Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:24 09.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема За формата на главичкатанови  
Автор Пaлмиpa (далечна)
Публикувано03.02.03 14:32



От известно време като го къпя моя малкия, ми се струва , че има малко изчекната форма на главичката. Знам, че децата родени нормално имат малко неправилна форма на главата, но тя се оправя май до към 5-6 месец. Да, ама моя е роден със секцио, и не би трябвало да има по- особена форма. И освен това почнахме 8-мия месец. Значи достатъчно време според мен, за да му придобие кратунката правилен вид и изглед.
А пък големия е роден нормално, и се роди с иделано оформена главичка, която нямаше никакви издатинки.
Значи на мен нещо логиката ми куца. Дали да не го заведа на лекар? Мерят му главата и му нараства нормално, ама формата и е особена, има 2-3 издатини, които ако питат мен, не им е там мястото. И понеже не мога да ходя и да заничам и да ошашкам някоя майка тук каква е главата на детето и, кажете ми вашите какви са, и кога се оправиха, ако са били малко по - особени.

post nubila lux, post nubila jubila


Тема Re: За формата на главичката [re: Пaлмиpa]  
Автор amber (теменужена)
Публикувано03.02.03 14:44



На моето бебе главичката е леко сплескана от едната страна и аз питах доктора, той каза, че това е понеже спи все на една страна. Май щяла да се оправи до 2-3 години. Не личи особено но нали и аз се вторачвам в нея като я къпя.. А иначе моя мъж в студентските години си обръсна главата и се оказа, че и по неговата има издутини всмисъл такъв неравен череп, но май това нищо не означава. Питай обаче задължително доктора какво ще ти каже, по-добре да се презастраховаш



Тема Re: За формата на главичкатанови [re: Пaлмиpa]  
Автор dara (osobena)
Публикувано03.02.03 14:45



Това пък как го измисли?!

Ние не знаем какво е самотата
И докъде се простира тя...



Тема Re: За формата на главичкатанови [re: Пaлмиpa]  
Автор bubanka (mamka)
Публикувано03.02.03 15:30



съвет от опит - опипай собствената си глава и тази на таткото-моето момиче също ми се струваше доста ръбато в главата, но открих, че има ген за грива глава...от мама :))))
иначе не се претеснявай, ще се оправи, ако ли пък не - няма да вреди



Тема Re: За формата на главичкатанови [re: Пaлмиpa]  
Автор betanski_patilanski (;-))
Публикувано03.02.03 15:40



Кажи какво е нормална форма на главата и тогава мисли за детенце, че му била крива! я стига сте се заглеждали и зорлем кусури да им намирате на дечурлята! много са си добре!
мойта майка на времето ме е простудила от постfяно мъкнене и разсъбличане по доктори, щото си въобразила че и аз като детето но семейството, с което живеели заедно в един апартамент, имам церебрална парализа и лека гърбица! и оставете това, че майка ми си била бръмнала, ами и докторите взели да си мислят 4е нещо не съм в час! добре че съм попаднала на нормален доктор, дето така я е нахокал- само където и бой не и дръпнал- и я пратил да си гледа напълно здравото дете! нямам никакви проблеми, да чукам на дърво!
тъй че, осъзнай се и се любувай на малкия юнак! аз пък съм чувала, че всякакви такива вдлъбнатини или изпъкнали участъци по главичката, са признак за много висок интелект и най-вече математически заложби! на Айнщайн главата му е била адски ръбеста и ненормално оформена! свиркай си и дали не се е родил втори Айнщайн!!!??? Дано!



Тема направонови [re: betanski_patilanski]  
Автор Пaлмиpa (далечна)
Публикувано03.02.03 16:12



може да го докараме до теория на относителността, второ и подобрено издание
абе аз сериозно си питам. таткото ни има правилна форма, моята тиква мако куца на места, ама това малкото ми скри топката, едно ръбесто такова, като че ли вятър в пустинята му е оформял кратунката, на вълни , на вълни и издатини.
ти пък ме застреля от упор с това с гърбицата:-))

post nubila lux, post nubila jubila


Тема Re: направонови [re: Пaлмиpa]  
Автор betanski_patilanski (;-))
Публикувано03.02.03 16:25



да видиш кат откачи една майка, народа е казал - Да не става тва, дет си го мисли майката! много лудо поведение за майка ми, а аз съм си една стройна и с изключително изправено тяло... това последното сигурно и от танците дето ги танцувах 16 години...
но за главата, вземи се стегни и не си слагай бръмбари! и мойта е цялата ръбеста, но мога да кажа че математиката най-си ми вървеше! така че може и да има истина в последното, дето го казах!
а и кат му порасне коса, никой няма да забележи!



Тема моя си има коса...нови [re: betanski_patilanski]  
Автор Пaлмиpa (далечна)
Публикувано03.02.03 16:36



ама ха дано си права за математиката....щото ние и двамата с таткото сме математически недорасляци, макар че таткото по го бива. Аз посмъртно не мога да се оправя в дебрите на джунглата математика, от думата "геометрия", настръхвам и ми избиват пъпки, особено като ми кажеха да прекарам мислена линия от т.А до т.Б, а за басейна дето се пълни от една тръба, а се празни от две, това ако щеш ме убий не мога дори и да си го представя в математически израз.
ама мисълта ми беше , че децата родени нормално, имат малко форма на главата като топка за американски футбол/абе са да не ме вкарате в топ постингите/ , на такова ми прилича на мен. ама моя не е така роден, и се очакваше да има тиквичка, гладка като топка, ама той с бубуни..
ама може и да си права, аз само исках да питам дали и други мами са забелязали дали бебетата им са имали такива работи, и кога са придобивали хубави главички.

post nubila lux, post nubila jubila


Тема Re: моя си има коса...нови [re: Пaлмиpa]  
Автор Nadin (:))
Публикувано03.02.03 16:57



И на Митака главицата му е на бабунки ама пък доктора всеки месец го пипа по главата и нищо не е казал и аз не се притеснявам.
А сега след думите на Бети просто всички съмнения ми изчезнаха




Тема Re: За формата на главичкатанови [re: Пaлмиpa]  
Автор ET (Dementor)
Публикувано03.02.03 17:55



моят големият до ден-днешен има голяма глава с издадено отзад като на Нефертити, но като беше бебе направо не можеше да легне по гръб и да гледа към тавана - непременно му се килваше главата настрани, направо като чук беше :-)
а дъщеря ми имаше огромни бузи и чело един пръст, но тя се оправи на два месеца :-)
малкият най прилича на човек, нищо, че се роди нормално, но и главата му не е много голяма




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.