Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:49 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Коларголови капки за носнови  
Автор Пaлмиpa (неизтънчена:))))
Публикувано11.01.03 18:26



Малкият ми син от един месец има вечно течащ нос.
Тук хекимините ми даваха разни капки/отривин за бебета/, но няма ефект.
На майка приятелка аптекарка и дала капки - коларгол, едни такива кафяво - черни, брррр, ама гадни. Но според аптекатката били отлично средство за малки бебета.
Има ли майче дето ги е ползвало, и минало ли му е на бебето и, и за колко време, също моля и по колко пъти ги е капала , щото нищо не пише на етикетчето?



Тема Re: Коларголови капки за носнови [re: Пaлмиpa]  
Автор Flash_ (същата...)
Публикувано11.01.03 18:37



Ми ние сме ги ползвали и според мен са ефикасни!Толкова колкото и отвратнит.е. много! Обаче имам бледен спомен по колко и как се капеха...1-2 капки колкото да вляват в ноздричката...4-5 пъти на ден...
Май не помогнах много:-)))...само да напомня, че поне тези дето аз ползвах тука имаха срок на годност 7-10 дена...после ако трябва купуваш нови!



Тема Re: Коларголови капки за носнови [re: Пaлмиpa]  
Автор River_ (доброжелателна)
Публикувано11.01.03 19:55



Аз ги ползвах когато синът ми беше на 11м с хрема. Да си призная нямаха абс.никакъв ефект. А пък колко са неприятни и цапат да не говорим. След 4 дена мъчене ги спрях и продължих 3 дена с Мукосептонекс (по-добре), но после и тях ги спрях. Просто нямаха очаквания ефект, не знам защо, може би от вируса зависи. Преди да му почистя нослето му пръсках със Стеримар и после с помпичката цвък - страшно ефикасно. Така или иначе сополките се точеха близо 14 дена.
А пък на Ели като й капна 2-3 пъти с Коларгола и хремата се пресича веднага.. Тя обаче е по-голяма и трудно вече я навивам да й слагам тези отвратителни капки. И понеже в повечето случаи капките отиват в гърлото почва едно гадене, чак ми е повръщала от Коларгола.

Нали знаеп, че след като се разтворят капките имат трайност една седмица?



Тема Re: Коларголови капки за носнови [re: Пaлмиpa]  
Автор Birdy (птица проклета)
Публикувано11.01.03 20:36



Ползвала съм ги с Иво и мисля, че доста помагат. Те са на някакъв принцип да сгъстяват секрета, че на малко бебе как да му издухаш носа - аз поне с помпичката не се справях. Само имай едно наум, че изобщо не се пере тая гадост, даже с белина. Така че слагай стари "прежалени" дрешки, когато капваш. Иначе май беше 3 пъти на ден по 1 капка в ноздра.
Успех и оздравявайте !!!




Тема Re: Коларголови капки за носнови [re: Birdy]  
Автор Пaлмиpa (неизтънчена:))))
Публикувано11.01.03 21:00



Aз по принцип ползвам Стеримар, но този път и той не се справи, незнам защо. А от едната му ноздричка все текат секрети.
Добре, че ми казахте, че има срок на годност, иначе аз щях да си го ползвам, докато го свърша, ако ми издържат нервите на капането с тая кафенилка.
С помпичката и аз не се справих, той си върти главата само щом я види, и не мога да му запуша другата ноздра, става борба, изобщо не се получава.



Тема Re: Коларголови капки за носнови [re: Пaлмиpa]  
Автор ellion (sancta)
Публикувано11.01.03 21:10



Аз се включвам малко странично (понеже само Коларгол досега не сме пробвали), Крис беше почти непрекъснато хремав от средата на септември до скоро, и като го водих тия дни в ИСУЛ тамошните УНГ специалисти за ен-ти път ми повториха - каквито и да било капки за нос да не се слагат повече от 7 дни! Могат да причинят по-големи вреди, отколкото ползи (например хроничен ринит, увреждане на носовата лигавица и други подобни).
Това е главно за мамите, чийто бебета още не са боледували и нямат много опит...
Поради тази причина аз пък не смея да слагам капки повече от пет дни... за всеки случай. Ако хремата не се повлияе от тях, минаваме на хомеопатия, малко почивка за лигавицата и евентуално след около 10 дни се счита, че тя се е възстановила и не е толкова опасно да се слагат пак капки.



Тема Re: Коларголови капки за носнови [re: Пaлмиpa]  
Автор Nea (en espera)
Публикувано11.01.03 21:48



Ами ние точно в момента ги слагаме.... Честно да ти кажа не забелязвам особено голям ефект от тях, но все пак има някакъв. Значи, те са разработени на основата на сребро, а приемът им зависи от процентното съдържание. Нашите в момента са 1%, но има и 2% (а сигурно и повече, не знам точно). Лекарят ни каза да ги слагаме 4 пъти за 24 часа по 2-3 капки в ноздра. Аз лично забелязах, че след като ги сложа незабавно почти сополчетата на Борис стават страшно течни и се налага да ги махна, та после капвам по още 1 капка. Разбира се, с помпичка за нос нищо не става, защото при нас сополите са доста гъсти и затова ги махам с катетър, колкото и странно да звучи.... Изрязвам тръбичката от катетъра и в едния му край слагам накрайника от помпата за нос, а от другия край всмуквам .... гледай само тръбичката да е по-дълга и така нищо няма да стига до устата ти... Може и гадно да ти звучи, но повярвай ми , страшно ефикасно е.... Значи първо се махат сополчетата така и след това се слага Коларгола.
Извинявай, че толкова надълго и нашироко ти обяснявам, но надявам се да съм ти била полезна



Тема Re: Коларголови капки за носнови [re: Nea]  
Автор Пaлмиpa (неизтънчена:))))
Публикувано12.01.03 00:23



Това с катетъра не бих се сетила.
Ама сега като се размислих, май и аз ще се пробвам, пък и да глътна малко, няма да е голяма беда. Но помпичката е някакво недомислие, или поне моята е такова.
Аз нямам представа моите капки какъв процент съдържат, но са ми пратили и на прах, и отделно дестилирана вода, та да имам, само дето незнам как да ги смесвам, кое към колко, но сега имам едно шишенце,
та утре ще ги капя.
и ще омажа сигурно всичко, моя вече като види пипетката и върти глава до откат.



Тема Re: Коларголови капки за нос [re: Пaлмиpa]  
Автор Flash_ (същата...)
Публикувано12.01.03 13:30



Сега се сетих - при последната ни хрема/много, много силно течащ и кихащ нос/ ползвахме хомеопатично лекарство - Алиум цепа 9СН...Изумена бях от от действието му, честно! Обаче не знам за под годинката дали може да се дава...Но щом ви е толкова упорита хремата - попитай си педиатъра ...като алтернатива някаква! Тогава докторката ни изписа антибиотици - аз не и ги дадох и за първи път пробвах Алиума и още едно за кашлицата и резултата беше чуден. По същото време със същите лекарства и Бейб лекува Моника.../доктора който ни ги изписа е един и същ/.
Ами това исках да ти кажа - успех !



Тема Re: Коларголови капки за носнови [re: Flash_]  
Автор ellion (sancta)
Публикувано12.01.03 14:17



Flash, как го давахте Allium Cepa? В смисъл по колко пъти на ден и ратворено във вода или направо на гранулките?
Сега му прочетох описанието, и наистина ми се вижда много подходящо за силна хрема. Въпреки че не е сред тези, които аз използвам, смятам да го пробвам при следващите ни случки




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.