Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:19 16.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Няколко въпроса!нови  
Автор пипи (вироглава)
Публикувано15.01.03 23:17



Мили мами, бихте ли споделили мнения по следните въпроси?

1.Как се хранят вашите бебоци - брой пъти, комбинация от храни, количества.Дайте идея за домашно приготвяне на храна, защото се видя, че моята беба не иска готово зеленчуково пюре, а пък аз съм голям противник на детска млечна кухня. Кажете и какви пюрета харесват вашите малчугани.
2. Какви количества вода пият ? Давате ли им минерална вода?
3.Може ли да не се спазва последователност при захранването? Дъщеричката ми няколко дена проявява огромен интерес към местни изделия, с които аз се храня. Вчера грабна едно кебапче от масата и го захапа, и доката успея да й го измъкна от устата , беше успяла да си отхапе парченце. Интерес обаче към местно пюре въобще няма.

Всичко което не те убива, те прави по-силна!


Тема Re: Няколко въпроса!нови [re: пипи]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано15.01.03 23:43



рецепта за зеленчуково пюре:
добре сварени картоф, чушка, грах, морков - пасирани с малко масло. Слагах понякога и малко сирене - обезсолено.
Малкият много обиа броколи и карфиол. И с тях ядеше комбинации.
Готвено за възрастни не съм давала преди 10ия месец.
Иначе на 7 месеца ядаха вече сухарчета, зрънчо, бебешки бисквитки.
За вода никога не съм ги ограничавала.
Месо и на двамата дадох чак след 8мия месец.



Тема Re: Няколко въпроса!нови [re: пипи]  
Авторaneta (Нерегистриран)
Публикувано15.01.03 23:53



na kolko meseca e?



Тема Re: Няколко въпроса!нови [re: Shanya]  
Автор пипи (вироглава)
Публикувано16.01.03 00:00



Това с маслото , бисквитките и зрънчовците отпада при нас, защото сме алергични към краве мляко. Онзи ден реших да видя дали пък случайно малката не е преодоляла тази алергия и сложих една бишкота Плазмон във вечерното мляко, но на сутринта акото беше зелено, рядко и силно миризливо. Така че пак спрях с експериментите.
Днес готвих обикновенна зеленчукова супа- морков, лук, червена чушка, картоф, фиде , олио и чубрица. Дребосъчето щеше да изгризка лъжичката. В обикновенното зеленчуково пюре обаче на слагам нито олио нито подправка. Всъщност не знам дали е редно да слагам тези неща на 7 месечно бебе, но на нея много й хареса.

Всичко което не те убива, те прави по-силна!


Тема Re: Няколко въпроса!нови [re: aneta]  
Автор пипи (вироглава)
Публикувано16.01.03 00:02



На 7.

Всичко което не те убива, те прави по-силна!


Тема Re: Няколко въпроса!нови [re: пипи]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано16.01.03 00:03



аз като подправка съм слагала и вегета (но по-малко). Олиото не ми се вярва да й навреди. Щом й харесва да й готвиш - давай -
Сухарчета поне - анй-обикновени стават за гризкане



Тема Re: Няколко въпроса!нови [re: пипи]  
Автор Eлицa (непознат )
Публикувано16.01.03 00:22



Ние сме на 8 месеца и аз все още не слагам никакви подправки в пюретата. За зеленчуковите пюрета слагам картоф,чушка,морков,спанак. Давам и от водичката в която са врели зеленчуците между храненията. Ние пием по около 200мл.вода на ден. Минерална все още не съм давала но доктора каза ако давам да е ниско минерална и да не се преварява. От 7 месец давам и попара със сухар,козе сирене и малко маргарин. Вечер - плод - банан,круша или някакво готово пюренце. Поздрави



Тема Re: Няколко въпроса!нови [re: Eлицa]  
Автор пипи (вироглава)
Публикувано16.01.03 00:30



Защо не се преварява минерална вода? Нашата педиатърка каза , че най- слабо минерализираната вода е горнобанската , но не съм сигурна дали е така. Твоя лекар препоръчал ли ти е някоя вода?

Всичко което не те убива, те прави по-силна!


Тема Re: Няколко въпроса!нови [re: пипи]  
Автор summer (непознат)
Публикувано16.01.03 00:59



Може да не съм много от полза защото при нас всички зеленчуци ги има целогодишно но моето дете най-обича тиквички и домат. Тиквичките само ги подварявах и намачквах, а домата суров. Варианти на супи - със спанак, с грах, доматена, с целина.



Тема Re: Няколко въпроса!нови [re: пипи]  
Автор Di5 ()
Публикувано16.01.03 01:18



Спомням си че mamma беше написала интересни рецепти които мисля че се на сайта. И аз правя супичките които и другите майки са написали, също така съм правила и тиквички със сирене или ориз, макаронки със сирене. Всичко това до 9 месец съм го пасирала щото нямахме зъбки, сега вече продуктите ги нарязвам на по-дребни парченца, или от супите които готвя за нас преди да сложа подправките(понеже готвя с много подправки) отделям за малката и го наситнявам допълнително.
Дано с възрастта да отшуми алергията ви и да имате по голямо разнообразие в менюто.
Знам че искуствените продукти не са полезни, затова си мисля че след като не можете да ядете масло е по-добре да слагаш малко зехтин или олио, а не маргарин.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.