Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:07 06.10.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема ПОМОЩ!!!!!!!! СВЕКЪРВА!!!!!!нови  
Автор imro (непознат )
Публикувано09.01.03 15:36



Направо незнам какво да правя!!!!!!! Синът ми е на 1г и 2м и е доста палав/може би като всяко дете на тази възраст/. Иска да рови навсякъде дори в контактите и единственият /според мен/ начин да му покажа, че не трябва да прави така е да му се скарам и да го плесна през ръчичката. Той започва да плаче и да се тръшка, свекърва ми съответно веднага дотичва и започва да му угажда с какво ли не. Дава му солети, бисквити и т.н. Щом детето заплаче за нещо тя веднага тича. Когато и направя забележка и й кажа, че детето е било непослушно тя казва, че докато тя е вкъщи детето няма да се наказва по никакъв начин. Опасявам се, че така ще си отгледам едно малко разглезено детенце, което ще постига всичко с рев и тръшкане.
ДАЙТЕ МИ СЪВЕТ МОЛЯ!!!!!!!



Тема Re: ПОМОЩ!!!!!!!! СВЕКЪРВА!!!!!!нови [re: imro]  
Автор ProBily (:-))
Публикувано09.01.03 15:52



Някой пак ни пуска въдицата



Тема Re: ПОМОЩ!!!!!!!! СВЕКЪРВА!!!!!!нови [re: imro]  
Автормapия (Нерегистриран)
Публикувано09.01.03 15:56



няма ли някакъв начин да не живеете заедно?
от опита на всичките ми приятелки и роднини знам, че дори и добре да се разбираш със свекървата, тя винаги ще се меси - не само в отглеждането на децата, а и в живота на семейството ти. знам че не звуча окуражително, но...
аз лично по тази причина предпочетох да живея на квартира със съпруга си. мисля че нервите са ми по-мили от удобството.
при теб е по-сложно, заради детенцето...
желая ти кураж и смелост.
не можеш ли да поговориш със съпруга си? опитай се да му обясниш внимателно какво е положението. но не забравяй, че тя му е майка, така че трябва да си много тактична.
ох, не знам, проблема е сложен. не знам изобщо някой може ли да даде съвет...
надявам се да намериш решение!



Тема Един грандиозен скандалнови [re: imro]  
Автор SmileМодератор (винаги)
Публикувано09.01.03 16:11



изтръгва проблема из корен.



Тема Re: ПОМОЩ!!!!!!!! СВЕКЪРВА!!!!!! [re: imro]  
Автор betanski_patilanski (;-))
Публикувано09.01.03 16:52



непоносимо е това, за което пишеш! аз и на нея бих и извъртяла един шамар!
лошото е, че и аз съм на същия хал. тва мойто сега се мъчи да прохожда и както сами се досещате и доста нестабилна и постояно се удря някъде.... леле, само какво чудо настава, не е за разправяне, а баба такава мечешка услуга ми е спретнала, че ми иде на вия. научила я малката, че като се удари и ревне, някой трябва да удря мястото, но което се е спънала (маса, стол, самият под, играчка и др.) докато малката хитрана забрави че е пищяла като на умряло и започва да се смее с пълна сила. и най-голямата наглост е че от това упражнение, вече дори да му се скарам на детето за нещо, то писва и започва да налага мен. отвратителна история! но, май ще се търпим, няма начин!



Тема Re: ПОМОЩ!!!!!!!! СВЕКЪРВА!!!!!!нови [re: imro]  
Авторdebi (Нерегистриран)
Публикувано09.01.03 20:18



