Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:14 26.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема 8 месечните бебоци - двигателна активност  
АвторLeticia (Нерегистриран)
Публикувано13.02.03 21:03



Мили майчета,
от известно време ми е влязла една муха в главата и не ми дава мира.
Преди няколко дни сложихме беба за първи път в проходилка - не прави крачки! Само се хопка и нищо! Едва днес се придвижи 2 метра, но с някаква стъпка между рак и риба...Чета разни статистики и там пише, че на 8 месеца детето трябвало да стои само право самичко, хванато за неподвижна опора! Моята щерка е адски подвижна по принцип и изпревари връстниците си със сядане, стабилно държавне на глава и гръбче, преобръщане от гръб и корем и обратно, обаче не се е опитвала да се изправя сама права!
Най много се е вдигала на лицева опора цялото телце, обикновено го прави на събуждане и се оглежда през решетките на кошарата.
Обаче...
Дано да не сме изостанали с това пусто изправяне!



Тема Re: 8 месечните бебоци - двигателна активностнови [re: Leticia]  
Автор ивaнa (майче-зайче)
Публикувано13.02.03 21:11



хей, ама недей да му мислиш. ще дойде и това време, ще започне да се изправя и даже ще си спомняш с умиление за "лежащото бебе"! твоето бонбонче може би в момента тренира друг "номер". аз наблюдавам внимателно дребния у дома и виждам как се подготвя за всяко постижение, след като успее да го направи започва да "затвърждава" и чак след известно време прави следващата крачка. наистина е удивително! не можеш да го накараш да избърза да прави нещо, също както и не можеш да го спреш да го прави, когато "узрее" за него.



Тема Re: 8 месечните бебоци - двигателна активностнови [re: ивaнa]  
Автор doktorka (neredovna)
Публикувано13.02.03 21:26



ia vzemi i izhvurli glupavata prohodilka..s neia nima da "trugne po-burzo"..i nima da se nauchi da hodi po-dobre...Ostavi ia das e nauchi da pulzi ,da siada ,da se izpravia sama..kogato i doide vremeto..Nikoi nima da ti kaje che deteto ti e izostanalo samo zadeto ne se izpravia na 8 meseca..Ako puk ti kajat..tolkova razbirat..Vsiako dete e razlichno...nikoga ne se sravniava edno dete s drugo...



Тема Re: 8 месечните бебоци - двигателна активностнови [re: Leticia]  
Автор helen (natural)
Публикувано14.02.03 10:02



ami spored men ne e tolkova vajno koga i kakvo se e nauchila da pravi;
ako si mnogo pritesnena obache za sobstveno uspokoenie mojesh da probvash da i pokajesh kak se pravi; decata sa mnogo shvatlivi;
naprimer moita krasaviza v nachaloto mnogo chesto q kyrmeh v legloto kato q obrystah da e na edna strana che da ni e po udobno; ta tq se beshe nauchila da zamqta po nqkakyv nachin kracheto si i da se preobrysta na edna strana i predimno taka speshe; chak po kysno svikna da spi po gryb i zabravi nauchenoto sigurno zastoto ne mu e bilo vreme? maika togava ne mi varvashe che 2 secmichno bebe moje da se obrysta na edna strana;
systoto beshe i s hvastaneto na razni drynkalki i podobni;
dokato az obqsnqvah na edin drug tatko che oste ne mojem da dyrjim nisto i toi veche beshe uspql da i nabuta nesto v iumrucheto i tq go razmqtashe divo iz vyzduha; ta sled kato i az na nqkolko pyti i pyhnah igrachki v rykata i sled tova q vidqh da razmahva igrachki i bez da sym i gi slagala v rykata kakto i kato i podavam igrachka da si otvarq prystchetata i da hvasta;
bebocite sa izumitelni ...

I want it all and i want it now.


Тема Re: 8 месечните бебоци - двигателна активностнови [re: Leticia]  
Авторtoni (Нерегистриран)
Публикувано14.02.03 10:33



Nie sme na 9 meseca i pak ne se izpraviame sami i daje ne pylcim samo si sedim i toku da legnem v poza "liceva opora" - otdavam go na haraktera - vsiako nesto s vremeto si ! tamyn ste ni e oste malko vreme po-spokoino!
Az lichno sym protiv prohodilkite i zatova niamame v kysti!



Тема Re: 8 месечните бебоци - двигателна активностнови [re: Leticia]  
Автор Flash_ (чака пролетта)
Публикувано14.02.03 10:54



Изобщо не се притеснявай. Ако ще те успокои ще ти кажа, че моята дъщеря пролази на 11 месеца и тогава успя и да се изправи сама на решетката на креватчето. Няма и месец след това и проходи! В проходилката я сложих на 6 месеца защото седеше много стабилно сама и това си и беше разнообразие. Трябваше и седмица за да схване за какво иде реч, но после шеташе из стаите без проблем. Сега е на 17 месеца и гимнастическите и упражнения ми изправят косата. Отдавна...от 2 месеца някъде може да се качва и слиза сама по стълби....изобщо - не се притеснявай! Когато е готово детенцето ви ще ви изненада



Тема Re: 8 месечните бебоци - двигателна активностнови [re: Leticia]  
Автор yanita (засмяна)
Публикувано14.02.03 14:04



хич недей да се притесняваш. за проходилката - отначало им трябва време, докато се усетят какво точно да правят, пък като си осъзнаят възможностите, ела да видиш какво става! габи я използваме с проходилката когато сервираме вечерята - разнася чаши (пластмасови) и напитки във всички посоки.

за изправянето - щом детето е здраво няма нужда да се шашкаш - ще се изправи на своето си време. пък после като не иска да седне, да видиш проблеми. няколко майчета вече се оплакаха, че децата им се опитват да спят прави...

нашето гардже си е най-хубаво!


Тема и на мен ми е притеснено,нови [re: yanita]  
Автор 5ya (непознат )
Публикувано14.02.03 16:28



защото бебо хвърчи с проходилката по стаите, а като го оставя сам да седи се прекатурва на 10-тата секунда. Знам, че проходилката е вредна, ама е най-удобна, пък и бавачката така си свикна и на нея и е по-лесно.



Тема Re: и на мен ми е притеснено,нови [re: 5ya]  
Автор doktorka (neredovna)
Публикувано14.02.03 17:05



mmda..ne za da vi pritesniavam..ama samo da znaete kolko travmi sum vijdala ot prohodilki...a sluchaino da ste vijdali kak decata prohojdat na prusti zaradi prohodilkite i hodiat kato gargoili?..Da lesno e ,no ne e polezno...I amaikite s decata v prohodilki da kajat kolko ot tiah vurviat na prusti i sa prohodili na prusti?...




Тема махам янови [re: doktorka]  
Автор 5ya (непознат )
Публикувано14.02.03 17:08



ще махна тази проходилка, ще я ползваме само в много краен случай. Наистина прохождат на пръсти .....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.