Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:01 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Е, не ни било писано да празнуваме!  
Автор пипи (вироглава)
Публикувано25.12.02 16:37



Бебка осъмна предколедно с алено червена дясна половина на лицето, подуто и затворено оченце. Страшна гледка - половин носле, една бузка, половин челце в кървав цвят.След 9 капки Фенистил / противоалергични/ за един час нещата се оправиха. Като я изкъпах снощи и отново се поду и зачерви окото . Е, ако не е водата или някакъв примес в нея причинител на всичките ни неволи, вече незнам какво ще е Каква е водата при вас?Имате ли наблюдения напоследък кожата на бебетата ви да изпръхва повече след баня или да им се зачервяват оченцата?
Една позната ми каза , че е чула по радиото да казват , че в София има някакъв замърсител във водата. Има ли някоя майка информация по този въпрос?

Всичко което не те убива, те прави по-силна!


Тема Re: Е, не ни било писано да празнуваме!нови [re: пипи]  
Автор saroni (Saroni)
Публикувано25.12.02 18:45



znae6 li 4e ot 2 sedmici ne mojemd austanovim ot kakvo se obriva bebeto..... vinagi sled bania i se polu4ava niakakav alergi4en obriv;[ smenihme sapuna praha za prane ni6to!;[ polu4ava si se nakraya re6ihme 4e i e prekaleno 4uvstvitelna kojicata i se premirihme.....az se majtapeh da ne e ot vodata...za6toto prez denia niama obriv a ve4er sled bania vinagi i se poiaviava i to niakade ot okolo mesec nasam a i predi tova ne sum i obru6tala takova vnimanie........eeee vuzmojno li e da e ot vodata?za6toto 6tom ya postavia v koritceto vednaga i se poiaviavat pupki a i kupihme sapun BEBE za koito sum sig. 4e ne predizvikva alergi4ni reakcii a na sutrinta ve4e niama obriv.......mn.stranno



Тема a ako e taka kakvo 6te pie...нови [re: пипи]  
Автор saroni (Saroni)
Публикувано25.12.02 18:49



ako e taka kakva voda da pie bebka???minerala prevarena moje li?a s kakvo da i miq drunkalkite i pera dre6kite;]]]4akaj 4e se 6a6nah......................opasno li e????



Тема Re: Е, не ни било писано да празнуваме!нови [re: saroni]  
Автор пипи (вироглава)
Публикувано25.12.02 22:31



Тази вечер изкъпах главицата на бебка с минерална вода, а телцето с чешмяна. Резултатът е ,че веднага след банята под очите нямаше червен оток и обрив върху него. Но започна да се почесва по коремчето около пъпчето. След около половин час пак се поду под очичките и се изприщи, но определено по- малко . Аз обаче след банята съм със зачервени очи.
А относно пиенето моята отдавна пие минерална вода. В началото давах обикновенна и после я смених с минерална, заради влошаване на качествата на чешмяната. След като се върнах на обикновенната, бебка отказа да пие вода. Изпиваше не повече от 100мл на ден. Сега от както е отново на минерална пие поне по 600мл на ден. Нашата педиатърка каза, че най- близка по състав до обикновенната и с най- слаба минерализация е горнобанската вода, но това не съм го проверила. Аз в момента преварявам и давам минерална.
Всъщност вероятно не много деца са така чуствителни като нашите. В моя блок има една майка, чието бебе е на възраст почти колкото моята дъщеря, а то въобще няма такива проблеми.А аз имаше един период, в който дори си къпех детето с минерална вода. Тогава ми направи впечатление , че конюнктивита на дясното оченце, който бебка има още след изписването от болницата беше почти оправен. Но не се издържа да се купува или носи всеки ден по около 30л минерална вода и се върнахме на обикновенната.
Това което със сигурност установих за моето бебе е, че ако не се отстранява алергена, той води до нови алергии към други неща. Ние в момента имаме доста проблеми със захранването, с кравето мляко, с част от козметиката , която ползвахме и всички тези проблеми се обостриха след прием на антибиотици.
Аз в един момент в такава безизходица се чуствах ,че си помислих дали детето ми не е алергично към мен. Можеш и да ми се смееш на това, което ти казвам, но и аз като теб сменях прах за пране, козметика, сапун, мажех със зехтин , мас но нещата бяха все по- зле. И накрая и това си помислих. Да не дава господ на никоя майка, да изживее моите тревоги и да се чуства непрекъснато виновна , че тя е причина за проблемите на детето й.

Всичко което не те убива, те прави по-силна!


