Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:58 25.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Ясла или бабанови  
Автор Petya ()
Публикувано10.03.03 14:00



Мислех, че съм решила този въпрос окончателно в полза на яслата поради това, че там Борис ще е сред деца, сте има разнообразни игри и ред други такива причини... докато при баба няма да се научи да общува с хора, а и най-вече защото бабата си има собствено виждане по въпроса с гледането, което доста често не съвпада с моето
Смятам да го дам когато е на 1г. и 2-3 месеца, но тези дни много познати ни наплашиха, че това няма да е добре за него, защото е много малък...не може да си каже ако нещо не му харесва или не се грижат за него...че може да го стресират по някакъв начин...Най-добре било поне до 2г. възраст да го гледа някой близък човек, а ние нямаме такъв приемлив вариант...

Смятате ли че тази възраст не е удачна за ясли...



Тема Re: Ясла или бабанови [re: Petya]  
Автор Mamma (щастлива)
Публикувано10.03.03 14:16



Каката я пуснах на 1 година и 5 месеца на ясла.
Само първите 2-3 дни проплакваше като я водех, но за малко. Затова пък, когато дойде време да тръгне на детска градина нямаше никакъв проблем... а като гледах какви деца има - сцени, истерии, ужас.
Е да, не ни подминаха грипчетата, но то пък не може в инкубатор да ги държим тези деца. А и докторите са на мнение, че децата, които са посещавали детски ясли и детски градини изграждат с годините имунитет и после не боледуват толкова през ученическите години, колкото децата, които са гледани вкъщи.
По отношение на бабите - аз съм екстремист (чак ме е яд на себе си, защото вече не помня от кога не сме излязли никъде без отрочетата).
Не давам дете за повече от една вечер при баби или в краен случай един-два дни, ако имаме някаква неотложна работа, която няма как да свършим без да оставим децата...
Та аз лично смятам, че яслата е по-добрия избор.
Малкия също ще го дам на ясла... само да проходи стабилно.

Never cared for what they do
Never cared for what they know
But I know


Тема И двете мойтенови [re: Petya]  
Автор SmileМодератор ()
Публикувано10.03.03 14:19



тръгнаха на почти 1г.4мес. Много съм доволна - и аз като мамма ги давам на баби в краен случай.
Даже сега като седи беба в къщи за да укрепне - големи нерви падат, дисциплината отиде на кино и пак почна да се напикава



Тема Re: Ясла или бабанови [re: Petya]  
Автор Marssy (непознат)
Публикувано10.03.03 14:20



Дъщеря ми тръгна на ясла на 1.4 г. Ходеше добре, беше здрава и говореше малко. С яслата свикна много бързо, много съм доволна, добре ги гледаха, но започна да боледува. Това е трудният етап - около 10 месеца боледуват, а и в началоти всички плачат сърцераздирателно- около 2 седмици. Всичко е индивидуално, зависи от детето и от теб. Но аз не съжалявам, че съм я дала рано.



Тема Re: Ясла или бабанови [re: Petya]  
Автор ellion (sancta)
Публикувано10.03.03 14:33



синът ми тръгна малко преди да навърши година и 5 месеца
естествено, че рева първите 1-2 седмици сутрин като го оставях, но затова пък следобяд си го прибирахме много усмихнат, доволен и спокоен, нормално е да плаче при раздялата
какво може да не му харесва на тази възраст , естествено - няма да му харесва, че всички играчки не са негови и някой друг играе с тях, че мама не седи до него докато заспи и куп други подробности, за които понякога родителите нямаме смелост да преборим
вярно, детето се разби да боледува тази зима, един вирус не го подмина, но и на мен ми се случи същото, при това без да съм в контакт с много хора, по настроенията в клуба съдя, че на много места тази зима се отрази така на мъничетата, но както каза и Mamma, а и нашата педиатърка ми повтаря, все някога трябва да се преболедуват тези неща и така на по-голяма възраст - детска градина и училище, децата тръгнали рано на ясли са относително по-здрави
аз не съм екстремист по отношение на бабите нямам забележки по отглеждането на детето, което те правят твърде често, когато е болен или през уикендите, но спазват твърдо моите инструкции, волната програма не е позволена , и въпреки това, не мога да си представя той да бъде отгледан точно в тази възраст от баба си.... самото дете копнее за детска среда, ужасно се радва като види друго дете, да не говорим колко и най-различни занимания им осигуряват там, и най-изобретателната баба не може да му ги даде, за дисциплината въобще няма какво да говорим - 5 дена в абсолютно семейна среда са достатъчни, за да се върне в почти изходна позиция по отношение на глезотенето
та така... според мен хич не е труден избора

