Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:54 19.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Секрет в носоглътката?нови  
Автор пипи (вироглава)
Публикувано03.03.03 13:29



От около месец забелязвам, че дъщеричката ми има заседнал секрет в носоглътката. Чувам я да хърка понякога и да се задавя, но не знам как да се справя с това.Пръскам в нослето спрей Стеримар, но няма ефект.
Моля ако някоя от вас се е сблъскала с проблема или има добра идея да я сподели!



Тема Re: Секрет в носоглътката?нови [re: пипи]  
Автор yanita (засмяна)
Публикувано04.03.03 11:49



колко е голямо детенцето?
вики (почти на 8 г) имаше такъв проблем и оттам се появиха цял куп инфекции - в секрета се развиват бактерии и почват едни такива хронични хреми и кашлици...
та на нея ни казаха да й правим промивки с физиологичен разтвор. пълни се спринцовка от 2 куб. и се "изстрелва" през ноздрата в гърлото. после в другата ноздра. следва хубаво "издухване" на носа. процудурата се повтаря поне 3-4 пъти дневно до изчистване на секрета. ние трябваше да слагаме и антибактериални капки.
утре сме на контролен преглед. дано всичко да е минало.

нашето гардже си е най-хубаво!


Тема Re: Секрет в носоглътката?нови [re: пипи]  
Автор Nadin ()
Публикувано04.03.03 12:14



Тези секрети са много гадни, на Митака ми казаха,че от секрета от хремата като е започнала да минава и е станал жилав са се развили разни гадости и му е преминало към ушите. За това по-добре отидете на лекар и прави промивки.



Тема Re: Секрет в носоглътката?нови [re: yanita]  
Автор пипи (вироглава)
Публикувано04.03.03 22:11



Бебка е почти на 9 месеца. Няма как да се справим с процедурата по издухването. Тази вечер след баня ми хрумна, дали не съм й направила синузит. Тя е с много дълга коса и колкото и да я бърша след като я изкъпя, все пак остава мокра. Може би направих грешка, че послушах съвета да не ползвам сешоар.



Тема Re: Секрет в носоглътката?нови [re: Nadin]  
Автор пипи (вироглава)
Публикувано04.03.03 22:14



Как определиха лекарите какви микроорганизми има в секрета? Взимали ли са му на малкия секрет за изследване? И с какво го лекувате сега?



Тема Re: Секрет в носоглътката?нови [re: пипи]  
Автор arrows (оранжева)
Публикувано05.03.03 02:45



А защо всъщност не ползваш сешоар?За да му изстине главата на детето?
Суши му косицата ама дръж сешоара поне на 3 педи и нищо няма да му стане.



Тема Re: Секрет в носоглътката?нови [re: пипи]  
Автор Rory ()
Публикувано05.03.03 06:53



Да не те плаша , но може и да е синузит.Имах и аз същия проблем тази година.То промивки ли не правих, капки за нос, спрейове, гаргари(гърлото постоянно ми се възпаляваше от секретите), билки и сиропи и не минава и не минава.И ако знаеш колко е неприятно.И 5 пъти ходих на лекар и все нищо ми нямало.Накрая единия ме прати на снимка , защото почна да ме боли и ухото и излезе синузит.А се мъчих почти 3 месеца.И сега съм на антибиотици вече 10 дни.Така че, води детето на лекар.А промивките с физиологичен разтвор можеш да ги правиш профилактично.Аз съм ги правила на моите от малки бебета.То така си и пишеше в книгата, че е препоръчителен пред капките.След като му сложиш в ноздрата, то започва да киха и се издухва секрета.Аз им правя вечер преди заспиване когато са хремави за да спят по-спокойно.



Тема Re: Секрет в носоглътката?нови [re: пипи]  
Автор Nadin ()
Публикувано05.03.03 10:07



Не са му взимали секрет, а го прегледа УНГ лекар и видя, че има отит и някакъв вид ангина и му изписа амопен сироп, капки за уши и 2 вида капки за нос - едни черни и едни прозрачни- бъркат се в аптека. Това беше миналия четвъртък, а днес ходихме на контролен преглед и казаха,че вече е здрав



Тема Re: Секрет в носоглътката? [re: arrows]  
Автор пипи (вироглава)
Публикувано05.03.03 15:27



Преди време бях пускала подобна тема в клуба и просто ме посъветваха да не ползвам сешоар, че било вредно за бебетата. От друго място пък бях чула ,че предизвиквал конюнктивит, а тя беше с дълъг и упорит конюнктивит. И накрая, но не на последно място тя много се плаши от шума на сешоара. Аз излизам в друга стая за да си суша моята коса.
Абе каквото и да направя все не е добре.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.