Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:22 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Кърмата ми напълно спря!нови  
Автор Шoши ()
Публикувано18.01.03 20:16



Два месеца имах много кърма. Сега, от една седмица тя постепенно намаляваше, и днес имах по 5-6 капки от гърда Тъпча се с белтъчини, слагам я редовно на гърда, но не става.
Може ли кърмата ми пак да се върне или е невъзможно? Защо се получи така? На хормонална основа ли, какво ли?
Сега се справям с Фризолак, но в понеделник отивам в банката за майчина кърма...
И, момичета, чудесно е да кърмиш, но какво да правя като спря? Чувствам се ужасно виновна без да имам вина.
Приятно кърмене и се надявам да се върна във вашите редици все пак...



Тема Re: Кърмата ми напълно спря!нови [re: Шoши]  
АвторSve (Нерегистриран)
Публикувано18.01.03 20:39



Здрасти Шоши!
И аз от 2-3 дни съм в същото положение - изведнъж като че ли нямам кърма. Бебка се мъчи по 3-4 мин. после пуска гърдата и става раздразнителна, плаче и дори шишето не я успокоява. Вече мисля да не я мъча, а да й давам направо от шишето, а после да се цедя и да й го добавям към шишето. Лошото е, че изцеждам само по 20-30 мл. Направо немога да проумея как така изведнъж ми спря кърмата. Може ли да е от притеснение?
Р.S. Интересно, ние с теб бяхме от ноемврийските мами и едновременно ни спря кърмата :{{{.



Тема Re: Кърмата ми напълно спря!нови [re: Шoши]  
Автор helen (natural)
Публикувано18.01.03 21:01



chuvala sym che daje moje da otbiesh i posle ako promenish reshenieto si pak da opitash da kyrmish no trqbva da si mnogo uprita s opitite i da ne se otkazvash;
tova sym go chela a ne sym chuvala nqkoi da go e postignal ?

kysmet

I want it all and i want it now.


Тема Re: Кърмата ми напълно спря!нови [re: Шoши]  
Автор ET (Defender)
Публикувано18.01.03 22:14



аз така и не можах да се похваля с много кърма, и с трите деца към края на втория месец вече едвам имаше, никога не съм ползвала подложки, защото не ми изтичаше мляко освен в родилния дом, но сега се преборих и сме само на кърма и през четвъртия наддаде 800 грама - при 400-500 предните...... ще ти пусна на бележка руския текст, който ми прати AnnaD, върши много работа, отделно има и книга на бълг. - Книга за кърменето - и тя е добра, но е по-дълго и по-обширно......

аз се бях побъркала.........

ако ще кърмиш твърдо, цаката е следната - махаш всички шишета и залъгалки и никакво дохранване - няма да се затрие от глад
ще прекараш няколко дни с впито в тебе като пиявица бебе - при мен около седмица, след това лека полека детето почва да спи по повече, че има повече млекце...... и след месец примерно можете нормално да излезете за час и нещо навън без опасност да се развика за ядене..... поне при нас е така - наддава чудесно, не ака много често - примерно веднъж на ден и половина, спи спокойно и вече реве много обидено, ако пробваш да му дадеш залъгалка или шише с нещо...........
ако пък ти е прекалено ангажираща тая схема, лесно ще го отбиеш, от гърда даваш само като усетиш, че са ти напрегнати гърдите, иначе го храниш с друго мляко и след няма и две седмици ще можеш да приключиш окончателно с кърменето - на мен ми се разби много графикът с това кърмене по цял ден, наложи се да отлагам часове и още не съм се организирала така че да не ми страда работата...
но ако така и така си си вкъщи - нямаш проблем

успех



Тема Re: Кърмата ми напълно спря!нови [re: Шoши]  
Авторcancan (Нерегистриран)
Публикувано18.01.03 22:36



Sigurno se dalji na umorata: mnogo piene na voda i mnogo potchivka za da tekne otnovo. No slagai deteto postoiano i na dvete gardi - kolkoto povetche tegli tolkova povetche chte ima.



