Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:28 10.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема честно ли е...нови  
Автор mammy6 (най-мама)
Публикувано02.03.03 18:06



исках да му дръпна един хубав коментар на темата но съм толкова възмутена че искам да попитам с две думи прости-честно ли е за четвърто дете майчинските да са 6 месеца;а?!


ЩАСТЛИВА СЪМ !!!!


Тема Re: честно ли е...нови [re: mammy6]  
Автор DeboraМодератор (без титла)
Публикувано02.03.03 18:27



Най-малкото, което мога да кажа е "РЕЗИЛ" за тези, които са гласували това постановление!
Иначе говорят за насърчаемост на раждаемостта!?



Тема Re: честно ли е...нови [re: Debora]  
Автор debi* (priatelski)
Публикувано02.03.03 19:21



Те май са решили да стигнат и по-далеч.От това , което чувам , се канят да правят майчинството 2 м. само.Вярно ли е?
Нека само да спомена , че тук такова понятие на съществува.Много жени раждат , стават и заминават да работят(ако са финансово затормозени).Работят до самото раждане.На съпругът ми някаква бременна колежка в 9-ия м. 2 пъти колабирала на работното място и е идвала бърза помощ.Става въпрос за работа на крак и голямо тичане по 8-9 ч.
Като се роди детето , има някакви данъчни облекчения и това е всичко.Така е за нашия щат.
За Калифорния съм чувала , че има някакво майчинство , но там пък стандартът е ужасно висок и цените са други.



Тема Re: честно ли е...нови [re: mammy6]  
Автор Firebird (***)
Публикувано02.03.03 20:10



Никак не е честно...
Не знам дали не са го направили, за да ограничават ромската раждаемост, обаче те си раждат, понеже не се пазят и не мислят дали децата им ще крадат и ще дишат лепило, а други страдат...



Тема Re: честно ли е...нови [re: mammy6]  
Автор чaдъpчe (много розовко)
Публикувано02.03.03 20:23





Примирете се с факта, че животът е несправедлив!


Тема Re: честно ли е... [re: Debora]  
Автор ellion (sancta)
Публикувано02.03.03 20:55



от доста години не съм чувала да се говори нещо за насърчаване на раждаемостта, това беше политика през 70-80-те години... да не говорим, че съществуват много по-ефективни начини за въпросното стимулиране отколкото платеното майчинство, ама се правят на ощипани ония, от които зависи

Don`t be afraid.Open your mouth and say.Say what your soul sings.To you.(MA`2003)


Тема Re: честно ли е...нови [re: mammy6]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано02.03.03 22:25



Мисля, че е точно заради ромите :( Ама все едно! Да не е лесно да се гледат 4 деца!!!
Съгласна съм, РЕЗИЛ! Ама какво да се прави. Не е нито първото, нито последното недоумие в нашите закони :(

Милена



Тема Re: честно ли е...нови [re: mammy6]  
Автор ивaнa (майче-зайче)
Публикувано02.03.03 22:38



да са ти живи и здрави децата. плюй им на парите и си свиркай!



Тема Re: честно ли е...нови [re: ellion]  
Автор DeboraМодератор (без титла)
Публикувано02.03.03 22:51



Е да, може да не е във тази форма, но всеки тръгнал към черненият мокет прокламира като приоритет в кампанията си семейството и все в тоя род.
Далеч съм от мисълта, че държавата ми е длъжна за това че съм решила да имам деца и трябва да ме подпомага с майчинство или друго. Но пък мисля, че е подигравка в това платеното майчинство за 4то дете, да е по-малко от това за другите.
Никак не съм съгласна, че това е въведено един вид като ограничение на циганската раждаемост (някой по-горе го беше написал), все едно да е начин да им вземат децата ако станат повече от три на държавна издръжка. Цигански или български това за деца и трябва да има с какво да бъдат нахранени и облечени, или да им се помогне за това! На този етап за политиците от 10ина години насам стояха все по-важни неща от децата, та никой не се замисли какво да се направи за тях!
Като цяло децата са наше задължение, но не е морално да кажем на някой "ти нямаш пари и не можеш да си позволиш да имаш деца, затова не трябва да ги имаш", независимо едно, две или три деца!
Но пък болшинството плащат данъци на тази държава и очакват и тя да им "помогне" по някакъв начин, пък и е неморално да се прави разлика между децата, та дори и това да е на "поредност"! И то от държавата, за която всички са нейни граждани!



Тема Re: честно ли е...нови [re: Debora]  
Автор Wildberry (mild)
Публикувано02.03.03 23:19



Ама какво насърчаване на раждаемостта,моля ти се.. Няма да ти казвам какви пари хвърлят момичетата от Проблемно забременяване,в това число и аз,за лекарства...А аз съм едва в началото..Ин витрото е с безумна цена за средностатистическото семейство...Има жени,които събират с месеци пари за да си пуснат хормонални изследвания! Същата тая държава не спира да хвърля статистики за намалялата раждаемост,а не прави нищо за да подпомогне желаещите да имат дете семейства!
Просто не мога да разбера,защо се осигурявам,защо й плащам на тая държава.
Това е все едно както плащам пътен данък - и пропадам в дупките по пътищата...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.