Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:40 29.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Котка вкъщинови [re: Kitke]  
Автор pepeliashka (tiuli)
Публикувано20.03.03 16:58



Absolutno sum suglasna s teb! Az sushto jiveia s jivotni otkakto sum se rodila.No kotarakut mi pochina malko predi da razbera,che sum bremenna ... Zapochna se edin maluk ujas v glavata mi,otdelno,che i sama si naiasno ,kolko po -informirani sme nie,koito sme jiviali cial jivot s lubimcite , otkolkoto tezi,koito ne sa imali tova shtastie.V edin prekrasen moment zapochnaxa da mi pulniat glavata s glupostite na tema toxoplazmoza vupreki,che imuniteta si e imunitet,nali?
Taka,che kolkoto i da se govori na tazi tema niama da mojesh da ubedish nikoi,che tova e bezopasna rabota.Samo procheti edna statia na tazi tema i shte poluchish surdechen pristup... Prosto tezi,koito gi pishat statiite ne sa se suobrazili,che mejdu chitatelite ima i bremenni ...



Тема Котка и папагалнови [re: Чeтa]  
Автор Лeoнapтиc (Таткото на Аги)
Публикувано20.03.03 17:54



Привет!
Вероятно можеш да се притесняваш за присъствието на свекървата и свекъра ти, но що се отнася за котката мисля, че притеснението ти е излишно, особено, ако тя не ходи по улиците и е ваксинирана. У дома имаме много злобен сиамски котарак и папагал нимфа. Преди Доди да забременее, бяхме се наслушали на какво ли не за опасността от птици и котки в дома. За капак се грижим в гаража и за едно куче, което пък докато Доди беше бременна се окучи и тя дори ходеше да наглежда и храни малките. Всички изследвания за токсоплазмоза бяха чисти.
След като се роди Аги се опасявахме как нашият агресивен котарак, който лови птички и ги разкъсва ще се отнесе към нея и дали няма да проявява нездраво любопитство към бебето. Оказа се, че Джино, котаракът, почти я игнорира.
Първоначално жена ми също мислеше да махаме папагала и котарака. Не сме кой знае колко суеверни, но майка ми подхвърли, че... котките проклинали, ала бала такива неща и не знам дали и с това се съобразихме, но оставихме животинките. Лично аз мисля, че ако трябва да се избира между детето и домашния любимец - място за избор няма. Но пък ако се спазва добра хигиена, съжителството на бебето и котката няма да е проблем. Аха, и не се занимавай ти с хигиената на котката. А най-добре изобщо се прави, че я няма.



Тема Re: Котка и папагалнови [re: Лeoнapтиc]  
Автор Kitke (Bube)
Публикувано20.03.03 18:20



За съжаление на всички в къщи котарачката ни почина на 13 години
Сега сме само с кучка Елза живеем в двустайно жилище тя е 53 килограма и аз дори не я извеждам вече въпреки че е обучено куче на 9 години понякога прави спринтове които не са безопасни за мен



Тема Re: Котка вкъщинови [re: Kitke]  
Автор Aptiva ((души тук, там))
Публикувано20.03.03 21:09



Tova zvuchi malko kato pushachite, koito davat za primer diado si koito pushil cial zhivot i veche e na 90g. i nisto mu niama ...
Viarno e, che veroiatnostta e malka, osobeno za zhivotni koito zhiveiat izcialo vkysti t.e. vynshnite im kontakti sa ogranicheni.
No spored men kogato stava duma za nov zhivot, po dobre da si "vyrzesh gastite" pa makar i veroiatnostta da e 2 na 1000 ...



