Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:17 28.09.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Ясла или бабанови [re: kopche]  
Автор Mamma (щастлива)
Публикувано10.03.03 16:24



Много ти благодаря за информацията!
Значи... в общи линии се колебая между тази към детската градина на Мадарски конник и тази на Врабча - там също има детска градина и впечатленията ми са много добри. На времето бяхме подали молба да запишем Ади в тази детска градина, но нямаше места.
А за отдалечеността... ние сме горе-долу по средата между двете. А и като се сетя, че водехме Ади в една детска градина в Емил Марков... разстоянието до Врабча въобще не може да ме стресне.

С изчакването е ясно - ще подадем молбата сега - пък когато го приемат.

Never cared for what they do
Never cared for what they know
But I know


Тема Re: Ясла или бабанови [re: Mamma]  
Автор kopche (заинтригувана)
Публикувано10.03.03 16:42



Всъщност като се замислих-то май и двете ясли са ви еднакво далеч.
А иначе за ДГ -много добри отзиви съм чувала за тази на "Велико Търново"- май и ти си я споменавала, ако не се лъжа. Но там си е твърдо след 3г. Мястото е много добро -Докторската градина.
Тази на Врабча- едва ли не с връзки се влиза-пак според същата позната. Защото била представителна ясла. На пъпа на Сф, все пак. Часове по музика, тинтири-минтири. Сигурно ми е било кисело гроздето....
А с молбите- подаваш на две места и чакаш -това е.




Тема Re: Ясла или бабанови [re: Mamma]  
Автор toni (bonboni)
Публикувано10.03.03 16:47



Kakvi sa nabludeniata ti za gradinata na ul. Vrabcha - tia se namira blizo do rabotata mi i se kolebaia mejdu neia i edna v Zona B18?
Utre smiatam dori da otida na ogled na ul. Vrabcha - tam samo iasla li e ili ima i gradina?



Тема Re: Ясла или бабанови [re: kopche]  
Автор Mamma (щастлива)
Публикувано10.03.03 16:51



Точно това ще направя - ще подам на двете места.

А за детската градина на Велико Търново - това е централата на градината и едната сграда, другата (в която е Ади) е на Марин Дринов - срещу 5-то Районно, а третата е на Мадарски конник.

С градината имахме страхотен късмет - отидох да проверя как стоят нещата и евентуално да подам молба в един петък и се оказа, че от понеделник напускали две близначета (заминавали в чужбина).... та така от въпросния понеделник Ади започна да ходи в тази детска градина.
Доволна съм - определено!
Водят ги в Докторската, в нашия парк, на куклен театър и в театър София. Занимават ги много добре - танци, английски, рисуване. И най-важното - не допускат болни. Все има някое подсмърчащо хлапе, но не е като в предишната детска градина - там ги водеха с температурата, сиропите и антибиотиците в детската градина.

Never cared for what they do
Never cared for what they know
But I know


Тема Re: Ясла или бабанови [re: toni]  
Автор Mamma (щастлива)
Публикувано10.03.03 16:58



Има и ясла и градина - от двете страни на улицата са - на 20-30 метра една от друга.
Детската градина изглеждаше страшно добре - много исках да запиша там дъщеря ми, но не си дочакахме реда.
Влизала съм вътре, срещах се с директорката и тя ме разведе из градината - видя ми се много чисто и уютно.
За съжаление нямам повече впечатления.

Never cared for what they do
Never cared for what they know
But I know


Тема Re: Ясла или бабанови [re: Petya]  
Автор rally (майка)
Публикувано10.03.03 18:43



Здравейте
Аз категорично съм против това синът ми да бъде отлгеждан и възпитаван от бабите си. Не само заради глезенето, а и примерно защото той на 7 месеца изкара варицелата, само защото го заведохме при свекърите и зълва ми го зарази (тя, разбира се, не е знаела за варицелата, но както се оказа по - късно, е имала температура и въпрки всичко го гушка...)
Та, след този случай, категорично отказвам да им го оставям, освен в някои абсолютно наложителни случаи и преди да го заведем при тях инспектираме здравното им състояние.
Сега Мартин е на 10 месеца, когато стане на годинка смятам да се върна на работа. Въпросът обаче тук е ясла или детегледачка? Аз съм на мнение все пак, че на ясла е по - добре, защото си мисля, че гледачките до голяма степен носят недостатъците на бабите, обаче ми е мъчно, че ще е много малък
Съжалявам, че може би измествам темата, но искам да ви попитам за мнението ви по този въпрос? Освен това, моля, ако има майки, чиито деца са посещавали ясли в района на парк "Света Троица", да кажат мненията си.
Аз ходих да видя една частна ясла, много ми хареса, но е в Овча Купел (казва се "Светлина", ако има мнения за нея, също бих се радвала да ги споделите), а и таксата е 110 евро месечно (а, да имат и транспорт срещу 5 лв. на ден...)
Ами това е, аз тъкмо си мислех да заформя нова тема по въпроса и видях, че Петя я е заформила вече



Тема Re: Ясла или бабанови [re: rally]  
Автор Petya ()
Публикувано10.03.03 20:46



Това е другата ясла към която съм се ориентирала, но както казах на мене хич не ми е удобнаИначе ми хареса като я разгледах. А и групите са с 8-9 деца.
Притеснява ме обаче малко това, че научих от нея от Интернет, а никой не ми я препоръча.



Тема Re: Ясла или бабанови [re: Petya]  
Автор ET (Dementor)
Публикувано10.03.03 21:15



дъщеря ми тръгна ден преди или ден след като навърши година и нямаше абсолютно никакви грижи от ден първи

синът ми тръгна на две години и два месеца - месец след нея и ревяха и двамата около седмица.... яслата ни беше супер готина, за съжаление в градината започнаха да се разболяват много

малкият ще си го гледам аз, вкъщи има достатъчно деца за компания и социален живот, докато не ми се налага, мисля да си стои при мен

но пред варианта баба - твърдо съм за ясла



Тема Re: Ясла или бабанови [re: Mamma]  
Автор Petya ()
Публикувано10.03.03 22:05



Аз подадох октомври месец и писах от дата 01.03.2003г., но ще задържим Борис още малко.
Затова исках да питам как седи въпроса, ако мине датата която е посочена в молбата. По принцип ми казаха, че е първи за тази година и като проходи стабилно, да се обадя, че ще го вземат...сега обаче взех да се чудя дали няма да ни откажат, след като сме подминали датата...Тази седмица май ще мина все пак да проверя...



Тема Re: Ясланови [re: Petya]  
Автор Шeдaнc (по чорапи)
Публикувано10.03.03 22:20



виждам деца, които са по цял ден с баба си и контактите с връстници им се отдават много трудно.

dreams are nothing more than wishes and wishes - just a dream, wished to come true



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.