Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:23 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Bolnichen sled bolnichen, a ima li zashto?нови  
Автор _Valia_ ()
Публикувано18.02.03 12:55



Zdrawejte mamcheta!
Bqh za 6 dni w "Patalogichna bremennost" w nachaloto na januari zaradi silni bolki nisko dolu i ot tam mi dadoha 30 dni bolnichni. Te iztichaha na 15.02 i az s ogromno netyrpenie ochakwah da se wyrna na rabota tozi ponedelnik. Obache na pregleda na 14.02 ginekolozhkata mi udylzhi otpuskata s oshte 30 dni. Towa mi dojde malko kato grym ot qsno nebe, az se chustwam dobre, bebeto syshto se razwiwa normalno (makar, che w kartona pishe "dolna granica na norma" i towa me plashi). Chudq se, do koga mogat da mi dawat bolnichen sled bolnichen? Kakto e trygnalo mozhe i da ne se wyrna na rabota do razhdaneto prez juli (zhiwot i zdrawe). Problemyt, koito naj-mnogo pritesnqwa ginekolozhkata e che shijkata na matkata propuskala da wleze pryst - towa strashno li e za bebeto ili za men? Kato dopylnenie krywnoto me e obikoweno 80/130, a towa bilo wisochko, no az winagi sym si bila taka.

Kato che li doktorkata me pazi ot podrobnosti, za da ne me plashi...
Kazhete, spored was ima li ot kakwo da se pritesnqwam? Nqkoj da e minal po tozi pyt?



Тема Re: Bolnichen sled bolnichen, a ima li zashto?нови [re: _Valia_]  
Автор Vache ()
Публикувано18.02.03 16:21



Ей, я си стой вкъщи, това е важно за теб и за бебето. Ако спазваш стриктно това, което лекарите казват ще си износиш нормално бременността и всичко ше е наред. Кръвното и на мен така започна да ми се вдига и не е много добре, то и моето си е по принцип по-високо.



Тема Re: Bolnichen sled bolnichen, a ima li zashto?нови [re: _Valia_]  
Автор amber (теменужена)
Публикувано18.02.03 17:03



Изобщо не си тормози главицата. Никак не ми се струва логично за да те предпази от стрес просто да ти даде болничен без да ти каже какви са й опасенията. Най-малкото ако има нещо обезпокоително би те изпратила на изследвания други, или при друг специалист с направление. Кръвното се смята за височко ако прехвърли 140 горната граница, така, че ти си в граници, споко. Според мен най-вероятно болничния ти е заради единия пръст разкритие, комбинирано с болките които имаш и тя иска да почиваш, да не би да имаш леки контракции. Но това също нищо не означава, в смисъл, че никак не бива да те плаши. Според моята гинеколожка и аз през бременността някъде от 4я месец имах един пръст разкритие, кръвното ми се беше покачило, но това са едни от малкото неразположения които съпътстват бременността при много жени. По-скоро е гледала да се презастрахова с този болничен, а ти го приемаш много навътре. Почивай си, сега ти е паднало да се излежаваш и да не работиш , няма страшно



Тема Re: Bolnichen sled bolnichen, a ima li zashto?нови [re: amber]  
Автор _Valia_ ()
Публикувано18.02.03 20:57



Вярно, че съм малко страхлива, особено когато нещо ми е непознато и трудно подлежи на контрол. Май е безмислено да питам какво мога да направя, че разкритието да се прибере? И липсата на отговор ме плаши най-много. Свикнала съм да имам думата за нещата, които пряко ме засягат, а сега става нещо вътре в мен, но без мен и без да мога да му влияя :( Остава ми да си седя вкъщи и да внимавам да не се притеснявам, а това, както се вижда, ми опъва нервите :(



Тема Re: Bolnichen sled bolnichen, a ima li zashto? [re: _Valia_]  
Автор tinkerbell (fair(y))
Публикувано19.02.03 08:57



Кръвното ти е ОК. Не мога да се начудя на липсата на мисъл, с която действат някои лекари. При кръвното по-важна е не абсолютната му стойност, а разликата между нормалното ти и това през бременността. Ако една жена винаги има кръвно 100/60, а през бременността стане 130/80, тогава вече може да има проблем. Твоето не е.

Болничният е заради шийката. Не ти ли казаха, че трябва повече да лежиш, да не се натоварваш и т.н? А докато беше в болницата не стана ли дума за необходимост от серклаж? Тук има доста майчета, които са били със серклаж, но явно не са чели темата ти. Съвет от мен - гледай да си почиваш, не се натискай за бачкане. Тя работата да не е заек, че да избяга;) И потърси и друг гинеколог, да ти разясни какво е опасно да правиш при такова разкритие.



Тема Re: Bolnichen sled bolnichen, a ima li zashto?нови [re: _Valia_]  
Авторcancan (Нерегистриран)
Публикувано19.02.03 11:00



ima opasnost ot prejdevremeno rajdane. triabva da se leji i da ne se marda ot legloto. za rabotata ne e vajno : bebtcho da e nared.



Тема Re: Винаги има защонови [re: _Valia_]  
Автор lenny (щастлив)
Публикувано19.02.03 11:43



Работа е имало и преди това и пак ще има. Важното е всичко с бебо да е наред - иначе знам колко е отвратително - с големия лежах 8 месеца и половина - бях полудяла но мисля че си струва. Така че кротувай - работата не е заек да избяга бебо е по-важен.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.