Тема Re: Кърмата ми напълно спря!нови [re: Шoши]  
Автор Firebird (***)
Публикувано18.01.03 23:02



Разбирам те, едно време и аз така... като намаля кърмата, почнах да дохранвам и да се тъпча с ядки, течности, да спя и тн. неща дето увеличават кърмата. Имаше доста голям ефект. А малката изведнъж си хареса другото мляко. Помислих да не е от биберона, почнах да цедя и да й давам кърма с биберон, ама пак не щеше. И се усещах много нещастна.
А сега, като чакаме бебе, само ме разпитва дали съм я кърмила, как е бозала, ще кърмя ли бебето и др. такива... Дечица...



Тема Re: Кърмата ми напълно спря!нови [re: Шoши]  
Автор doktorka (neredovna)
Публикувано19.01.03 05:02



i az sum taka ot vchera....
ama zashtoto sum mnogo psihicheski natovarena..
dnes se durjim cial den na gurdata...shte se pompam i shte se kurmim ..dano da trugne!



Тема Re: Кърмата ми напълно спря!нови [re: Шoши]  
Автор Anna_D (новак)
Публикувано19.01.03 11:56



Да, ако си кърмила веднъж, може да върнеш кърмата. Има много примери, когато майка спира да кърми, но после позволява на бебето да исползва гърдата вместо биберон и кърмата й се връщта.
Не знам подробностите, но предполагам, че при теб е станало точно това, което е трябвало да стане: лактацията е узряла.
Най-често това става към 2-рия месец, но може и по-късно, при всяка майка е различно. Тогава гърдите стават меки и кърма идва когато бебто почва да сучи. Сигурно затова и се ядосва, защото трябва да мине малко време за да дойде кърмата, а то не иска да чака и се ядосва. Опитай да кърмиш в различни пози.
При зряла лактация при много жени изцеждането става невъзможно . Аз например мога да изцедя няколко капки преди кърменето.
Естествено може да се дължи и на други причини, но това е първото което ми минава през ума.



Тема Re: Кърмата ми напълно спря!нови [re: Шoши]  
Автор summer (непознат)
Публикувано19.01.03 16:54



Количеството кърма което можеш да изцедиш с помпа не е надежден показател за това колко поема бебето. Над. показател е количеството урина и ако което отделя бебето за денонощие. това разбира се означава че за да се проследи това количество трябва да се спрат Фризолака и ако даваш жвода - и тя. Тъй като бебето задоволява сукателния си инстинкт и с бутилката и евентуално с биберон-залъгалка гърдите може да не се стимулират достатъчно. Производството на мляко се обуславя от стимулацията на гърдите. Освен това бутилката пуска по-лесно затова бебето почва да я предпочита. Но ако спреш Фризолака глада и нуждата да суче ще го принуди да суче и стимулира гърдите ти. Не се притеснявай ако гърдите не се усещат пълни, кърма се произвежда и в момента на къменето. Не забравяй че тревогите дали имаш достатъчно сами по себе си могат да предизвикат намаляване. Жярно е, че има заболявания при които кърмата намалява/спира (напр. проблеми с щитовидната жлеза) но това е при много малък % от жените.
Ако се заинатиш имаш реален шанс да си възстановиш кърмата ако е намаляла - сжетъл пример за това е ЕТ.
П.С. Ако бебето не иска да суче защото вече е почнало да предпочита бутилката, не го насилвай но и не давай Фризолак, пробвай пак по-късно или когато е сънено.



Тема Re: Кърмата ми напълно спря!нови [re: Шoши]  
Автор Triniti (новак)
Публикувано19.01.03 16:54



Не се отказвай, на мен всеки месец като ми дойдеше и ми намаляваше кърмата. Все си мислех, че спира, събираше се едва 60-70 мл. от двете гърди общо. Но след 2-3 дни си се засилваше отново. Така, че и това може да е причина.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.