Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:34 29.09.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Яна проходи вчеранови  
Автор LiaLia (хонорувана)
Публикувано24.02.03 11:33



Хайде и аз да пусна тази тема вече, че ме сърбяха ръцете...
Ами какво, от една седмица се пуска за по 2-3 крачки и пада, ама вчера след една разходка навън , където я мъкнахме за ръчичка 50 метра, тя се вдъхнови и като се прибрахме вкъщи взе, че се пусна смело и направи една показна отсечка сама...и като се почна едно пускане, едно ходене, пада, пак се пуска...не може сама да се изправи, но като се изправи с помощта на наякоя мебел и веднага тръгва.... кляка, взима нещо, изправя се и пак напред...не е много умела, ама няма вече връщане назад....

Чувам аз, че сега почва големият зор, защото като проходело детето, не искало вече да седи в количката, искало само, и въобще Свободата, Санчо....ще видим как ще се оправяме с това...а тук слънчево, топло време, баш като за разходки...днес отиваме да тренираме в парка...
Поздрави на всички!

Floss!


Тема Re: Яна проходи вчеранови [re: LiaLia]  
Автор yanita (засмяна)
Публикувано24.02.03 11:35



честито на малката героиня! и съжалявам за изгубеното спокойствие на мама. сега ще падне едно тичане.... да е жива и здрава! и умната, че след ходенето идват танците, а с тях и гаджетата...

нашето гардже си е най-хубаво!


Тема Re: Яна проходи вчеранови [re: LiaLia]  
Автор betanski_patilanski (;-))
Публикувано24.02.03 11:53



ами честито Ви събитие! живи и здрави и само напред и нагоре! по-малко падания и само смях в игрите, а на мама приятно следене да не се намърда в някой шкаф!
наща Фръцла от два дена откри страхотно занимание, да се навира в пълен ръст в шкафа под мивката! вече няма невъзможни шкафове за отваряне, та май ще се купуват заключвалки! а най-големия кеф е всички дребни бурканчета, капачки, чаши и други посуди, да се складират в пералнята! лошо е, че не ни е закрита, но сме под наем, тъй че няма начин и само трябва да се следи да не превърнем пералнята в миялна машина!



Тема Re: Яна проходи вчеранови [re: LiaLia]  
Автор Пaлмиpa (влюбена)
Публикувано24.02.03 12:02



Честитоооооооо!
Затова ли ти дава заето телефона?
Да ви върви на слънце!

Post nubila lux, post nubila jubila


Тема Ами обувките?нови [re: betanski_patilanski]  
Автор LiaLia (хонорувана)
Публикувано24.02.03 12:08



Момичета,
кажете за тия обувки, че ми е голяма каша в главата.
Сега, тия с меките подметки, с ципчето посредата и от сорта...те вече изпята песен ли са или карам с тях още докато проходи съвсем стъбилно? Мога ли да я държа още по чорапки, защото тя сега вкъщи е предимно така и така си и проходи по чорапки. Ама добре ли е да кара още така?
А от другите с твърдата пета и ортопедичното надигнато сводче - ами аз имам едни такива, ами много им е твърда подметката, с тях тя стъпва доста странно, мята краката...не може да се прегъне подметката...така ли трябва вече? Трябва ли да я науча с тях да свикне?
То навън с тези ще е, няма как, но въпросът ми е вкъщи с какво да тренираме?
Ох.

Floss!


Тема Re: Ами обувките?нови [re: LiaLia]  
Автор betanski_patilanski (;-))
Публикувано24.02.03 12:34



аз скоро четох, а и въпросният д-р Драганов-детски ортопед така каза, че най-добре е детенце да проходи босо! така че хич не се притеснявай, навремето да не са носили ортопедични обувки! щрапали са боси и това е! т.н. Буйки-тез с ципчето са си също много добри обувчици, аз такива и слагам, но за да не и изстиват краката, че у нас е само плочки и си е бахар! иначе за навън, обувам въпросните обувки, дето са за прохождане с ортопедични стелки и здравина на глезените! еми, ходи и с тях, но май повече се спъва отколкото боса или с буйки! а все ми се струва недопустимо цял ден крачетата и да са стегнати в тях! тъй че давайте смело - Боса по пода, вървя си! свиркам си и шкафче си търся! та-ра-ра и т.н.!

Редактирано от betanski_patilanski на 24.02.03 14:30.



Тема Re: Яна проходи вчеранови [re: LiaLia]  
Автор River_ (Eliniki)
Публикувано24.02.03 14:04



Е браво на малката адашка - да ти е жива и здрава, смело да стъпва в живота.

Ама само как ви завиждам за хубавото време - тук е да-му-се-не-види студа и не сме се показвали от доста време навън.

За обувките - вкъщи слагах едни с лепки и гумена подметка (не много твърда) и с ортопед.стелка, за навън - няма как - със детски, ортопедични зимни обувки. Вярно по-трудно ходят но бързо ще свикне.

Я кажи сега ще правите ли прощъпулник?



Тема Re: Яна проходи вчеранови [re: LiaLia]  
Авторval (Нерегистриран)
Публикувано24.02.03 14:06



chestito i ot men.
Kolko e goliama?



Тема Re: Яна проходи вчеранови [re: val]  
Автор LiaLia (хонорувана)
Публикувано24.02.03 14:37



С кого е адашка, с теб ли River? Абе кой ви ги е измислил на вас двете тия хубави имена? На Ениов ден ли празнувате имен ден? Питам, че аз не съм сигурна.
Този прощъпулник смятам малко да го отложа, примерно не тази , а следващата събота, за да надобрее и да може да тича след питата, нали така се прави...
Вал, Яна проходи на година и 2 месеца без няколко дни...баш по мерака на Драганов...той каза - на 13 м добре, на 14 - още по-добре...аз при друг не съм ходила и все него го цитрам, този образ невероятен....

А днес сме на детска консултация, последно бяхме през ноември, как ви се струва...ще и слагат тази менингококус ваксината, на 14 м. се слагала...и още нещо там по схемата ще бият, дано да няма подути крачета...
лек ден на всички!

Floss!


Тема Re: Яна проходи вчеранови [re: LiaLia]  
Авторval (Нерегистриран)
Публикувано24.02.03 14:47



vie v koi grad biahte?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.