Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:12 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема vupros...нови  
Автор doktorka (neredovna)
Публикувано14.02.03 17:09



..molia za konkretni i iskreni otgovori...
poglednete si decata ( ot 1 do 2 godishni) i zabelejete kak hodiat..na cialo stupalo ili na prusti...
i polsle tezi maiki ,koito zabelejat che decata im hodiat na prusti da napishat ,molia ,izpolzvali li sa prohodilka ili ne...
intersno mi e...kakva e statistikata.
( mm..da...az shte zapochan -moeto purvoto beshe v prohodilka,shtoto ne si poslushah pediaturkata i beshe mnogo lesno na svekurva mi..i hodeshe na prusti do 2 1/2 godini..Sledvashtata ,koiato shte si priznae?)



Тема Re: vupros...нови [re: doktorka]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано14.02.03 17:24



и двамата не са били в проходилка.
Каката не е ходила на пръсти. Дребният стъпва навътре, но на пръсти рядко съм го наблюдавала да ходи.
Не знам доколко има връзка точно с проходилката. Дъщерята на една моя приятелка ходи на пръсти и не е ползвала проходилка. И тя обаче стъпва навътре като моя .



Тема Re: vupros...нови [re: doktorka]  
Автор River_ (Eliniki)
Публикувано14.02.03 17:28



Ники (1г и 2м) ходи на цяло стъпало - не сме ползвали проходилка
Ели - нямам спомен да е ходила на пръсти - ползвали сме проходилка от 6 до 10м, когато и проходи.
Какво имаш предвид под ходене на пръсти - постоянно ли? Може ли дете да ходи само на пръсти



Тема Re: vupros...нови [re: doktorka]  
Автор Mamma (уморена)
Публикувано14.02.03 17:29



Дъщеря ми ползваше проходилка дълго време, не стъпваше на пръсти, но кривеше краката настрани и ортопед и изписа ортопедични обувки с високи глезени. Проходи късно - на 1г.3м., макар че се изправи сама на 8 м.

Синът ми е на 1 годинка, изправи се сам едва на 11м.
Все още не е проходил, не го слагам в проходилка (поставяла съм го 2-3 пъти само), не обича да ходи - изправя се, но не иска да се движи прав. Стъпва на пръсти... поне засега е като балерина. Като гледам няма изгледи да проходи до месец-два, но аз не искам да го насилвам - когато му дойде времето - ще проходи.

... може да е епизод, може да е цял живот, казва ли ти някой докога ...


Тема Re: vupros...нови [re: doktorka]  
Автор Grace66 ()
Публикувано14.02.03 17:41



Големият ми син беше на проходилка от 6 месечен. Като тръгна да ходи стъпваше на пръсти, но не винаги. И така до 1 1/2 год. На 2 години педиатърката ни каза, че има лека форма flat feet (плоско стъпало)но не било нещо за притеснение. Малко по-късно забелязах, че като бяга си криви много краката. Приличаше на една патица! На 4 години започна да се оплаква, че го болят коленете и глезените като стои седнал с кръстосани крака. Заведох го на ортопед но и там всичко беше ОК, не знам дали той нещо не си измисляше. Сега е на 9 години, всичко ми изглежда нормално, не стъпва на пръсти. От 3 години активно играе футбол (soccer) даже и бягането му се е подобрило значително. Та това е. Обаче има и нещо друго, което в случая противоречи на тази статистика. Познавам едно съседско дете, което никога не е било на проходилка и до ден днешен - той е на 3 години - си ходи на пръсти.



Тема Re: vypros...нови [re: doktorka]  
Авторdonna (Нерегистриран)
Публикувано14.02.03 18:55



Аз започнах да го слагам в проходилка със седло моят син от 7-8 месечна възраст.Той и много обичаше да пълзи -не е ходил на пръсти,нормално си стъпваше от самото начало.Но факт е ,че не съм го насилвала да ходи ,изчаках сам да започне да си се изправя и сам да се опитва да прави крачки,без да правя обиколки с него ,държейки го за двете ръце и т.н.Това,което ми е направило впечатление ,че деца ,който ги водеха "учеха "да ходят и които проходиха много рано ,преди да навършат година, стъпват още на пръсти -даже го бях споделила с педиатърката ни...



