Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:58 28.09.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Пиете ли Флуор?нови  
АвторMaя (Нерегистриран)
Публикувано15.02.03 18:17



по време на бремеността и от кой месец? При първата ми бременност пих Зимафлуор, но не помня кога почнах, мисля че към 4 или 5 месец, когато се образуват зародишите на млечните зъби. Както за всичко друго и по тази тема лекарите са на противоречиви мнения или просто нямат достатъчно информация. Какво ще кажат бременните, които не живеят в БГ?



Тема Re: Пиете ли Флуор?нови [re: Maя]  
Автор Дeлфин (бивша Лолита)
Публикувано15.02.03 21:39



Недей да пиеш е моя съвет! Аз вече дори си мия зъбите с паста без флуор, трудно се намира, но съм по-спокойна. Дори и това, дето го четох за флуора да не е вярно, нищо няма да ти стане и без него! Ето

Додо е извадила в общи линии от книгата на д-р Гълъбов в частта за флуора. Дано да не е вярно!



Тема Re: Пиете ли Флуор? [re: Дeлфин]  
Автор glupcho (новак)
Публикувано16.02.03 02:14



Здрасти.
А пък моят съвет е да си пиеш.
Тези неща дето ги пише може и да станат верни ,ако прекаляваш.
Има области в България(и не само там,предполагам),където поради прекалено много флуор във водата има разни проблеми.Например жълти и слаби като твърдо вещество зъби.Но това е когато се прекалява.
както бременните,така и бебенцата и децата трябва да получават флуор,защото после ще има да ходите по кабинетите и да поправяте кариеси.
Рабира се всичко зависи и от много други фактори.Но флуорните таблетки са много необходимиСега има и български,не по лоши и в пъти по-евтини.
Трябва да се хапват до към 18-тата година,ако ,разбира се ,можеш да ги накараш като си сгащи пубертета,но това е далече



Тема Re: Пиете ли Флуор?нови [re: Maя]  
Автор Grace66 ()
Публикувано16.02.03 04:21



И на Запад приемането на флуор е много противоречива тема. Няма да се впускам в обяснения защо но едно нещо е сигурно, че все още не е направен достатъчен рисърч, който да докаже ползата от взимането на флуор, ако има такава изобщо - да ме извиняват зъболекарите!!, и съответно да се определи точната доза необходима по време на бременност. Аз лично не съм взимала и през двете бременности (лекарите ми бяха против) и за да отговоря на въпроса на Мая не живея в Бг. Имам син на 9 години с идеални зъби, а малкото дребосъче за сега има само 2 зъба.



Тема Re: Пиете ли Флуор?нови [re: glupcho]  
Автор Дeлфин (женски)
Публикувано16.02.03 11:05



Ти сама казваш за проблеми при прекалено много флуор във водата, тогава как едно нещо което вреди на зъбите, може да е полезно за същите тях, независимо от количеството!? Вчера по повод на тая тема се поразрових в архива и открих доста разисквания по въпроса, в някои постинги пише, че дори и зъболекарите вече започват да го отричат като необходим за здрави зъби.



Тема Re: Пиете ли Флуор?нови [re: Дeлфин]  
Авторglupcho (Нерегистриран)
Публикувано16.02.03 11:29



Нали затова казвам прекаляване.
МНого е дълго да се пише обяснение за кое полезно и за кое вреди.А по въпроса за това ,че не се одобрява тук или там.Ами ,нормално е почти с всяко нещо,независимо дали е лекарство.Винаги има различнимнения,школи ,течения.
Аз изразих своето мнение и като лекар и като майка.Никой не е длъжен да е съгкасен.
Но все пак имайте едно на ум,че флуорът е необходим за правилното изграждане на зъбните тъкани и за тяхното качество.
Нали си имаше една приказака" Дозата прави лекарството."
Макар това да не леекарство.Пък и някак не мога да пренебрегна фактът,че моето детенце,което е вече на 14 години похапваше флуор и до сега не е сядало на моя стол,нито с млечните(които вече ги няма) нито с постоянните.
Е,хайде ,няма да досаждам повече.Заведете бебоците на разходка и им се радвайте.



