Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:37 16.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема За лазенето и пълзенето!нови  
Автор пипи (вироглава)
Публикувано17.03.03 19:09



Дъщеря ми /9м/ от няколко дена се опитва да пълзи или лази. Пресяга с дясната ръчичка и сякаш се мята с цялата си дясна половина напред, а после придърпва и лявата си половина. Сигурно е нормално дясната страна да е водеща при тези първи стъпки, но все пак бихте ли ми казали, кога вашите бебоци започнаха да лазят и пълзят, и как точно го правеха в началото?
Моля и майките, чийто бебета са проходили преди да започнат да пълзят също да споделят опит.



Тема Re: За лазенето и пълзенето!нови [re: пипи]  
Автор Шeдaнc (по чорапи)
Публикувано17.03.03 19:16



синът на моята приятелка проходи директно, без да пълзи. тя се беше ошашавила, подпираше му краченцата, за да може да се изтласква, когато е легнал по корем, но той явно си беше поставил за цел да прескочи тази фаза - с успех.

To find riches is a beggar's dream, but to find love is the dream of kings.


Тема И аз имам въпроснови [re: пипи]  
Автор tinkerbell (fair(y))
Публикувано17.03.03 19:25



Мойта щерка (5 1/2 мес.) се 'мъчи' да пълзи като гъсеница. Т.е. въобще не се надига на ръце, само с дупе и крака. Като не й подпирам крачетата адски се нерви, щото не се мърда и на сантиметър. Определено иска да се придвижва по този странен начин. Чудя се до колко да я поощрявам и до колко бих и навредила, ако я подпирам и я оставям да се дупи и влачи така. За сега на мен ми се струва по-правилно първо да си се научи да стои на 4 крака, както си му е стойката за пълзене и тогава. Но пък тя си иска.



Тема Re: И аз имам въпроснови [re: tinkerbell]  
Автор summer ()
Публикувано17.03.03 20:11



Моята по подобен начин пропълзя първо (беше по-голяма, може би около на около 8 месеца, вие сте напред с материала). След известно време пропълзя и на четири крака. Предполагам че първоначално нямат сили да си повдигнат цялото тяло. Не мисля че ще навреди да и подпираш стъпалцата, поне на моята не навреди.



Тема Re: За лазенето и пълзенето!нови [re: пипи]  
Автор миз (новак)
Публикувано17.03.03 20:38



мойта голямата щерка първо проходи и доста след това пропълзя, определено не проявяваше интерес към тази дейност. но сега - на 7г., си наваксва, панталоните си къса на коленете за 3-4 месеца... малката започна да пълзи на около 7 месеца, но да си призная не си спомням стила. общо взето колкото бебета, толкова стилове на пълзене. виждала съм най-разнообразни - напред, назад, на страни, първо с лявата, първо с дясната страна, на длани и ходила с високо вирнато дупе, само на лакти като войник...



Тема Re: За лазенето и пълзенето!нови [re: пипи]  
Автор _original_ (непознат)
Публикувано17.03.03 21:18



Mojto dete prohodi bez da pulzi...vse obikaliahse nasam natam, pridurjaiki se za neshto. Vijdala sum drugi deca da pulziat, edno momichence si obeli nosleto i ustnite vurhu kilima...triabva da si vinagi nablizo.



Тема Re: За лазенето и пълзенето!нови [re: пипи]  
Автор Eлицa (непознат )
Публикувано17.03.03 21:48



Моята дъщеря първо взе да се изправя и да пристъпва като се държи за дивана, а чак доста след това взе да пълзи. Аз бях решила, че няма да пълзи, но сега ела да видиш каква скорост развива. Нашият доктор ми беше препоръчал да не я слагам в кошара, а да застилам на пода няколко одеала, които да са заградени от диван,фотьойли - т.нар.естествена кошара Така обаче детето прави много движения - подпира се на лакти и колена, изправя се. Успех с лазенето



Тема Re: За лазенето и пълзенето! [re: пипи]  
Автор Petya ()
Публикувано17.03.03 22:22



И ние бяхме такаПлувахме на сухо
Но аз Борис не съм го слагала много да пълзи и чак наскоро започна да лази по-нормално. Но сега нашата цел е прохождането, че сме вече на 1г. и 1месец, а още не смеем да се пуснем да ходим сами



Тема Re: За лазенето и пълзенето!нови [re: пипи]  
Автор golden (24 карата)
Публикувано17.03.03 23:29



Моят е на 6 месеца и половина и досега сме минали през 2 етапа на опити за пьлзене:
-в началото се притегляше напред с рьчички,след това вирваше дупето и се стоварваше целия напред
-от около 2 седмици се изтласква и застава на колене,предвижва единият крак напред,естесвено губи равновесие и започва всичко отначало.
Забелязвам ,че вече все повече успява да се задьржи на колене без да се сгромоляса!



Тема Re: И аз имам въпроснови [re: tinkerbell]  
Автор MM (lyubopitna)
Публикувано18.03.03 01:01



Aнна също пропълзя по начина който ти описваш два дни след като навърши 6 месеца. Това страшно я радва защото вече може да се придвижва напред без помощ и да си достига игра4ките - аз мисля също че е супер, няма значение кой вид пълзене или лазене идват първо, важното е да има движение, нали така!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.