Don`t be afraid.Open your mouth and say.Say what your soul sings.To you.(MA`2003)


Тема Re: Ясла или бабанови [re: Petya]  
Автор Kitke (Bube)
Публикувано10.03.03 14:55



100 % ясла.

Моят сега е голям 11 години, но аз го дадох на11 месеца и няколко дни. Дори не ходеше уверено. Единственият проблем беше че много го глезеха лелките
Никога не е имал проблем с колективизма, нито с градина, нито сучилище после

Между другото децата не обичат бабини глезльовци и са жестоки към тях



Тема Re: Ясла или бабанови [re: Petya]  
Автор irina (минавайки)
Публикувано10.03.03 15:05



Напълно солидарна с мненията дотук!
Ще преболедува в началото, това е сигурно, но и до първи клас да го държиш вкъщи, неминуемо ще има момент на аклиматизация и това няма да ви пропусне.
И аз моят син /сега 11,5 год/ го пуснах на 1 год. и 3 м и НИТО ЗА МИГ НЕ СЪМ СЪЖАЛИЛА!Бързо свикна, преболедувахме си в началото, както си му е редът , но не виждам с нещо да му е навредило
Аз поне съм против бабите да се допускат ПРЕКАЛЕНО БЛИЗО

И ще дойде най-щастливият ден...


Тема Re: Ясла или бабанови [re: Mamma]  
Автор Petya ()
Публикувано10.03.03 15:19



И ние с баща му така решихме - щом проходи стабилно, го изпращаме на ясла...Обаче от 2 дена ни разбиха представите - много малък бил, и децата като били толкова малки имали чувството, че ги наказваш като не си с тях и не можели да разберат защо; някоя лелка можело да го стресира - по отношение на гъне и други работи...; по-добре да го гледа някоя баба!



Тема Re: Ясла или бабанови [re: Petya]  
Автор kopche (заинтригувана)
Публикувано10.03.03 15:21



Моят син тръгна на ясла, когато навърши 1,6г. В началото-плачеше доста. За боледуване- да не коментирам- то се разбира от само себе си- нова среда, нови вируси и т.н. Ех, ако ме чуе сега една моя позната, знам че веднага ще каже: "е, не с всички деца е така. Виж С., например- той досега веднъж не е боледувал". Така-е има и такива деца- рядкост са.
Това го пиша в случй, че боледуването е основното ти притеснение.
Така само ще ти дам за пример още нещо. Значи в ДГ(не, че вкъщи не) детето ми се научи на самостоятелност- не дава никой да го мие, храни, облича- АЗ МОГА! Така- нашият хубавец беше за няколко дена-беше болен при баба си (свеки- с добри чувства) -само за през деня. Така разглезотен от нея, че ми разби "системата" за пет месеца назад -сега яде- ако тати го храни, или мама -според зависи. Отваря си устата за ядене, само ако не ни е сърдит нещо и тям подобни бабини лигни. На 3г.- мъж.
Абе я на ясла с децата!




Тема Re: Ясла или бабанови [re: Petya]  
Автор toni (bonboni)
Публикувано10.03.03 15:25



Az iavno sym po smela i ot teb smiatam da davam malkia na 1g i 2 mesaca na iasla - jivot i zdrave! I az sym tvyrdo protiv babite :)
Kaji spriala li si se na niakakyv variant - az sym podala molba v 1 ODZ - blizo do Opylchenska i Pirotska e. Toku vij moje i da sme "Kolejki" po iasla :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.