Ot nabliudenia v/u detsa na poznati sam se ubedila,che sa edni malki inatcheta.Kazvash mu NE i to tochno tam otiva,daje se obrashta za da pogledne i kakav efekt shte vazproizvede u mama s tvardoglavieto si .Edni priateli lekuvaha detskia inat,kato se praveha,che ne zabeliazvat kakvo pravi malkata pakostnichka.Kontaktite sa obezopaseni s kapatsi,a vsichki po-opasni predmeti sa staratelno pribrani-da ne se narani deteto.To proiavivashe interes da otide i da si igrae s plasmasovite shtori,ot koeto te mojeshe da se schupiat.Sled kato spriaha da mu se protivopostaviat,deteto zagubi barzo interes da pravi tazi belia.Moje bi za manichetata tova e nachin da obshtuvat s mama i tati,kato im angajirat vnimanieto neprekasnoto v/u sebe si.To ne,che ochite ti ne sa na 4-ri i vse kam nego,no triabva da se izmisli nachin da ne se stimulira inata mu.I mnogo se radvat,ako uspeiat za po-dalgo vreme.Te sa edni malki hitrancheta.Spored men bedata ne idva ot sveki.Zashto ne prilojish niakakav takav metod kam palavnika-ti mojesh da izberesh nai-dobre kakav tochno,zashtoto si poznavash deteto.Lesno mi e na mene da govoria ot strani,moeto e oshte mnogo malko,no dano vse pak da sam pomognala.Uspeh.



Тема Re: ПОМОЩ!!!!!!!! СВЕКЪРВА!!!!!!нови [re: debi]  
Авторimro (Нерегистриран)
Публикувано10.01.03 09:56



Благодаря на всички за съдействието! Но проблемът е в това, че не мога нищо да й кажа. Ако директно споделя с нея проблема тя се обижда. Ако пък не кажа нищо и се пак така. Имам чувството, че иска да живея по нейни правила така както тя смята, че трябва да бъде устроен един живот. Непрекъснато ми дава"съвети" как да се отнасям към сина й, какво били обичали мъжете и т.н А аз не смятам, че тя познава сина си по-добре от мен в интимен план.
А по отношение на детето направо. Винаги е много компетентна. Тя живее във времето когато е гледала нейните деца и по отношение на хранене и режим направо имаме страхотни разногласия. Страхотен фен е на бабините деветини, а всички знаем, че медицината в днешно време отрича доста от едновремешните похвати. Когато аз кажа нещо винаги ми се отвръща скептично,че много книги чета /в което не виждам нищо лошо/ В крайна сметка една майка иска детето й да бъде отгледано по най-добрият начин и би трябвало мнението й да се зачита.



Тема Ами като не можешнови [re: imro]  
Автор SmileМодератор (винаги)
Публикувано10.01.03 10:05



да й кажеш - ще търпиш. Сори за острия тон, ама е така. Как очакваш тя да се промени, след като ти не изразяваш неодобрението си?!



Тема Re: ПОМОЩ!!!!!!!! СВЕКЪРВА!!!!!!нови [re: imro]  
Автор Ancheto* ()
Публикувано10.01.03 10:17



V nejnata kyshta li jiveete ili e "doshla" da pomogne? Az mojata ja slojih na miasto oshte v denia na izpisvanetoi taka se frycna che na pogachata ne dojde. No si beshe skandal de. Posle triabvashe 3 dni da uspokojavam syprugyt mi, no e po-dobre otkolkoto da si trovia nervite i semejnia jivot dylgo vreme. Sega pone j dyrji vlaga i niama da se mesi mnogo mnogo v delata na nashata kyshta. USPEH



Тема Re: ПОМОЩ!!!!!!!! СВЕКЪРВА!!!!!!нови [re: betanski_patilanski]  
Автор dara (osobena)
Публикувано10.01.03 11:36



Ще ми е интересно да те видя как ще извъртиш шамар на свекърва си. Що пък за съвет е това?! След заявяването на такова смело решение на проблема обясняваш надълго и нашироко вашата баба колко е сладка и как й търпиш всички глупости.
И в крайна сметка каква беше идеята от целия постинг аз така и не разбрах.

Smile е права - или не им мълчете или престанете да се оплаквате и приемете нещата такива, кавито са. Няма какво да намесвате съпруга си. Той какво да направи - да се върне от работа и да се обяснява със всяка поотделно, защото вие сте деликатни и не желаете да се засягате една друга? А вие ако сте на негово място как ще се чувствате?
Щом имате различия със свекърва си има 100 начина да се разберете с нея. Ако според вас няма такъв, че никоя от двете ви да не се почувства засегната или огорчена, направете си сметката какво предпочитате - да е спокойна и доволна тя или да сте спокойна и доволна вие и детето ви да се възпитава според вашите правила и разбирания. Колкото по-рано дадете отговор на този въпрос, толкова по-малко огорчения ще има за всяка една от вас.

Ние не знаем какво е самотата
И докъде се простира тя...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.