Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:24 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Пак килограмите!!!нови  
Автор Шoши ()
Публикувано07.03.03 13:24



Не знам как става, но продължавам да пълнея! Правя по малко коремни преси всеки ден, но не помага. А време за разходки и спортуване нямам много. Та все пак да обобщим: има ли диета по време на кърмене? Не става дума за гладуване. Ако например се тъпча по цял ден с плодове, зеленчуци и млечни произведения, а не ям всичко останало ще отслабна ли? Прочетох и за диетата със супата от зеле: ако я приложа, пак ли ще се отделят токсини, които да минат в кърмата? Може би са ми елементарни въпросите, но досега не ми се е налагало да спазвам диети и всичко това ми е много непозната територия. Благодаря на отговарящите за хиляден път!



Тема Re: Пак килограмите!!!нови [re: Шoши]  
Автор _Kally_ (непознат )
Публикувано07.03.03 13:42



Здравейте!
Аз съм все още бременна и не съм кърмила до сега, но съм ЗА плодовете, зеленчуците и млечните произведения и съм сигурна, че по този начин можеш да смъкнеш килограмите си. Аз за сега се храня по този начин, разбире се не се лишавам и от други храни, но в по-малко количество. Мисля си , че така ще се храня и по време на кърмене, освен ако не намеря повече литература за кърменето и качеството на кърмата според храната, която яде майката-тогава вероятно ще спазя това, което би било добре за детенцето ми първо, а после ще помисля за килограмите.
Поздрави



Тема Re: Пак килограмите!!! [re: Шoши]  
Автор Дeлфин (женски)
Публикувано07.03.03 14:52



Ами аз спрях за една-две седмици всичко сладко и стрелката на кантара веднага започна да клони наляво. Но нещо пак си разхлабих дисциплината напоследък, че съм изпаднала в едно много гадно настроение...
Но пък аз поне не качвам, имало е дни, в които съм се тъпкала като за последно със калорични работи, ако беше докато бях бременна, когато качвах и от въздуха, щях да съм поне с 5кила отгоре след такъв ден.
Сега правя следното: сутрин неизменно закусвам мюсли с прясно мляко , най-много харесвам "Закуска" на Николов май беше, вътре има и белени сурови семки освен всички други работи, които са ценни за качеството на кърмата.
На обяд и вечеря нещо със зеленчуци, като гледам да има и месо поне през ден - аз обичам само пиле и риба, но за таткото готвя и се прежалвам да хапвам и червено от време на време, и гледам да ям повече плодове и по-малко хляб, рядко пържено и така...ако не е пустия шоколад, с който тия дни пак смятам да правя опити да се сбогувам, при тоя режим ако не сваляш поне няма начин да качиш кила.



Тема Re: Пак килограмите!!!нови [re: Шoши]  
Автор мнoroцвeтнa (дъга)
Публикувано07.03.03 15:27



dokato karmish ne se preporachva da pazish dieta - karmata ti shte otslabne i shte bade po- bedna na hranitelni veshtestva, a tova za bebeto ne e dobre. triabva d as ehranish mnogo palnozenno za da imash kachestvena karma.

nezavisimo kakava dieta spazvash se otdeliat toksini (ketoni i acetoni) pri razgrazdaneto na mazninite. te se izhvarliat s urinata i za tova se preporachva da piesh mnogo voda - 2 l na den dokato dietvash.

izchakai da prikluchish s karmeneto i togava se zaemi s tova. zelevata dieta e mnogo uspeshna.



Тема Re: Пак килограмите!!!нови [re: Шoши]  
Автор tinkerbell (fair(y))
Публикувано07.03.03 18:18



И аз съм като теб. Вярно, че ям много;))) Особено сладки и калорични неща. Ама беба като ме изцеди, а знам че ме чакат още 2-3 часа докато заспи, нямам избор - трябва да нагъна нещо мнооого сладко, иначе няма да издържа ;( Значи аз това със супата го направих. Не беше точно по рецептата, а най-обикновена супа със зеленчуци. 3 дни карах само на нея + мляко и плодове. Резултатът бе 2 кг надолу. Значи можеее;)) Но после пак се върнах на стария режим. Между другото от млечна диета много се дебелеело. Това го четох в един 'Домашен лекар'. Но пък имам приятелка, която отслабва само с кисело мляко и плодове.



Тема Re: Пак килограмите!!!нови [re: Шoши]  
Автор doktorka (neredovna)
Публикувано07.03.03 18:52



Shoshi,ako ti e "problem"...tegloto i tolkova te pritesniava..Ne iaj...Tova e ..."glad" mu e maikata..( zashto tova mi se struva che sum go pisala predi?)....
Nima nikakvo znachenie za kurmata dali shte se tupchesh kato prase ili shte si umerena v tova ,koeto shte iadesh....
kurmata shte si nabavi neobhodimite veshtestva ot kruvta ti...
za poiasnenie..kato iadesh hranitelnite veshtestva se absorbirat prez tunkite cherva...A tunkite cherva sa dosta daleche ot gurdite ( e, v niakoi sluchai.....moje da sa malko po--o-o--blizo)...
ta kakto i da e...misulta mi e che "hranitelnite veshetestva v kurmata sa vuglehidrati,beltuchini i maznini..neshta,koito tialoto ti ima predostatuchno,dori i da ne iadesh "dobre"...Vuglehidrati se proizvejdat v chernia drob,ako si si izrazhodvala "zapasite"( a puk ti si imash dostatuchno)...Maznini si imash dostatuchno i te sushto se prerabotvat do vuglehidrati v chernia drob...Proteini..cherniat ti drob si proizvejda ....
vitamini..pii vitamini...
pii technosti...
iaj malko...
Moeto bebe e vehce 8,200 kg...a az sum otslabnala pod tegloto predi zabremeniavaneto....
KAto kazvam "glad"...imam predvid umereno iadene...ne iaj hliab..iaj samo meso...kis.mliako plodove i zelenchuci..i pii voda...
kato pogledna zamrazenata kurma i vidia kakuv "kaimak" ima..( dokato sum otslabvala aktivno)....niama miasto za pritesnenie...
kolkoto za "toksichnite produkti" ot glada deto shteli da navrediat na bebeto...triabva da si naisitna na glad za sedmici nared ,za da natrupash kakvito i da sa toksichni produkti..koito biha imali efekt vurhu bebeto...
ako puk ne ti e "problem" tegloto..nemu se shashkai...pak shte si slaba i hubava..samo shte otneme malko po-dulgo vreme i mnogo po-malko pritesnenie...




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.