Тема Re: Пиете ли Флуор?нови [re: glupcho]  
Автор Дeлфин (женски)
Публикувано16.02.03 15:29



Значи си стоматолог! Добре де, в твоята практика доказала ли се е ползата от флуора? Просто напоследък чета страшно логични обяснения за вредата му, а никъде не прочетох нещо, което да ме наведе на мисълта, че е полезен, освен наставлението и на моя зъболекар : "Трябва" Учите ли предистория как изобщо се е стигнало до профилактиката с флуор? Просто нещо, нещо кажи, което поне да ме накара да се замисля дали да го давам на детето си



Тема Re: Пиете ли Флуор?нови [re: Дeлфин]  
Автор glupcho (новак)
Публикувано16.02.03 15:59



Честно казано не помня историята на Флуора т.е. как се е стигнало до там...все някой е правил изсеедвания(ще погледна).
Общо казано той участва в изграждането на зъбните тъкани.И е нужен поне според голям процент от колегите(разбира се ,не само наши).
Нистина създава проблеми при прекомерна употреба ,както е в случайте с населените места ,където водата е много флуорна.Тези хора са с много жълти,почти кафяви зъби.Например Хисар-тази вода трябва да се пие внимателно особено от децата и те не само не бива да взимат таблетки ами да пият друга вода.

Иначе Флуорът се свързва с ,мисля беше , апатит и се получават разни нужни за здравината работи.
Преминава най-добре през лигавицата и затова трябва да се дъвчат или по-добре смучат таблетките.
Съдържанието му в пастите , поне според мен...а бе за да се просмуче трябва да седиш поне 5 минути с пастата в устата.
Те и без това пастите не са най-важното .
А освен това от личния ми опит като майка , както вече май казах.
НО ще проверя наистина за някаква история -от къде и от кога идва в употреба.



Тема Re: Пиете ли Флуор?нови [re: glupcho]  
Автор tinkerbell (fair(y))
Публикувано16.02.03 16:02



А по отношение на това, дали е канцерогенен, нещо знаеш ли?



Тема Re: Пиете ли Флуор?нови [re: glupcho]  
Автор glupcho (новак)
Публикувано16.02.03 16:23



Лелееее то е много дълго!
Ок, ще се пробвам сбито.
Известно е наличието на Флуор в твърдите зъбни тъкани от началото на 19-ти век.
Тогава обаче всички данни са емпирични, сиреч просто е установена развисмостта между премането на Флуор от бременни жени и създаването на здрави зъби у децата. От началото на 20-ти век се установява количествена връзка между приемането на Флуор и кариесрезистентността.
От 1939 и в следващите 15 години се създават всички методи за флуорна профилактикаи се изяснява механизът на действие на Флуора.
Няма да го разказвам,че ще ме тупате.
Само ще кажа чеприетият Флуор се включва в калциево фосфатните кристални структури,с които минерализират костите и зъбите, като преминава през няколко трансформации и достигне до флуороапатит.Той пък е най-устоичивият на киселинно разтваряне .
Има ,разбира се и токсикология по въпроса.
Това за което споменах -жълтите зъби-флуороза, това е при предозиране и се проявява при консумация на Флуор над 1,5-2 мг на литър вода през първите 7-8 години от живота.
Разбира се има и хронична интоксикаця от 1 до 3-та степен, която се изразява в деформация на костите,но тя може да се наблюдава при многогодишен дневен прием 15-20 мг 10 пъти по-големи дози от профилактичните!!!
Острата интоксикация -при едникратно приемане на 0,2 г
Леталната доза за възрастен човек е 2,5 г ,за дете-0.5 г
Е както казах по-рано "ДОЗАТА ПРАВИ ЛЕКАРСТВОТО"




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.