Тема Re: vypros...нови [re: donna]  
Автор doktorka (neredovna)
Публикувано14.02.03 19:00



ne vsiaka kokoshka e patka..ili kakto tam se kazvashe..:P...ne vsiako dete ,koeto prohojda v prohodilka stupva na prusti i obratnoto ne vsiako dete ,koeto hodi na prusti e bilo v prohodilka...Zatova pitam ,za da se razbere posle kakuv procent ot decata ,koito stupvat na prusti ,sa bili v prohodilki...( ama mi triabvat oshte otgovori)



Тема Re: vypros...нови [re: doktorka]  
АвторMaя (Нерегистриран)
Публикувано14.02.03 20:24



Дъщеря ми прекара в проходилка от 6м до 9 м., когато проходи. Преди да проходи обаче се научи да стои стабилно на краката си ,изправена, т.е. мускулите и бяха готови да поддържат тялото. Забелязала съм че деца, които не са в състояние да запазят равновесие поне за 10--20 секунди, а биват водени за ръка да "ходят" , стъпват накриво или на пръсти, т.е. крачето не е "наясно" какво точно трябва да прави, а и не е готово за него. Друг ефект на такова водене е че детето , искайки да ходи само , се затичва, защото така по-лесно се запазва равновесие, и тъй като не може да спре, пада или се удря в насрещен предмет. последващия период е кошмарен за майката защото тя си има работа с едно камикадзе. Да уточня че понастоящем детето ми (5г.) няма никакви оптопедични проблеми и никога не е имало.



Тема Re: vupros... [re: doktorka]  
Автор DeboraМодератор (без титла)
Публикувано14.02.03 21:24



Със синът ми съм използвала проходилката. не си спомнял дали е стъпвал на пръсти, но имам ясни спомени, как едва ли не тичайки и приведен напред (по същият начин го правеше в нея). Мисля че точно това ходене стана причина буквално да се разбие от една ниска масичка (проходи на 10м без нея), около 2 седмици след като ходеше самостоятелно, като след това точно 2 месеца дори и НЕ СЕ ИЗПРАВИ! Няма да забравя, как когато го изправях, примерно при обличане, той се смъкваше в ръцете ми - толкова се беше наплашил.
Поради това реших със дъщерята да не използвам проходилка. Тя се изправи за първи път сама късно (държейки се за решетките в креватчето) два дни преди да направи 8 месеца. Две седмици след това буташе една играчка подходяща за прохождане (уж). На 9 месеца и 11 дни направи първите си крачки в кошарката (без да се държи), а на 9 и 18 дни вече правеше по 5 крачки самичка, но падаше много често. Не съм я водела за ръка, дори й прибрахме играчката, защото я блъскаше силно и паданията ме притесняваха. За съжаление не съм записала кога е успяла да направи първият си завой без да падне. Изправи се самичка без да си подпира едва когато беше усвоила много добре ходенето. На 10 месеца и 15 дни се научи да става самичка след като е паднала (преди това пълзеше да се хване за нещо след падането за да се изправи отново).
Стъпва на пръсти когато тича, иначе мисля че си ходи нормално.



Тема Re: vupros...нови [re: doktorka]  
Автор [desi] (усмихната)
Публикувано14.02.03 22:23



Моя големия син го сложих на 5 месеца в проходилката и проходи на 9 на цяло стъпало. На годинката тичаше неудържимо вече без да пада. Така че не мисля че има връзка.

Между другото да го сложа в проходилката ме посъветва педиатър, понеже ние бяхме много неподвижни и това му беше като физкултура :) Просто много ни тежеше дупето :)) Беше 10.900 на 5 месеца. Обърна се за 1 път на 6 месеца, когато беше вече 12 килограма. И сега като гледам брат му как наддава по кило и 700 на месеца май пак така ще стане

И не смейте да ми казвате, че ми е дебело детето - какво да ги правя като така наддават и хем са само на кърма .Иначе и двамата са родени като пилета - 2900 и 2960грама.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.