. Аха, и не се занимавай ти с хигиената на котката. А най-добре изобщо се прави, че я няма.



Тема Re: Котка и папагалнови [re: Лeoнapтиc]  
Автор Kitke (Bube)
Публикувано20.03.03 18:20



За съжаление на всички в къщи котарачката ни почина на 13 години
Сега сме само с кучка Елза живеем в двустайно жилище тя е 53 килограма и аз дори не я извеждам вече въпреки че е обучено куче на 9 години понякога прави спринтове които не са безопасни за мен



Тема Re: Котка вкъщинови [re: Kitke]  
Автор Aptiva ((души тук, там))
Публикувано20.03.03 21:09



Tova zvuchi malko kato pushachite, koito davat za primer diado si koito pushil cial zhivot i veche e na 90g. i nisto mu niama ...
Viarno e, che veroiatnostta e malka, osobeno za zhivotni koito zhiveiat izcialo vkysti t.e. vynshnite im kontakti sa ogranicheni.
No spored men kogato stava duma za nov zhivot, po dobre da si "vyrzesh gastite" pa makar i veroiatnostta da e 2 na 1000 ...



Тема Re: Котка вкъщинови [re: Чeтa]  
Автор миз (новак)
Публикувано20.03.03 21:33



според мен по-голяма е опасността от алергии от колкото от тоскоплазма. котките наистина са един от най-силните причинители на алергии. и няма да ти описвам колко е страшно да се бориш за глътката въздух при пристъп на астма породена от алергия към котки! и свекървата да ти казва "не, не може да е от котките! аз цял живот съм имала котки и нищо ми няма..." а за малко дете да не говорим, то дори не разбира защо му се случва това. племеничката се наложи да прекара първите 2-3 месеца от живота си при четирите котки на баба си и сега да видиш, какви ли алергии няма... като се почне от котешките и се свърши с алергия от студена влага... не казвам, че това се случва на всеки, който мине покрай котка, но не е излишно поне когато може да се предотвратяват подобни рискове



Тема Re: Котка вкъщинови [re: Чeтa]  
Автор LiaLia (хонорувана)
Публикувано20.03.03 21:47



Аз мисля следното:

Едно е да си имаш котка от преди забременяването и да я оставиш у дома на свой риск и по своя воля и любов...
Съвсем друго е свекър и свекърва да ти се пренесат вкъщи с котката барабар.
Аз в подобен случай бих се противопоставила абсолютно категорично, без да си давам труда да излагам аргументи и причини.
По време на бременност жената има приоритет, а чувствата на роднините са на втори план...това е моето виждане, желая успешна развръзка!

Floss!


Тема Re: Котка вкъщинови [re: LiaLia]  
Автор maria_br (непознат )
Публикувано21.03.03 11:49



Абсолютно съм съгласна!! Трябва ти да си решиш и да им кажеш дали си съгласна или не без много много обяснения.

А специално за рисковете мнението ми е следното:
Не мисля, че докато си бременна има някакъв проблем за токсоплазмозата, АКО животното е домашно (!). Само не трябва да и чистиш тоалетната. Изчела съм томове по въпроса, защото и аз си имам котка, а съм в 7-ми месец. Рискът не е по-голям, отколкото да не си измиеш добре марулята или зелката и от там да се заразиш, защото някое животно е минало покрай нея докато още не е била разлистена!
За алергията - предполагам, че ако ти или мъжът ти имахте алергия от котка, досега щяхте да сте разбрали - не може да не ви се е случвало да сте в близост до котка.
Виж за след като родиш не знам, аз самата още не съм решила какво да правя с моята, и честно да си кажа малко се притеснявам.



Тема Re: Котка вкъщинови [re: Чeтa]  
Автор Mишeл (фитилджийка)
Публикувано21.03.03 12:12



Много съм чела за опасностите, които крие котката в къша, където има бременна жена илималко дете. В случая нямам намерение да се обяснявам надълго и широко.

Сама казваш, че има податливост към алергии. След като това е констатърано - аз не бих се колебала и бих поставила въпросът за котката ребром. По-добре да се лишите от едно съмнение, котето в случая не е важно. Най-разумно е да не съжителстваш с животното.

п.п
Аз от 13 години все гледам котки. Откакто имам деца имам и котка. Но ние не сме предразположени към алергии, а и вземаме всякакви мерки животното да е обезпаразитено и т.н. Много ги обичам тези животни, децата ми също са силно привързани. Но ако някое от тях даде признак на алергия или дори минимална непоносимост към това да има коте край него - няма да секолебая, бих дала животното някой друг да му се радва.

Леко мътене ти желая и дано добре се разбирате с родителите на съпруга ти, за да нямаш излишни емоции, когато най-малко се нъждаеш от тях.

-
Обещавам ти дълъг живот. Най-малкото по-дълъг, отколкото ако продължаваш да се мотаеш наоколо.


Тема Re: Котка вкъщинови [re: Mишeл]  
Автор Чeтa ()
Публикувано21.03.03 20:40



Благодаря на всички! Ще се разбирам явно с роднините да не водят животинчето.





Тема Re: изследванетонови [re: Чeтa]  
Автор Melicat (harmony)
Публикувано21.03.03 21:26



Направи си го, препоръ4ително е, ако имаш контакт с котки. Освен това, ако се окаже, 4е нямаш антитела срещу токсоплаЗмоЗа е препоръ4ително иЗследването да се повтори след няколко месеца.



Тема Корекциянови [re: pepeliashka]  
Автор Melicat (harmony)
Публикувано21.03.03 21:33



АмниоцентеЗата няма нищо общо с иЗследването За токсоплаЗмоЗа, което е иследване на кръвта. АмниоцентеЗата има За цел да установи, дали бебето има болестта на Даун или други хромоЗоми увреждания.
Освен това амниоцентеЗата никак не е Задължителна, ако бременната е под 30 годишна въЗраст.



Тема Re: Котка вкъщинови [re: Kitke]  
Автор Vlas (viarvashta)
Публикувано23.03.03 10:52



Това ми хареса!!!!Един разумно разсъждаващ
Наистина бременни сме , ама чак да се параноясваме!!Аз също имам котка и не смятам да я махам.Все пак ми е на 13 год вече.( Мъжът ми е у нас от по от скоро!!!!)лекарят ми ми каза че не е необходимо да се изследвам щом нямям признаци.
котката може да причинява алергии ( не повече от всичко останало) В крайна сметка от каде знаете, че хората с които се виждате , срещате ,работите не са носители на какво ли не!!!
има наистина за и против , ама не бъдете крайни
поздрави!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.