Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:59 17.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Имала съм токсоплазма по време на бременността.  
Автормимeтo (Нерегистриран)
Публикувано30.01.03 11:48



При първоначалните изследвания за токсоплазмоза, които са задължителни за бременната , се оказа че имам висок титър няколко десетки пъти над нормата.
Разбрах ,че това не нормално и има риск за бебето.
Заразяването , както ми обясниха можело да е практически от всичко- контакт с котки и други домашни животни, недобре измити плодове, недобра термична обработка на месо и някой колбаси , от почвата и т.н.
Случвало ли ви се е "такова чудо"? Какво направихте?


Редакция:
Няколко постинга по-надолу, авторката споделя, че говори за нещо което отдавна е минало и се радва на прекрасна дъщеря!

Редактирано от Debora на 30.01.03 18:45.



Тема Най-напреднови [re: мимeтo]  
Автор SmileМодератор (купонджийка)
Публикувано30.01.03 11:50



трябва да се направи ново изследване.
Ако и то даде лош резултат в повечето случаи се съветва аборт.



Тема Re: Ужас! Откриха ми "токсоплазмоза"!!!нови [re: мимeтo]  
Авторcancan (Нерегистриран)
Публикувано30.01.03 11:50



v koi mesez si ?



Тема Re: Ужас! Откриха ми "токсоплазмоза"!!!нови [re: мимeтo]  
Авторkaли (Нерегистриран)
Публикувано30.01.03 11:54



Това наистина е малко кофти. Намери много добър специалист, който да ти назначи подходящо лечение в зависимост от състоятието ти. На мен /засега/ не ми се е случвало, но почетох доста по въпроса. Това, което знам е, че се назначава лечение с подходящи антибиотици. А начинът, по който можем да се предпазим не е толкова високата термична обработка на месото, колкото дълбокото му замразяване преди консумация, това със сигурност унищожава бацила.
По - възрастните дори не са чували /по мои наблюдения/ за токсоплазмозата, чудя се как са се оправяли навремето нашите баби и майки.

Стискам палци да овладеете положението! Успех!
Пиши как си!



Тема Re: Ужас! Откриха ми "токсоплазмоза"!!!нови [re: мимeтo]  
Автор AniR ()
Публикувано30.01.03 11:57



Ami, az syshto imash w pyrwonachalnite isledwania zavishen pokazatel, no lekyrkata mi obiasni che ako e pod 200 edinici ne e problem (pri mena sa okolo 80), sega sym w 29 sedmica i dokolkoto razbrah skoro shte mi prawiat wtoro isledwane.
Ti w koi mesec si?



Тема Re: Най-напреднови [re: Smile]  
Авторcancan (Нерегистриран)
Публикувано30.01.03 12:00



aborta ne e zadaljitelen, zavisi dali navreme sa go otkrili. Bebeto moje da ne e zarazeno, ima i lekarstva za tova.



Тема Re:моя позната ,без да знае ,че е бременнанови [re: AniR]  
Авторdonna (Нерегистриран)
Публикувано30.01.03 12:30



в началото се заразява с токсоплазмоза във втория месец от домашен колбас,били на гости и т.н....Даже е била в болница ,значи става въпрос за силна токсикоза,роди здраво дете,което вече май е 5 или 6 клас.



Тема Аборт - глупостинови [re: мимeтo]  
Автор PRN (fellow)
Публикувано30.01.03 12:33



Кой нормален човек въобще ползва въпросните титри. Само изкарват акъла на жените. По всяка вероятност високият титър просто означава че си прекарала токсоплазмоза и имаш имунитет към нея. Титъра не прави разлика между стара инфекция (имунитет) и такава в момента (опасна за детето). Единствено проследяването му може да ти даде някаква идея, но и това е бошлаф работа.

Трябват ти изследвания на IgG i IgM антитела за токсоплазмоза (те дават идея дали става дума са инфекция в момента (IgМ+) или са показател за изкарана токсоплазмоза в миналото (IgG+)), мисля се правят в някоя от софийските лаборатории. Дори и да имаш токсоплазмоза в момента (което е много малко вероятно), тя се лекува.

Много страни дори не правят труда да тестват рутинно бременните жени за токсоплазмоза.
PRN



Тема Ревахнови [re: мимeтo]  
Автор Flash_ (любопитства)
Публикувано30.01.03 12:51



почти месец по този повод!
Пети-шести месец бях...и акушерката ми съобщи с абсолютно безпристрастен глас и без капка емоция, че имам въпросното нещо! Аз обаче - абсолютна невежа - питам какво е това, болна ли съм?! И ми се казва: Спокойно, нищо ти няма на тебе обаче бебето може да е с малформации...рев!на момента! Че извикаха доктора та ми дръпна лекция /подобна на изказването на PRN/...изпокара се на акушерката...ама аз си ревах докато не излезе следващото изследване.
Така че...просто направи още едно изследване. Спокойно и лека бременност!



Тема Re: Ужас! Откриха ми "токсоплазмоза"!!!нови [re: cancan]  
Автормимeтo (Нерегистриран)
Публикувано30.01.03 15:41



Умишлено не споменах ,че това се случи когано бях в 4-ти месец. Сега детето ми е на 1г.и 4м. И на нея нищо и няма!!! Роди се здраво, красиво и изключително подвижно бебе. Знам и други такива случаи.

Темата подхванах защото искам да кажа на всички бъдещи майчета: НЕ СЕ ПАНИКЬОСВАЙТЕ , защото паниката и стресът от резултатите могат повече да навредят отколкото токсоплазмозата.Вслушвайте се в съветите на лекаря но до аборт прибягвайте само при неопровержими доказателства за аномалии при плода.Консултирайте се и с други специалисти , и непременно направете още няколко теста , които да конставират КАКЪВ ТИП ЗАБОЛЯВАНЕ имате-скорошно заразяване, наличие на антитела и т.н.

Свекърва ми е с дългогодишен стаж в ХЕИ-отдел паразитология. Когато ми се обади да ми каже ,че изследванията ми не са добри ,щях да припадна.
Кръвта ми нахлу в главата, краката ми се подкосиха, цялата треперех.
Това бебе го чакахме с мъжа ми 3 години, а бях на път да го загубя.
Бъдещата баба буквално ме "ИЗТРЕЛЯ" да отида до наблюдаващата ме лекарка,която на свой ред ми лепна етикета "ПАТОЛОГИЧНА БРЕМЕННОСТ".
От там- пак давай кръв , пак висок титър, отново сълзи и безумни кошмарни
нощи.
И тъй като гинеколожката ми гледаше да се презастрахова даде предложение за аборт.
Тогава се посъветвах с един професор от Университетска болница-пл.,който ми изписа антибиотик и фолиева киселина.Междувременно пристигнаха резултатите от София и се оказа че имам "латентна" форма на токсоплазмоза. Т.е. старо заразяване и имам антитела.
НЯМА ОПАСНОСТ ЗА БЕБЧО.
Бяхме на седмото небе от щастие с бъдещия татко!
Мили бъдещи майчета- щадете себе си и бебето от такива"инфарктни" ситуации.
И имайте предвид ,медицината е напред в сравнение с 50-те или 60-те години на мин.век. / В случай , че прочетете някой стар учебник по паразитология и ви се изправят косите от снимките и описанията в него!/
УСПЕХ И СПОКО!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.