Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:56 02.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Попаранови  
Автор Пaлмиpa ()
Публикувано16.01.03 15:09



Преди да ме сдъвчете , искам да кажа, че съм абсолютно убедена, че много хора са си чесали клавиатурите по темата, но на мен именно и точно сега ми дойде до главата, трябва да му спретна попара на моето минотавърче, щото само сега имам българско сирене, което не може да чака цяла вечност, за да бъде изядено.
Някоя мама беше писала , но в тази препирня забравих къде и коя , че правела с козе сирене? Аз обаче съм чувала или чела, незнам точно, че това не е хубаво да се дава на бебе под годинка.
С какъв чай му правите попарата, кога я давате/вечер или на обяд/, слагате ли масло и колко, мляко?/
и накрая от кога почнахте с попарата, че да не ни е рано?

И той разбра колко хубаво е било тогава, когато е било толкова лошо...


Тема Re: Попаранови [re: Пaлмиpa]  
Автор5ya (Нерегистриран)
Публикувано16.01.03 15:14



Нашата докторка каза, че като влезе в 7-ия месец може да почваме да ядем попара, която е сухари, съвсем малко масло , много добре обезсолено краве или овче сирене и чай. Обикновено се дава сутрин или за следобедна закуска. Обаче моя хубостник не ще са яде и се дърпа, та реших да не го юркам, като съм свободна някоя събота или неделя ще го пробвам пак.



Тема Мойта рецептанови [re: Пaлмиpa]  
Автор kopche (заинтригувана)
Публикувано16.01.03 15:20



Първо да кажа, че по тукашният стандарт, попарата се дава от 7-мия месец, като сутрешно ядене в 10часа.
Сухарче (аз слагах 1-2 сухарчета) +чай (липа, шипка)+обезсолено сиренце+масло(колкото грахово зърно, обича да казва нашата педиатърка, като постепенно дозата му се увеличава до орех-на мен пък това ми се виждаше малко множко)+1 каф. л (после чаена) захар.
Значи много е важно запарването на попарката- това й е цялата магия, според мен. Заливаш с врелият чай и похлупваш за около 5-10 мин, докато изстине. Разбъркваш пак много старателно.
Еей-много съм подробна, нали?!


Редактирано от kopche на 16.01.03 15:21.



Тема Re: Попаранови [re: Пaлмиpa]  
Автор Mamma ()
Публикувано16.01.03 15:18



Ето, копирам от сайта:

"Попара
Дава се за първи път през 7 месец, като е препоръчително тя да се пасира. Сиренето в попарата предварително се обезсолява.

Продукти:
30г. сухар, 10г. сирене, 10г. захар, 5г. краве масло, 300г. вода или чай.

Приготвяне:
Сиренето се раздробява в сухара и заедно се заливат с врящата вода или с чая. Съдът се захлупва с капак и се оставя, докато водата попие и сухарът се размекне добре. След това сухарът се пасира с вилица. На края се прибавят захарта и предварително затопленото (без да се разтопи) краве масло. Разбърква се."


Аз правя попарата с чай от лайка и това му е закуската (е, редувам с попара от мляко и бисквитки). А за козето сирене - идея си нямам, аз въобще не го долюбвам и не ми е и минавало през ума да правя попарата с такова. Аз я правя с изкиснато и обезсолено краве сирене.

Животът е такъв, какъвто си го направиш!


Тема Re: Попаранови [re: Пaлмиpa]  
Автор dara (osobena)
Публикувано16.01.03 15:22



Никак не ви е рано за попара. Точно ви е време. И аз знам, че козе мляко не бива да се дава до 1 годинка. За сиренето - не знам, ама е логично и то да не се дава.

Иначе рецептата ми е подобна на тази на копче. То голямата рецепта де, но: 1-2 сухара (ти си преценяваш количеството), малко сирене, масло (колкото орех ми се струва доста сериозно количество), захар 1 ч.л. и чай. Аз правех с чай от лайка, но може всякакъв билков, който ти е под ръка. Задушаваш и разбъркваш. Аз приготвях в една детска купичка, която събираше около 300-350 гр. Давах я задължително на закуска в 9 часа. Според мен това си е закуска и то сутрешна обезателно.

Ние не знаем какво е самотата
И докъде се простира тя...

Редактирано от dara на 16.01.03 15:41.



Тема Re: Мойта рецептанови [re: kopche]  
Автор Пaлмиpa ()
Публикувано16.01.03 15:26



Тук пък според местния стандарт на годинка трябва да дъвче вездесъщия сандвич, и то с маргарин, та що на 7 месеца да не му дам попара я!
Ами за сухара, може ли просто да му препека хляб, или трябва да му изнамеря специален сухар за бебета, нещо, което не съм убедена, че ще открия. То има много видове сухари, ама незнам да нямат нещо, дето да не става за бебе.
Мерси за елемента на запарването, между другото никога не съм можела да направя истинска попара, май щото не съм я "попарвала", и на големия така му се размина с нея...
Имам тук останал един чай от лятото "Бебезан" уж беше за колики, ама тогава не го ползвах, сега дали не мига да го мина под графа "чай за попара"?

И той разбра колко хубаво е било тогава, когато е било толкова лошо...


Тема Re: Мойта рецептанови [re: Пaлмиpa]  
Авторивaнa (Нерегистриран)
Публикувано16.01.03 15:31



не му давай Бебезан, той е за колики, има копър и анасон, силен е. вземи му лайка или липа - те са нежни, леки билки точно за бебенце на 7 м.



Тема Сиренетонови [re: Пaлмиpa]  
Автор kopche (заинтригувана)
Публикувано16.01.03 15:39



А за сиренето -него можеш да го слагаш и в пюрета и в каши (само съм чувала- не съм слагала в кашите). Аз съм слагала в зеленчуковите пюрета. А правила ли си пюре от макарони сварени+спанак +сирене+масълце? Ако нещо не сте алергични-защо не? Сиренето можеш да го "пробутваш" навсякъде.



Тема Уф, верно, права си..нови [re: ивaнa]  
Автор Пaлмиpa ()
Публикувано16.01.03 15:36



ама не ми дойде на ум изобщо...ама то щото моя напоследък обича да си попръдва, та викам може стомахчето му да не е наред....и понеже в никакъв случай не мога да го накарам да пие чай, /то той вода не иска, камо ли чай/, та реших, че така ще му го пробутам, за по - лесно.
Няма колики, но си свива крачетата и по лицето му виждам, че не му е много комфортно...

И той разбра колко хубаво е било тогава, когато е било толкова лошо...


Тема Re: Сиренетонови [re: kopche]  
Автор Пaлмиpa ()
Публикувано16.01.03 15:43



Ами честно, аз съм малко голям сакътлък в готвенето:((
Хич не ги знам тия тайни на кухнята, и направо имам голяяяяяяма черна точка.
Пак ми възникват въпроси:колко да е голям за макарони, какви макарони и т.н.
За сега не сме показали алергия.

И той разбра колко хубаво е било тогава, когато е било толкова лошо...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.