Тема Re: Е, не ни било писано да празнуваме!нови [re: пипи]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано25.12.02 22:49



Ей, вие ме стреснахте здраво!! Споменах преди време за алергичната криза на Вики, на 06.12 се случи, много се уплашихме. Този ден беше хапнал малко кашкавал и нормално адаптирано мляко (иначе е на Frizopep), както и малко риба. Всички това го беше ял и преди без никакви проблеми, но поради смесването дори на минимални количества в един ден доктора така и не можа да каже какво точно предизвика реакцията. Е, това заради което пиша историята е, че шока се получи около 10 мин след баня и то когато детенцето вдигна душа към устичката и пийна малко вода, което по принцип не му разрешаваме, но стана за секунди. От бащата на мъжа ми знам (той е в тези среди), че топлата вода е много по-силно хлорирана и минава по кофти тръби, та затова. Така че мъжът ми веднага предположи да не би това да е замесено и доктора каза, че е възможно. И сега тези коментари от вас ме навяват на мисълта, че като нищо това си е проблема!! Аз лично съм се изривала след баня, макар и рядко и за малко.
Извинявайте, стана дълго, но исках да ви кажа подробно нашите наблюдения.
Иначе пием вода от кана Брита, пък и студената съвсем не е толкова лоша, ръждива и хлорирана като топлата.
Ох, ако е това - не знам! Ние и без това след онзи случай не даваме на детенцето да си играе спокойно в банята, а все гледаме да не мърда с душа към устичката, да не се облизва и т.н. и т.н. Аман от ограничения

Милена

P.S. Пипи, много ми е мъчно дето така ви се е случило днес Представям си каква картинка е било, милото. Вече и от водата, ако трябва да ги пазим . Защо не опиташ да топлиш студена вода за няколко дни да видиш това ли е пък наистина



Тема Re: Е, не ни било писано да празнуваме!нови [re: пипи]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано25.12.02 22:54



Само това не искам да чувам, че се чувстваш виновна! Моля те, мила, недей!! Това съм го минала толкова, толкова пъти. Последно при онзи инцидент. Няколко дни не можах да спя от мисълта как можах да го допусна! Да не говорим, че детенцето е така силно предразположено заради моите вродени алергии. Моля те не се измъчвай и с подобни терзания и самообвинения. Ти НЯМАШ НИКАКВА ВИНА! Направила си и правиш максималното! Просто в средата, в която живеем с цялата тази химия и боклуци направо не знам до къде ще стигнем. Да не я отварям тази тема, че ми е болна. Много лекари казват, че вече всяко 3-то дете има някакви признаци на алергия в първите 2 години. Представяш ли си?

Дано да се оправи, милото, че е много тежко!

Милена



Тема Re: Е, не ни било писано да празнуваме!нови [re: Millena]  
Автор пипи (вироглава)
Публикувано25.12.02 23:25



А моята отказва вече филтрираната вода през каната Брита.
А сега изривате ли се по лицето след баня и зачервяват ли ви се оченцата?
Моите очи днес са в ужасно състояние след банята. Сълзят и сърбят.
АЗ няколко дена преварявах вода и слагах по малко сода за хляб в нея, и като че ли е по- добре, но най- добре се чуства от минералната.

Всичко което не те убива, те прави по-силна!


Тема Re: Е, не ни било писано да празнуваме!нови [re: пипи]  
Автор Eлицa (непознат )
Публикувано26.12.02 00:13



Направо се побърквам само като чета а си представям на теб какво ти е Много съжалявам че се е измъчило малкото съкровище. Не се обвинявай за нищо - правиш всичко за детето си и ти си най-доброто за него. Дано всичко да отмине бързо.Успех.



Тема Re: Е, не ни било писано да празнуваме!нови [re: пипи]  
Автор Ancheto* ()
Публикувано26.12.02 11:01



Nie ne sme s alergii, no detence edin den e sys zapek a na sledvashtia s razstrojstvo i taka ot sedmica i neshto. Pie voda minala prez Brita i ogyn, no kypaneto si e s normalna. Kato nishto tatkoto moje da mu e "dal" malko neprevarena bez da iska dokato go kype. Veche se otkazah da mu davam kakvoto i da bilo srestu zapeka ili diariata. Chakame rezultatite ot izsledvaniata na akoto. Stiskajte palci da ne e niakoj bacil.



Тема Re: Е, не ни било писано да празнуваме!нови [re: Ancheto*]  
Автор пипи (вироглава)
Публикувано26.12.02 13:08



Моята бебка беше непрекъснато с разстройство докато пиеше обикновенно адаптирано мляко. Смених го със соево и вече няма. Но при вас явно нещата са различни. Вероятно ще ви правят паразитологично изследване на секрета. Дано наистина да няма нищо. Стискам ви палци

Всичко което не те убива, те прави по-силна!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.