Тема Re: Котка вкъщинови [re: Чeтa]  
Автор миз (новак)
Публикувано20.03.03 21:33



според мен по-голяма е опасността от алергии от колкото от тоскоплазма. котките наистина са един от най-силните причинители на алергии. и няма да ти описвам колко е страшно да се бориш за глътката въздух при пристъп на астма породена от алергия към котки! и свекървата да ти казва "не, не може да е от котките! аз цял живот съм имала котки и нищо ми няма..." а за малко дете да не говорим, то дори не разбира защо му се случва това. племеничката се наложи да прекара първите 2-3 месеца от живота си при четирите котки на баба си и сега да видиш, какви ли алергии няма... като се почне от котешките и се свърши с алергия от студена влага... не казвам, че това се случва на всеки, който мине покрай котка, но не е излишно поне когато може да се предотвратяват подобни рискове



Тема Re: Котка вкъщинови [re: Чeтa]  
Автор LiaLia (хонорувана)
Публикувано20.03.03 21:47



Аз мисля следното:

Едно е да си имаш котка от преди забременяването и да я оставиш у дома на свой риск и по своя воля и любов...
Съвсем друго е свекър и свекърва да ти се пренесат вкъщи с котката барабар.
Аз в подобен случай бих се противопоставила абсолютно категорично, без да си давам труда да излагам аргументи и причини.
По време на бременност жената има приоритет, а чувствата на роднините са на втори план...това е моето виждане, желая успешна развръзка!

Floss!


Тема Re: Котка вкъщинови [re: LiaLia]  
Автор maria_br (непознат )
Публикувано21.03.03 11:49



Абсолютно съм съгласна!! Трябва ти да си решиш и да им кажеш дали си съгласна или не без много много обяснения.

А специално за рисковете мнението ми е следното:
Не мисля, че докато си бременна има някакъв проблем за токсоплазмозата, АКО животното е домашно (!). Само не трябва да и чистиш тоалетната. Изчела съм томове по въпроса, защото и аз си имам котка, а съм в 7-ми месец. Рискът не е по-голям, отколкото да не си измиеш добре марулята или зелката и от там да се заразиш, защото някое животно е минало покрай нея докато още не е била разлистена!
За алергията - предполагам, че ако ти или мъжът ти имахте алергия от котка, досега щяхте да сте разбрали - не може да не ви се е случвало да сте в близост до котка.
Виж за след като родиш не знам, аз самата още не съм решила какво да правя с моята, и честно да си кажа малко се притеснявам.



Тема Re: Котка вкъщинови [re: Чeтa]  
Автор Mишeл (фитилджийка)
Публикувано21.03.03 12:12



Много съм чела за опасностите, които крие котката в къша, където има бременна жена илималко дете. В случая нямам намерение да се обяснявам надълго и широко.

Сама казваш, че има податливост към алергии. След като това е констатърано - аз не бих се колебала и бих поставила въпросът за котката ребром. По-добре да се лишите от едно съмнение, котето в случая не е важно. Най-разумно е да не съжителстваш с животното.

п.п
Аз от 13 години все гледам котки. Откакто имам деца имам и котка. Но ние не сме предразположени към алергии, а и вземаме всякакви мерки животното да е обезпаразитено и т.н. Много ги обичам тези животни, децата ми също са силно привързани. Но ако някое от тях даде признак на алергия или дори минимална непоносимост към това да има коте край него - няма да секолебая, бих дала животното някой друг да му се радва.

Леко мътене ти желая и дано добре се разбирате с родителите на съпруга ти, за да нямаш излишни емоции, когато най-малко се нъждаеш от тях.

-
Обещавам ти дълъг живот. Най-малкото по-дълъг, отколкото ако продължаваш да се мотаеш наоколо.


Тема Re: Котка вкъщинови [re: Mишeл]  
Автор Чeтa ()
Публикувано21.03.03 20:40



Благодаря на всички! Ще се разбирам явно с роднините да не водят животинчето.





Тема Re: изследванетонови [re: Чeтa]  
Автор Melicat (harmony)
Публикувано21.03.03 21:26



Направи си го, препоръ4ително е, ако имаш контакт с котки. Освен това, ако се окаже, 4е нямаш антитела срещу токсоплаЗмоЗа е препоръ4ително иЗследването да се повтори след няколко месеца.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.