Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:49 17.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема шум на сърцетонови  
Авторkal (Нерегистриран)
Публикувано30.01.03 22:46



Здравейте.
Имам си беба на 7 месеца.На консултацията лекарката каза, че т.нар " физиологичен шум", който го чува всеки път се е засилил и ни прати на кардиолог. Знам, че не трябва да се притеснявам преди да са ми казали какво точно има, но.....
Някой имал ли е подобен проблем....



Тема Re: шум на сърцетонови [re: kal]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано30.01.03 22:50



моите и 2мата го имат. И аз имах като дете. Идете непременно на детски кардиолог - най-вероятно е невинен, но това ще кажат след ЕКГ. Ако сте от София е най-добре в 3та градска
Шумът се израства и не пречи за нищо (ако е от невинните)
Хайде успех и не се притеснявай толкова-всичко ще бъде наред.



Тема Re: шум на сърцетонови [re: Shanya]  
Авторkal (Нерегистриран)
Публикувано30.01.03 23:06



От Варна съм.
Мерси за успокоението.
В събота ще видим. Дано всичко е наред.



Тема Re: шум на сърцетонови [re: kal]  
Автор DeboraМодератор (без титла)
Публикувано31.01.03 01:49



Сестра ми като малка го имаше. Изчезна около втората годинка, но толкова е повтаряно около нея беше повтаряно, че като порастна направеше ли беля все повтаряше "не ме бийте, имам шум на сърцето".
Чела съм, че при доста го има този "физиологичен шум" и отшумява.
Дано и при вас е така!



Тема Re: шум на сърцетонови [re: kal]  
Авторbb (Нерегистриран)
Публикувано31.01.03 02:26



Az sym na 30 godini i systo imam vroden shum na syrceto. Dosega ne sym imal oplakvania. Praveni sa mi mnogokratno izsledvania - kardiografa, ehografia, rentgen i ne sa otkrili nisto obezpokoitelno.
Taka che naj-veroitano niama ot kakvo da se pritesniavate.



Тема В клиника "европа"нови [re: kal]  
Автор SmileМодератор (купонджийка)
Публикувано31.01.03 08:42



има много дубър специалист (за съжеление не съм по запомнянето на имена). Водих голямата дъщеря на около 10 мес. възраст. Там със видеозон заснима клапите на сърцето и после разглежда внимателно дали се затварят добре. При нас беше точно физиологичен шум, който израстнахме.



Тема Re: шум на сърцето [re: kal]  
Автор userkata (юзерка)
Публикувано31.01.03 08:53



и синът ми има физ. шум на сърцето. няма нищо обезпокоително - много деца го имат.



Тема Re: шум на сърцетонови [re: kal]  
Авторивчe-пивчe (Нерегистриран)
Публикувано31.01.03 13:46



На детето ми откриха шумче още на 5-я ден. След два дни отидохме на кардиолог. Наистина имаше миниатюрно отворче , при което се смесват артериална с венозна кръв .На една годинка вече няма и спомен от такъв проблем. Иначе те карат да посещавате кардиолог на всеки 3 месеца.
Няма нищо страшно! [image][/image]



Тема Re: шум на сърцетонови [re: kal]  
Автор *Pyми* (непознат)
Публикувано31.01.03 14:00



Здравей,
На дъщерями/9м/ също откриха шум на сърцето. По техните медицински термини го наричат Atrium Septum Defect (ASD). Това е /доколкото аз мога да го обясня/ някаква недобре затворена преграда, между двете предкамери на сърцето. Ходихме на изследвания при кардиолог, и ни обасниха, че това е често срещано явление /особенно при недоносени деца/ и също така доста често този дефект се коригира от самосебе си до 2-3 год. възраст. В случаите когато тази преграда не се затвори сама, се пристъпва до някаква манипулация посредством сонда, която се вкарва някъде от към коремчето на детето. Лекарите ме успокоиха, че това било лека манипулация, дори не се нарича операция, и престоя на детето е около 3 дни в болница. Не било свързано с никакви рискове. Този дефект не носи никакви услужнения на детето и то би могло да си живее с него цял живот, без това да му се отрази по никакав начин. Евентуален риск имало за хора над 45 год. възраст, които упражняват тежък физически труд. Това бяха обясненията на лекарите, които аз чух. Ако наистина е така звучи доста успокояващо.
Не се притеснявай
Поздрави



Тема Re: шум на сърцетонови [re: *Pyми*]  
Авторkal (Нерегистриран)
Публикувано01.02.03 22:18



Само да кажа - с беба всичко е наред.
Днес ходихме на лекар и той каза, че няма нищо за безпокойство.
Е взе ни 40 лв...Много са скъпи тия доктори бе..
Но няма значение. Нали беба е здрава.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.