Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:51 07.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Пояс за плуване за бебченови  
Автор Шoши ()
Публикувано08.01.03 11:14



Мъжът ми е гледал документален филм, в който показвали съвсем малки бебчета, на които слагали пояс на врата и ги пускали във вана: да плуват, или по-скоро да се плицикат. Много ни хареса идеята първо, защото Теди обожава да я къпем (макар че е още много малка да го осъзнае, иначе сигурно нямаше да можем да я изкараме от водата), и второ, защото е прекрасно физическо упражнение. Знае ли някой дали в България можем да намерим такъв пояс? Приятелка ми каза, че в списание "Мама" преди време имало статия по този въпрос и се обяснявало как сами да си направим такъв пояс: в краен случай и това може да свърши работа.
Чакам информация и мнения !
Приятно гледане на бебешоците!



Тема Re: Пояс за плуване за бебченови [re: Шoши]  
Автор Firebird (***)
Публикувано08.01.03 14:18



И аз се интересувам за плуване на бебета, само дето нямам вана...
Пояс на врата ми се вижда странно решение. Аз пък преди доста време гледах филм, в който бебета на 20 дни до 2 месеца плуваха, нещо като кучешката, и не си спомням никакви пояси.
Теоретично погледнато, след като бебето ведньж си поеме вьздух и белите дробове се напьлнят, тялото става по-леко от водата и няма проблем да плува. На филма обясняваха, че бебетата до 6 месеца имат инстинкта, който ги кара да правят плувни движения.
С каката не направихме този опит, понеже не само дето нямаме вана, а и ремонт правехме и у дома беше голяма суматоха. Когато на 3 год. я заведохме на море, вече се боеше от водата и чак сега (на 9 години е) почна да ходи на уроци по плуване. Единственият резултат от уроците обаче е, че вече не се страхува да си играе във водата, още не плува.
За второто се чудя дали просто да не купя едно огромно корито, и да опитам...
А ти пробвала ли си просто да придьржаш Теди с ръка под гърдичките?
Иначе бебетата обожават водата, все пак 9 месеца все във вода са били и движенията им там са по-естествени...



Тема Re: Пояс за плуване за бебченови [re: Шoши]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано08.01.03 21:31



аз съм гледала бебета да плуват в голям басейн без пояс. Казват, че е най-лесно за децата да се научат да плуват още около 6 месечни - тук има такива курсове. За такъв пояс за първи път чувам- всички бебоци си държаха главичките над водата



Тема Re: Пояс за плуване за бебченови [re: Shanya]  
Автор Шoши ()
Публикувано08.01.03 22:56



Ами не знам: бебета на два месеца още не могат да си държат права главичката: и те още няма да плуват, просто се движат, нещо като физзарядка (ако се пише така?!)



Тема Re: Пояс за плуване за бебченови [re: Shanya]  
АвторMoniT (Нерегистриран)
Публикувано09.01.03 04:47



Много от моите познати си водеха децата на басейн още от 3 месечна възраст, но на мен ми стори прекалено рано. Сега водим дъщеря ми (на 15 месеца), но тя не плува, само си играе във водата, но е много щастлива. Препоръчвам го на всички майки, които имат възможност!
МониТ



Тема Има ли в София... [re: Шoши]  
Автор _witch_ (magic)
Публикувано09.01.03 11:02



място където учат бебета да плуват? То ние сме вече към 1.5г но... все пак



Тема Събраната информациянови [re: Шoши]  
Автор Шoши ()
Публикувано21.01.03 09:46



Е, не е много, но все пак може да помогна на някой след проведеното социологическо проучване
1. За съжаление никъде в България няма организирано плуване за бебета поради липса на специализирани кадри: лекари със специално обучение. Единствено в Силистра е имало такъв проект, който обаче тази година е спрял по неизвестни нам причини. (Благодаря на сп. Родители за тази все пак някаква информация) Сега е ред на силистренските мами да издирят този лекар и да ни го командироват в София
2. В 76 детска ясла в София има курсове по плуване за деца над 2 години.
Ами това е, което открих. Надявам се да е от полза за някого...



Тема Re: Събраната информациянови [re: Шoши]  
Автор Ancheto* ()
Публикувано21.01.03 11:36



V detskata jasla do nas (Sofia, Drujba 1, do magazin OAZIS) bilo goliam boj za mesta, zashtoto imala dejstvasht basejn i ucheli bebocite da pluvat. Nie sme na 3 meseca i ot konsultaciata ni kazaha che e bilo vreme da si podadem molbata za tam, za da ima niakakyv shance deteto kogato stane na 1-1,5 godini da byde prieto tam. A inache po spomeni ot dedeto na edna priatelka v detskata gradina v Slatina syshto imashe basejn i imaha uroci, no sega kakvo e polojenieto ne znam.



Тема Re: Има ли в София...нови [re: _witch_]  
Авторyani (Нерегистриран)
Публикувано21.01.03 13:35



въпросът според мен е дали изобщо в София има басейн достатъчно топъл и достатъчно чист, за да си топнем бебетата?



Тема Басейннови [re: yani]  
Автор Firebird (***)
Публикувано24.01.03 11:20



В плувния комплекс Спартак има и малък детски басейн. Там поддържали по-висока температура. Използва се за деца от детски градини.
На Спартак като цяло е чисто, не знам само доколко треньорите биха се ангажирали с бебе. В малкият басейн не пускат възрастни, не знам размерите му и не съм влизала. Предложиха ми го за дъщеря ми (9 год.), понеже тя се боеше да влезе в стандартния 25 м басейн. Ама накрая я записах в 22 СОУ, където 25м басейн просто е по-плитък в едната страна.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.