Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:03 25.09.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Тема Изследвания Преди Граждански Бракнови  
Автор Ted (Питащ !!!)
Публикувано15.01.03 17:41



Зрдавейте,
Въпроса ми е следният:
Знам че преди сключването на граждански брак се правят мед. изследвания на кръвта. Чух че при определени съотношения на кръвните групи и резос фактори е много вероятно Плода да се роди със аномалии...
Може ли някои да ми каже точно какви изследвания трябва да се направят?
(Двойката която очаква рожба няма да сключва официално брак, и затова ме помолиха да попитам?).
Също така , какви са условията при който се получава риск?
Сърдечно Ви Благодаря !!!



Тема Re: Изследвания Преди Граждански Брак [re: Ted]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано15.01.03 17:45



Официално за брак изследват за СПИН и Васерман. Не съм чувала да правят тестове и за кръвна група и резус фактор- мисля, че едва ли ги интересува. По-скоро ако гинекологът на майката има съмнения би ги насочил по-правилно.



Тема Re: Изследвания Преди Граждански Бракнови [re: Ted]  
Автор jana (shtastiva)
Публикувано15.01.03 17:54



neznam kakvo e znachenieto men lekaria mi poiska krav i urina , no na maja mi ne gi iska . Az sam Rh+ a maja mi e Rh - tova edva li e ot znachenie neznam



Тема Re: Изследвания Преди Граждански Бракнови [re: Ted]  
Автор Mamma ()
Публикувано15.01.03 19:41



При сключване на граждански брак се правят само изследвания за васерман и спин. В случай, че резултата на някой от двамата е положителен пак могат да сключат брак, но като другия декларира, че е запознат с рисковете, които поема.

Когато и наличие бременност, няма абсолютно никакво значение дали жената има сключен граждански брак или не - на всяка бременна жена се правят задължителни изследвания, а при наличие на някаква обремененост или ако проследяващия бременността лекар прецени, може да назначи и допълнителни изследвания.

Задължителните изследвания при бременни са:
1. Кръвни изследвания

-HIV (Спин)
Прави се само на майката. Ако се докаже, че тя не е носител - съответно и бащата не е носител.
-Васерман
Прави се пак само на майката.
-HG (Хемоглобин)
По време на бременността той леко спада, но не трябва да е под стойностите 110.
-Левкоцити, Еритроцити
(общото състояние на кръвта)
-Кръвните групи.
Трябва да се знаят и на двамата родители.
Ако се открие RH-несъвместимост се имунизира майката в периода на бременността или след раждането според преценка на лекаря. Това се случва само ако майката е с отрицателен резус-фактор и бащата е предал на детето своя резус-положителен, което се случва при 50 на 100 от бременните с отрицателен резус-фактор. За една очаквана и спокойна бременност може да направите изследвания за съвместимостта на кръвните групи и резуса преди да забременеете.

Кръвните изследвания без HIV, Васерман и Кръвните групи се правят само веднъж в началото на бременността. При RH-несъвместимост се правят по-често.

Изследвания на Урината:
Откриват се бъбречни заболявания, следи се за албумин.

Изследванията на урината се правят :
До 6 месец - 1 път месечно
През 7-8 месец - 2 пъти месечно през 15 дни
През 9 месец - на всеки 8 дни


За рисковите фактори при бременност се считат:


- Възрастта на майката- под 18 г. или над 38 г.
- Броят на предишните бременности
- Многоплодна бременност- две и повече деца
- Предишни проблемни бременности
- Заболявания на бъдещата майка, като анемия, диабет, вирусен хепатит, херпес, високо кръвно налягане, несъвместимост на Резус фактора, инфекции на пикочните пътища, рубеола, СПИН, листериоза.
- Проблеми, свързани с телосложението на майката: аномалии на таза ( много малък таз, изкривен по рождение или деформиран от някакъв инцидент), недоразвитост на матката- еднорога или двурога, а понякога и обърната матка.

Ако все пак двойката има притеснения (доколкото ми е известно при приблизително 1:1 000 000 има вероятност за генна несъвместимост между двамата родители) може да си направи предварителни кръвни изследвания за генна съвместимост. В София такива изследвания може да се направят в Майчин Дом.

Животът е такъв, какъвто си го направиш!


Тема Re: Изследвания Преди Граждански Бракнови [re: Ted]  
Автор5ya (Нерегистриран)
Публикувано16.01.03 14:44



една моя приятелка имаше несъвместимост с кръвната група на мъжа си, но това не е проблем за бебето , а по-скоро за майката. Доколкото знам веднага след раждането я имунизираха, но май инжекцията, която трябваше да й бият не се намираше лесно, та трябва предварително да си подготвен ако се налага нещо такова



Тема Re: Изследвания Преди Граждански Бракнови [re: Ted]  
Автор DeboraМодератор (без титла)
Публикувано17.01.03 06:54



Samo za informacia, v USA za da skluchish brak ne se iziskvat nikakvi izsledvania.



Тема Re: Изследвания Преди Граждански Бракнови [re: Ted]  
Авторkaли (Нерегистриран)
Публикувано17.01.03 11:07



Здрасти Тед,

Незнам точно какви изследвания се правят задължително преди сключването на брак, аз ще раждам без брак, така че тук могат да ти помогнат омъжените мамита.
Доколкото разбирам, те интересува въпросът с Rh-то. Истината е, че има случаи, в които възникват проблеми. Знам го, защото при мен проблемът съществува. Става дума за следното - Майка с отрицателен Rh, баща с положителен /в момента ще те излъжа дали проблемът го има при еднакви или различни кръвни групи/. При мен и приятелят ми и кръвните групи са еднакви. Та в такива случаи има опасност от образуване на анти-тела, т.е. несъвместимостта е между майката и детето. Това не трябва да те притеснява, ако става дума за първа бременност. При първескини - проблемът ГО НЯМА /броят се дори предишни аборти/. Науката обаче си казва думата. Аз, например преди имах два аборта, след които се бие т.нар. Anti D ваксина, която при последващи бременности предотвратява проблема.
Навремето този проблем е решаван с смяна /източване/ кръвта на бебето, докато още е в утробата на мойката, но сега вече се решава.
Моят лекар ми каза, че ще ме наблюдават много внимателно /в момента съм 10 г.с./ и ако изследванията покажат наличие на анти - тела, има начин проблемът да се реши своевременно със съвременни и безболезнени средства.
Леле, много приказки изприказвах, но с две думи, ако твоята приятелка има този проблем, при всички положения тинекологът ще го знае и ще вземе мерки.
Желая всичко най-най на теб и на приятелката ти!



Тема Re: Изследвания Преди Граждански Бракнови [re: Ted]  
АвторTiti (Нерегистриран)
Публикувано21.01.03 12:10



Аз пък си мисля, че тези изледвание, които се искат за да сключиш граждански брак са просто една формалност, казваш на личния ти лекар и той ти прави медицинско.



Тема Re: Изследвания Преди Граждански Бракнови [re: kaли]  
Авторval (Нерегистриран)
Публикувано21.01.03 12:14



i az imah suhtia problem i nachina po koito go reshavat e che ti biat edna Anti D po vreme na bremennostta i edna sled kato si rodila.
Ne znam kakvi drugi nachini ima.



Тема Re: Изследвания Преди Граждански Бракнови [re: Titi]  
АвторTeди (Нерегистриран)
Публикувано22.01.03 09:48



Да, точно така става, на сестра ми и го донесоха в къщи медицинското.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.