Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:13 25.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Шведската горчивка и червените петна по лицето ...нови  
Автор Димa (невъзможна)
Публикувано13.03.03 17:40



Поя позната ми каза, че премахнала напълно червените петна по тялото на сина й /имал ги е от самото раждане/ с мазане със шведска горчивка за някъде около 1.5 месеца.
Знае ли някой нещо за тази шведска горчивка - дали може да се използува при бебета и въобще помага ли?



Тема Re: Шведската горчивка и червените петна по лицето ...нови [re: Димa]  
Автор ивaнa (майче-зайче)
Публикувано13.03.03 18:00



преди време баба ми пиеше таквоз чудо, май е било някаква отвара или тинктура, но за мазене не съм чула



Тема Re: Шведската горчивка и червените петна по лицето ...нови [re: Димa]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано13.03.03 22:46



моя позната се е мазала при травма и кръвоизливи - помогнало е. Аз се мазах наскоро като ме ожили пчела- помогна ми. Децата обаче не съм ги мазала досега с това чудо. Твоята позната как е решила да маже детето си? В смисъл по чия препоръка?



Тема Re: Шведската горчивка и червените петна по лицето ...нови [re: Shanya]  
Автор Димa (невъзможна)
Публикувано14.03.03 10:29



Не съм я питала, защото не обърнах тогава сериозно внимание на това. Но тия дни ще я видя и ще питам подробно, както и смятам да се консултирам с лекар преди да го ползувам.
Исках да видя дали някой тук го е пробвал.



Тема Re: Шведската горчивка и червените петна по лицето ...нови [re: Димa]  
Автор Kapимa (зорница ясна)
Публикувано14.03.03 10:38



Внимателно с шведската горчивка - съдържа спирт, при това с немалък алкохолен градус. Проникването му през нежната детска кожа, предполагам, няма да е никакъв проблем. При възрастни, както и при попораснали деца, може да се употребява спокойно. Представлява спиртна тинктура, съдържаща извлек от много билки - поне 12 на брой. Много полезна е както за външно, така и за вътрешно приложение. У нас най-често се среща тази с търговската марка Мауерс, макар че лично аз съм по-доволна от шведската горчивка по рецепта на Мария Требен, която се внасяше у нас в зората на демокрацията. Но времената се менят, а с това - и търговската конюнктура. Онзи препарат беше по-евтин и предполагам, че това е било неизгодно някому. Sancta simplicitas...




Тема Re: Шведската горчивка и червените петна по лицето ...нови [re: Kapимa]  
Автор Димa (невъзможна)
Публикувано15.03.03 22:36



При положение, че се маже петънце с диаметър около 6 мм дали би представлявало проблем?



Тема Re: Шведската горчивка и червените петна по лицето ... [re: Димa]  
Автор Дeлфин (женски)
Публикувано15.03.03 22:52



Ние се бяхме запалили по горчивката навремето точно от книгата на Мария Требен! Би навредило ако се прави компрес, тогава задължително се ползва и мас или някакъв специален крем от невен имаше, за да не изгори кожата. Но щом само ще мазваш няма страшно според мен, спирта ще си изфиряса, може отгоре да мажеш с дефламолче след кото изсъхне, за всеки случай.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.